Strana 1 od 13 12311 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 126

Tema: Staza na Gocu

  1. #1
    Member duleKG avatar
    Datum registracije
    25.08.2005
    Lokacija
    Kragujevac
    Godina
    41
    Poruke
    75

    Question A sneg na Gochu

    da li ima nekog iz tog kraja ?, da li pada sada ? da li ima nameru? konkretno oko 23 treba da idem pa ne znam da li ce da ga bude. hvala

  2. #2
    RIDER ON THE STORM GTO avatar
    Datum registracije
    01.10.2006
    Lokacija
    Vrnjacka Banja
    Skije / Bord
    NITRO Prime 157 2014/2015
    Godina
    40
    Poruke
    205

    Podrazumevano Staza na Gocu

    Cao ljudi ja sam iz Vrnjacke Banje prosle godine sam poceo da vozim dasku i jako mi se svidja. Na gocu je onako za mene kao pocetnika sasvim dovoljno,zicara radi stalno a ima i nocno skijanje,ne radi bas kad je neka jaka mecava i kad nema ljudi uopste.Sad se govori o nekom prosirenju staze i pravljenju jos jedne staze i zicare od odprilike centra Banje do vrha Goca sajle sam video da su razvucene mada je to velika investicija i ne verujem da ce biti od toga nesto ove godine ali bice sigurno jer zele ovi u opstini da imaju i zimski turizam kao sto je i letnji,prostor oko staze se dosta kultivise ima novih restorana vikendica a poceli su i manji neki da hotelcici da kazem sa apartmanima.Ona stara zicara koja je bila na Kopu i zamenjena novom sad je prebacena za banju tako da se nadam iskreno da ce nesto krenuti na bolje.Poz svima ako navracate javite se.

  3. #3
    Ski legenda Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Skije / Bord
    Salomon Crossmax 07
    Godina
    46
    Poruke
    407

    Podrazumevano

    Ja ću sigurno ove godine skoknuti par puta do Goča s'obzirom da mi treba manje od sat vremena vožnje do skijališta. Koliko sam video ima potencijala da se napravi još par staza ali mislim da prva investicija treba da bude neki tabač jer je prošle godine bila katastrofalno sređena staza!
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  4. #4
    RIDER ON THE STORM GTO avatar
    Datum registracije
    01.10.2006
    Lokacija
    Vrnjacka Banja
    Skije / Bord
    NITRO Prime 157 2014/2015
    Godina
    40
    Poruke
    205

    Podrazumevano

    nije problem brate u tabacu imaju oni dobar tabac problem je u tome sto je staza ispod snega mnogo ne sredjena ima dosta krupnog kamenja koje niko nece da skloni odatle, i zato ima dosta dzombi a cim je malo manji sneg postoji opasnost da dodje do ostecenja skija ili daske bas je to trulo mnogo treba da se ulozi ali nista dok to ne uzme neko da sredjuje ko je dosta zalozen za zimske sportove.

    pisite

  5. #5
    RIDER ON THE STORM GTO avatar
    Datum registracije
    01.10.2006
    Lokacija
    Vrnjacka Banja
    Skije / Bord
    NITRO Prime 157 2014/2015
    Godina
    40
    Poruke
    205

    Podrazumevano Detaljnije o stazi na Gocu

    Skijaliste na gocu sadrzi dve uredjene staze cije su polazne tacke na 1123 metara nadmorske visine a dolazne na 990 metara iz ovoga se vidi da je ljudi visinska razlika oko znaci 133 metra prosecan uspon ili pad staza je oko 30% duzina staza je 550-600 metara a sirina 50-60 metara.Kapacitet ski lifta je 1200 skija na sat(sidro).Iskreno se nadam da ce se jos nesto poraditi na modernizaji zicare i pravljenju novih staza jer se o tome uveiko prica iz razloga tog sto staza na Gocu iznad Vrnjacke Banje iz godine u godinu postaje sve posecenija i popularnija samim time.Snega na Gocu stvarno ima u toku sezone naravno ne zadrzava se dugo kao na otalim vecim planinama ali je zadovoljavajuce.Poslacu slike staze za neki dan.

    Sta vas dalje interesuje vi pitajte a ja cu se potruditi da odgovorim.
    Pozzz svima

    'pisite da se druzimo'

  6. #6
    Ski legenda Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Skije / Bord
    Salomon Crossmax 07
    Godina
    46
    Poruke
    407

    Podrazumevano

    Ko nije video da ponovim link od ove sezone sa slikama Goc staze:

    http://ept.kg.ac.yu/goc/
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  7. #7
    RIDER ON THE STORM GTO avatar
    Datum registracije
    01.10.2006
    Lokacija
    Vrnjacka Banja
    Skije / Bord
    NITRO Prime 157 2014/2015
    Godina
    40
    Poruke
    205

    Podrazumevano

    moja licna preporuka i iskustvo je nikako ne ici na stazu na Gocu za vikend(subota,nedelja) jer tad se necete naskijati ni slucajno,guzva je prevelika jedino u slucaju ako je mnogo lose vreme mecava pa je onda broj skijasa manji.Znaci moja preporuka je dolazak samo radnim danima ako ste u mogucnosti zbog obaveza.

  8. #8
    RIDER ON THE STORM GTO avatar
    Datum registracije
    01.10.2006
    Lokacija
    Vrnjacka Banja
    Skije / Bord
    NITRO Prime 157 2014/2015
    Godina
    40
    Poruke
    205

    Podrazumevano

    Cao ljudi,na Gocu je ovih dana palo negde oko 50cm snega i bio je extra suv,zica nije radila niti je tabana staza jer navodno jos uvek im nije sezona,medjutim juce i danas je otoplilo i sneg je poceo da se topi preko dana,ja sam isao predhodnih dana da se vozim malo nije mi smetalo sto staza nije sredjena jer sam jedva cekao sneg da padne.To je za sada,oko 1.decembra se ocekuju ponovo padavine pa ce mo videti sta ce biti dalje.pozzz

  9. #9
    RIDER ON THE STORM GTO avatar
    Datum registracije
    01.10.2006
    Lokacija
    Vrnjacka Banja
    Skije / Bord
    NITRO Prime 157 2014/2015
    Godina
    40
    Poruke
    205

    Podrazumevano

    Pozzz ljudi evo da vam se javim i prenesem par informacija,staza na Gocu sa strane Vrnjacke Banje radi,cele ove nedelje je bio besplatan ski pas a od danas se naplacuje,ja sad palim na nocno skijanje pa cu vam javiti za cene dnevnog i nocnog ski pasa.Pa ko je voljan nek navrati.

  10. #10
    Junior Member beerfest avatar
    Datum registracije
    25.12.2007
    Skije / Bord
    moz jedna daska a moz i dve
    Godina
    39
    Poruke
    4

    Podrazumevano

    Lepo, lepo. Nego ja posle nove dolazim u Banju i bicu tamo 5-10 dana zavisi kako vreme bude. Pa kakvo je onda stanje na stazi, ima li guzve, a pretpostavljam da ima tih dana
    I vise me interesuje jel ima bus iz banje za Goc. Cuo sam da ima ali nikad nisam isao njim, pa kako to funkcionise, gde i kad se ceka, kad se vraca nazad, jel se placa i koliko

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •