Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 20

Tema: Mokre noge u pancericama - savet

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano Mokre noge u pancericama - savet

    Ove sezone sam promenio pancerice i uzeo Nordicu Firearrow F4 (pre imao mislim Nordica Speedmachine al zaboravih broj, nebitno). Elem, pre nikad nisam imao problem sa hladnim nogama i pored znojenja noge koje je normalno. Sa ovim pancericama kad izvucem nogu iz pancerice, carapa je poprilicno morka (od znojenja, sumnjam da moze tu voda nekako da udje), ali sad u ovim to mi ohladi nogu uzasno, toliko da moram da stanem i odmorim pola sata i malo osusim nogu. E sad mene zanima jel ima neki grejac ili mozda neki drugi ulozak ili bilo sta sto moze da se uradi da spreci ovo? Oz vaseg iskustva, siguran sam da jos neko ima ovakvih problema. Mozda cak i neka krema antiprespirant il nesto?
    Mada mi cudno i sa speedmachine mi se znojila noga pa nisam imao problema sa ladnim nogama.

    Inace ako nekog zanima pancerica, odlicna je, 3 kopce su cudo pogotova ona preko zgloba. Jedino sto to bas stegne pa npr meni je desna noga jaca i moram na pola sata sat malo da otkopcam pancericu da popusti pritisak na risu ali nije strasno. Mozda i neki bootfiting odradim videcu, ali topla preporuka za 3 kopce, zaista pomaze u prenosu sile direktno na skiju.

    Poz svima i srecna nova!

  2. #2
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    moja preporuka, kupi bolje, tanje carape

  3. #3
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    i susi uloske svaki dan. Meni se noga ne znoji previse ali idu na susac svaki drugi dan.

  4. #4
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Sušenje obavezno preko noći. Nabavi električne sušače (red veličine 20e).

    Druga stvar, nabavi neke kvalitetne čarape, prave skijaške, i koristi ih samo za skijanje.

  5. #5
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Nije to do pancerice vec do carape. Meni nikdan nisu carape mokre. Mislim da trebas da kupis neke dobre ski carape i resices problem
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #6
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Moze da se desi da ti nova pancerica negde usporava ili prekida cirkulaciju, pa to dovodi do osecaja hladnoce. Moze da se desi da je ulozak mnogo tanji nego kod stare cipele.
    U svakom slucaju koristi sprej ili puder protiv znojenja noge. Susi panerice posle skijanja. Koristi kvalitetne skijaske carape.

    Postoje grejaci i ulosci koji greju stoplao u toku skijanja, nisam ih nikada koristio.

  7. #7
    salto
    Guest

    Podrazumevano

    evo da se ukljucim u ovu temu.
    firearrow cipela- firearrow carapa , za ovu cipelu nikako pretopla carapa , iskljucivo sintetika.
    Mnogi skijasi koriste iz neznanja frotir pamucnu carapu , upamtite jedno : pamuk iskljucivo letnji sportovi i sportovi u toplom , zimski sportovi do 45% vune ili cista sintetika.Jedna sugestija , pamuk ima svoj gabarit ( brodska uzad su se pravila od njega) samim tim i menja gabarit noge , onog trenutka kada pocne da apsorbuje znoj sa noge postaje nesnosno grub i naravno hladan i ujedno zaustavlja perifernu cirkulaciju i samim tim povecava agoniju na skijanju.Vuna kao dobar termo izolator ujedno masira kozu i podspesuje cirkulaciju i sintetika ne dozvoljava absorciju znoja i daje izvrstan kontakt stopala sa cipelom.Mnogi skijasi iz neznanja ispod aktivnog vesa obuku pamucnu majicu i sve pada u vodu.Telo treba zadrzavati na telesnoj temperaturi a ne pregrevati , znaci boriti se da ostanete suvi.Obrada ove cipele NE DOLAZI U OBZIR.Ako je potrebno iskljucivo termo obrada spoljnjeg oklopa ( nikako brusenje )Pre zatvaranja cipele dobro rasporedi jezik na cipeli da "legne" snazno povuci i zatvori . Brusenje ovog mesta ce ti skinuti flex za 30-40 , jer progresivni flex bas i lezi na ovom prednjem poklopcu-jeziku. Posle prve sezone skijanja cipela "legne"

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    29.12.2013
    Lokacija
    Belgrade
    Godina
    48
    Poruke
    20

    Podrazumevano

    Svaka cast na odgovoru i detaljnom opisu

  9. #9
    Senior Member funyrace avatar
    Datum registracije
    26.11.2011
    Lokacija
    Sarajevo
    Skije / Bord
    Head i supershape, Stockli cross pro
    Godina
    53
    Poruke
    192

    Podrazumevano

    Ništa manje nismo ni očekivali od profesionalca.

  10. #10
    Member
    Datum registracije
    01.11.2013
    Godina
    43
    Poruke
    94

    Podrazumevano

    Kod mene je pancerica rađena, ali se ne posjeti da je izgubila na fleks-u. Doduše, rađena je na bočnoj strani dužinom malog prsta.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •