Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 15

Tema: Nosači za skije ili kofer

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    20.01.2012
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Skije / Bord
    Rossignol Actys 300
    Godina
    48
    Poruke
    20

    Podrazumevano Nosači za skije ili kofer

    Imam dilemu prilikom opredeljivanja šta da nabavim kao krovni nosač za skije i razlog dileme je isključivo kriterijum potrošnje goriva. Šta više utiče na potrošnju, nosači za skije ili sa kofer? Molim za iskustva. Čitao sam na nekim mestima da navodno auto troši više goriva sa nosačima za skije, nego sa koferom? Ja sam do sada koristio uglavnom magnete, ali pošto sam promenio auto koji je karavan i ima fabričke šine planiram da nabavim neko ozbiljno rešenje.

  2. #2
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Ja mogu pricati iz ugla prakticnosti i definitivno preporucujem kofer. Vise stvari stane i stvarno praktican. Kofer sam po sebi te tera da ne vozis brze od 140 do 150km/h tako da je i potrosnja sutomatski manja
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #3
    Member clive avatar
    Datum registracije
    31.10.2012
    Lokacija
    Subotica
    Godina
    50
    Poruke
    67

    Podrazumevano

    U nosač staje max tri para skija.

    U kofer staju skije, pancerice, kabasta ski garderoba...

    Generalno, bolji koferi su aerodinamičniji od nosača sa tri para skija.

    Vodi računa da kofer bude 180+ da skije složiš uz ivice.

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    20.01.2012
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Skije / Bord
    Rossignol Actys 300
    Godina
    48
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Što se praktičnosti kofera tiče, tu nema dileme, bar kada je u pitanju šta sve u njega može da se smesti. Mene trenutno zanima razlika u uticaju na potrošnju goriva Nosači vs. Kofer. A ima i još jedna prednost nosača, što se praktične strane tiče, kad nemaš garažu (kao što je ja nemam), nosači se lakše skladište od kofera.

  5. #5
    Super Member
    Datum registracije
    21.11.2007
    Poruke
    241

    Podrazumevano

    Na potrosnju i sa koferom i sa nosacem utice brzina. Ako planiras da ne skidas kofer uopste, onda mozes da razmisljas o potrosnji, a ovako samo za skijanje je zanemariv trosak. Ako bi vozio ispod 60, potrosnja bi se zanemarivo povecala, a ako bi vozio preko 120, trosilo bi i do 2 litra vise za benz. motore, i da znas da je nelinearno. E sad, ako do skijalista i nazad imas npr. 500 km i ako vozis oko 80-90 to moze da ti poveca mozda ukupno 2 litra, odnosno 300tak din, sto u odnosu na druge troskove i udobnost putovanja nije mnogo.

  6. #6
    Member clive avatar
    Datum registracije
    31.10.2012
    Lokacija
    Subotica
    Godina
    50
    Poruke
    67

    Podrazumevano

    Do pre dve godine sam vozio Citroen C4 1.6 hdi.

    Na autoputu je do 140-150 km/h trošio oko 6-6,5 l bez krovnog kofera.

    Sa koferom hapro, potrošnja je rasla ali nikad preko 7,5, uglavnom oko 7. Sve zavisi koliko ćeš da gaziš.

    Problem za vožnju s koferom na krovu pravi vetar od kojeg zavisi i krajnji skor potrošnje.

    Drugar vozi Hondu CRV, sa Thule koferom i škama troši 10% manje nego sa starim no name.

    Ako nemaš garažu u kojoj ćeš bezbedno smestiti kofer, tu nema dileme- nosači za skije. Kofer je kabast i podložan grebanju.

  7. #7
    Junior Member
    Datum registracije
    08.05.2013
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    17

    Podrazumevano

    Vozeći par hiljada km 110km/h-130km/h sa koferom sam nekoliko puta merio potrošnju od čepa do čepa i nisam primetio neku drastično veću potrošnju. Dakle, briga oko potrošnje nije vredna trošenja vremena, kupi kofer i uživaj i zimi i leti :-)

  8. #8
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Kofer je prakticniji jer mozes i leti da ga koristis. Inace drug mi pricao, kada je isao za IT na skijanje, imao nosace na krovu. Vozio je preko 120 km/h na autoputu. Toliku buku mu je stvaralo strujanje vazduha da je posle odredjeni broj km stao i skinuo nosace i stavio skije unutra.
    Druga jedna stvar. Mozda glupo zvuci ali pri vecim brzinama ako imas nosac zavisi potrosnja i od toga kako ces skije u njih da stavis tj. da li idu vrhovi ili repovi prema soferki . Zbog aerodinamicnosti stavljaju se repovi napred .

  9. #9
    Junior Member
    Datum registracije
    20.01.2012
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Skije / Bord
    Rossignol Actys 300
    Godina
    48
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nikolino Pogledati poruku
    Na potrosnju i sa koferom i sa nosacem utice brzina. Ako planiras da ne skidas kofer uopste, onda mozes da razmisljas o potrosnji, a ovako samo za skijanje je zanemariv trosak. Ako bi vozio ispod 60, potrosnja bi se zanemarivo povecala, a ako bi vozio preko 120, trosilo bi i do 2 litra vise za benz. motore, i da znas da je nelinearno. E sad, ako do skijalista i nazad imas npr. 500 km i ako vozis oko 80-90 to moze da ti poveca mozda ukupno 2 litra, odnosno 300tak din, sto u odnosu na druge troskove i udobnost putovanja nije mnogo.

    Meni kofer/nosači i trebaju za neka ozbiljnija skijanja kada idem negde 1000+ km i kada je auto pun, a 80% puta je autoput. Za ovo kada idem do Kopaonika ili negde blizu tu ni ne postavljam pitanje.

    Citirati Originalno postavljeno od clive Pogledati poruku
    Do pre dve godine sam vozio Citroen C4 1.6 hdi.

    Na autoputu je do 140-150 km/h trošio oko 6-6,5 l bez krovnog kofera.

    Sa koferom hapro, potrošnja je rasla ali nikad preko 7,5, uglavnom oko 7. Sve zavisi koliko ćeš da gaziš.

    Problem za vožnju s koferom na krovu pravi vetar od kojeg zavisi i krajnji skor potrošnje.

    Drugar vozi Hondu CRV, sa Thule koferom i škama troši 10% manje nego sa starim no name.

    Ako nemaš garažu u kojoj ćeš bezbedno smestiti kofer, tu nema dileme- nosači za skije. Kofer je kabast i podložan grebanju.

    Hvala, ovo je zanimljivo iskustvo i informacija!
    Jedne zime smo išli u FR i nosio sam skije na magnetima, auto (Ford Fokus benzinac) mi je podigao potrošnju za ceo litar, umesto redovnih 7-7,5 trošio je 8-8,5 što na skoro 3000km koliko smo ubili do Izole i nazad nije malo (a pritom smo imali i zajeb od jedno 250km zbog slepog verovanja Via Mišelinu koji nam nije napomenuo da je ta ruta zimi zatvorena)

    Citirati Originalno postavljeno od NemanjaN Pogledati poruku
    Vozeći par hiljada km 110km/h-130km/h sa koferom sam nekoliko puta merio potrošnju od čepa do čepa i nisam primetio neku drastično veću potrošnju. Dakle, briga oko potrošnje nije vredna trošenja vremena, kupi kofer i uživaj i zimi i leti :-)




    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    Kofer je prakticniji jer mozes i leti da ga koristis. Inace drug mi pricao, kada je isao za IT na skijanje, imao nosace na krovu. Vozio je preko 120 km/h na autoputu. Toliku buku mu je stvaralo strujanje vazduha da je posle odredjeni broj km stao i skinuo nosace i stavio skije unutra.
    Druga jedna stvar. Mozda glupo zvuci ali pri vecim brzinama ako imas nosac zavisi potrosnja i od toga kako ces skije u njih da stavis tj. da li idu vrhovi ili repovi prema soferki . Zbog aerodinamicnosti stavljaju se repovi napred .

    To me podseća na one stare Fadipove nosače koje su svi imali na kečevima i ladama nekada davno kada smo svi vozili Elan skije

    U svakom slučaju, hvala svima, ovo su bile informacije koje su mi i bile potrebne.

  10. #10
    Member dachonije avatar
    Datum registracije
    01.03.2012
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    49

    Podrazumevano

    Drustva, potrebna mi je pomoc !!!
    Evo slike krovnih magnetnih nosaca skija koje sam pazario prije 2 dana. Danas da ih probam u kucnoj varijanti, da vidim kako to izgleda, kad ono cvrc! Nekako se namjesti da vezovi stanu jedan pored drugoga iako su zlijebovi za skije vrlo blizu jedan drugome. Medjutim nema sanse da se onda poklopac od nosaca zatvori do kraja. Kako svi znamo oblik karving skije, pri vrhu i dnu je sira, tu nastaje problem posto ne moze da se preklopi do kraja i da se zakljuca bravica.
    Dali je neko imao "dodira" sa ovakvim nosacima i ima li ko kakav predlog.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •