Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 16 od 16

Tema: Skijaliste blizu Nice

  1. #11
    Member
    Datum registracije
    27.09.2013
    Poruke
    48

    Podrazumevano

    Bio sam u sva tri skijalista.
    Isola je uvek prepuna snega i barem sto se toga tice, ne moze da omane. Staze su lepo uredjene. Ima za svakoga ponesto. Meni se svidela i vratio bih se tamo.
    Auron sam vozio samo jedan dan i ostavio je fantastican utisak na mene. pogled je bio sjajan, bele planine svuda okolo, kao sa razglednice. Secam se da smo se spustali sa neke staze koja kruzi oko planine 45 min.
    Pra loup je po meni najgore skijaliste u kojem sam bio. Mada nas ni vreme nije posluzilo. Posto je dosta nisko, od 1500m do 1800m je skoro svaki dan padala kisa pa kako se prilizavas dnu zica i gondoli natopis se ceo, gore je bio sneg, a i Sunce. Staze isto nisu bile neke, naviknut na nepregledna francuska prostranstva ovo mi se cinilo kao jako malo staza. U istom periodu godine pra loup je ima duplo manje snega nego Isola. I ako vozis park ovde ga nema, tj ima ali je bas minimalan, manji nego na Kopu

  2. #12
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ftj Pogledati poruku
    Osim onih što sam ti napisao u prvom postu nemaš nijedan drugi na 2-3 sata vožnje osim Isole/Aurona(koji su takođe na bar 2.5-3 sata autobusom a ne sat kako ovde napisaše).

    http://www.bergfex.com/italien/
    http://www.bergfex.com/frankreich/

    razdaljinu proveri na viamichelin.com
    Od Izole 2000 do Nice lokalnim autobusom (ako je put očišćen) svakako nema više od 2 sata. Vozio se.

    Od Izole autobus stiže do Nice za maximum sat i po i to ako računamo vožnju kroz grad. Od Orona znači ima manje od toga. Ono što je istina, to je da majstor vozi kao manijak i kad se setim te vožnje glavni mi je utisak kao i da je koštala 1 E.

  3. #13
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    viamichelin kaze 2 sata voznje, mozda autobusdzija ide nekim drugim putem sta znam.

    Ono cega se ja secam je da je put solidno uzak i krivudav a znak za ogranicenje brzine pokazuje 80 kmh sto je bilo tesko ostvarivo

  4. #14
    Member christofer avatar
    Datum registracije
    18.12.2013
    Skije / Bord
    Salomon Riot
    Godina
    40
    Poruke
    39

    Podrazumevano

    Verovatno bi uzeo rent a car. Ili cu ici svojim kolima. Jos nisam napravio racinicu sta mi je isplativije, ali bih bus svakako izbegao. Ali ako bus ide oko sat i po, kolima znaci treba oko sat. Pitanje je jos samo kakvav je put, ok krivudav je, ali @plageton zasto kazes ako je ociscen?! Desava se cesto da je zavejan ili ponekad?....navikao sam na Austriju i Italiju gde obicno brzo ociste sve

  5. #15
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od christofer Pogledati poruku
    Verovatno bi uzeo rent a car. Ili cu ici svojim kolima. Jos nisam napravio racinicu sta mi je isplativije, ali bih bus svakako izbegao. Ali ako bus ide oko sat i po, kolima znaci treba oko sat. Pitanje je jos samo kakvav je put, ok krivudav je, ali @plageton zasto kazes ako je ociscen?! Desava se cesto da je zavejan ili ponekad?....navikao sam na Austriju i Italiju gde obicno brzo ociste sve
    Ne, ne, ne. Pazi, znači majstor tera autobus da ne bi ni formulu 1 mogao brže da provezeš. Taj majstor vozi tuda nekoliko puta dnevno i mogao bi i žmurećki, u tome je cela fora. Autobusu SkiBusa u dolasku je zaista trebalo oko dva sata od Nice do Izole. S tim da treba uzeti u obzir da je bio mrak i to je uzbrdo, plus što je ako se dobro sećam bilo i malo leda po putu.

    Kad kažem ako je očišćen, to znači da je zimsko doba i uvek može da se desi kijamet, jedne godine smo se probijali do Albervila, a to je međunarodni put za Pariz - a to za Oron je tek neki regionalni put. Ali u principu realno je da ne bi trebalo da imaš problema, Oron je još bliži nego Izola, čak prilično ako se uzme u obzir da Orona do Izole 2000 (to 2000 označava nadmorsku visinu naselja) veći deo je krivudavi put uz planinu i tu zaista treba biti pripravan na zimske nedaće.

    Dva puta smo iz Izole silazili sa SkiBusom u Oron i to je prilično neprijatnih 45 minuta vožnje u jednom pravcu. Ali kao što rekoh, SkiBus je jedno a majstor Francuz je nenormalan i to sam dobro upamtio. Ali to važi za Izolu a možda su u Oronu pametniji.

  6. #16
    Member christofer avatar
    Datum registracije
    18.12.2013
    Skije / Bord
    Salomon Riot
    Godina
    40
    Poruke
    39

    Podrazumevano

    Nadam se da su makar malo pametniji ...u svakom slucaju, racunacu na standardne zimske uslove i to je to.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •