Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 28

Tema: Tragedija

  1. #11
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    a gde ste videli mesto nesrece...bas me interesuje da li je neka stencuga u pitanju ili nek kamen koji je bio sakriven pod dubljim snegom...

    EDIT:
    upravo sam video na YT mesto nesrece...pa deluje, totalno bezazleno...nije neki teski off...maltene 50m terena izmedju 2 staze, ali jeste da ima dosta stena...sve u svemu, ovo je opomena za sve nas...da dobro razmislimo pre svakog iole malog izlaska sa staze...

  2. #12
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od SnowBeliever Pogledati poruku
    a gde ste videli mesto nesrece...bas me interesuje da li je neka stencuga u pitanju ili nek kamen koji je bio sakriven pod dubljim snegom...
    http://www.youtube.com/watch?v=WQ0OKJX4fxE

  3. #13
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pailhead Pogledati poruku
    Da li ste vi videli ovo mesto nesrece?


    Prosto ne mogu da verujem sta mu se desilo, jer ovaj potez je izmedju crvene i plave staze, koliko je brzo mogao tu da ide ako su bile guzve?

    Koliko sam shvatio, 100% je imao kacigu, zar je moguce da nije bila dovoljna da spreci ovo?
    Pisao sam ja negde o mom iskustvu sa Kopaonika. Pad na stazi mali Karaman. Dakle blaga staza, brzina vrlo mala (išao sam iza svog sina koji još ne jurca). Usled rotacije zbog prirode sudara, potiljkom sam udario o stazu, na dole. Pošto je uglavnom bio veštak sa nešto malo prirodnog snega, staza je bila dosta tvrda. Srećom sam imao kacigu pa sam izbegao opasniju posledicu ali da je bio kamen na tom mestu, sad bi otvarali moj testament... Ovo pišem jer tek nakon onako blagog pada sam shvatio šta znači kaciga i kako čak i iz male brzine može nastati veliki problem.

    Ski kacige nisu dizajnirane za tu silinu udarca i sudar sa takvim materijalom. Da je imao npr. kacigu za motor, verovatno bi mogao opušteno da nastavi da skija. Ova mu se raspala.

  4. #14
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    pa da, kad pogledas i pad iz mesta moze biti opasan... verujem da ce sve ovo da utice i na proizvodjace ski kaciga, kako bi unapredili sigurnost...

  5. #15
    Super Member designbvr avatar
    Datum registracije
    20.01.2008
    Lokacija
    BGD
    Poruke
    405

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    Da je imao npr. kacigu za motor, verovatno bi mogao opušteno da nastavi da skija. Ova mu se raspala.
    Da je imao moto kacigu polomio bi vrat na 1 (teza je min. duplo)
    a, iz razloga sto se on po izvestaju "katapultirao" na glavu,
    inace, kazu da ski kaciga i treba da pukne kod jacih udara (ne znam nisam prob'o)

  6. #16
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano

    To sam i ja cuo da treba da pukne kod jacih udaraca, tako apsorbuje energiju...da ne pukne prenela bi se sila na glavu...

  7. #17
    Junior Member
    Datum registracije
    12.12.2013
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    nigde bez kacige

  8. #18
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Ski kacige puknu posle jednog ozbiljnog pada. Ne treba basda se prepolove ali onaj stiropor unutra naprsne.

    Pao sam jednom na glavu, ne direktno, ali prilicno jako jer je bio doskok na ravno. Gopro je otpao, a udario sam otprilike deo gde je arkada. Kaciga je imala ozbiljnu naprslinu na tom mestu, a tako bi verovatno prosla i lobanja.


    Ako ste ikada pali i udarili glavom, noseci kacigu, ja bih pogledao unutrasnjost, sigurno ima neka naprslina. Ako ima, bacite kacigu. (neke firme doduse daju nove ako se vrate puknute, za tipa 70% cene - bar burton/red to radi).
    Cao Goksi!

  9. #19
    Ski legenda dedinac avatar
    Datum registracije
    12.02.2012
    Lokacija
    Vranje
    Godina
    50
    Poruke
    294

  10. #20
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    "Novinska agencija RIA Novosti prenela je da spasilačke ekipe traže preživele, ali nije potvrdila koliko je skijaša poginulo ili povređeno"

    Naslovi stoji troje skijasa stradalo u lavini tako da je.... Posto ovu informaciju niko osim B92 nije objavio, treba sacekati malo. Mozda je dezinformacija.
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •