Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 42

Tema: Sezonski porodični ski pas

  1. #11
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Danas dok skijam razmišljam o tome što je neko pomenuo zašto baš 12 godina kao granica za skijaše, pomenuo sam gde kod nas u zakonu ima pomena o 12 godina. I setim se da postoji obaveza nošenja kacige za decu na Kopaoniku i rek'o logično je da je to ista granica.

    Sada sam pogledao i granica za kacigu, tj. koga skijališta tretiraju kao mala deca je 14 godina, hm .

    Licemuri i demoni , kada je bezbednost u pitanju onda su deca do 14 godina, a kada treba da se uzmu pare onda su već sa 12 godina odrasli... Trebalo bi malo pravna služba Skijališta Srbije da se pozabave ovom problematikom.

  2. #12
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Sada sam pogledao i granica za kacigu, tj. koga skijališta tretiraju kao mala deca je 14 godina, hm .
    I to je debilno... Šta, kao sa 15 godina ako padne i udari glavom (ili ga neko udari) neće mu biti ništa ili će se manje povrediti?

    Umesto preventivno da reaguju i da non-stop vrše edukaciju, informisanje roditelja i dece, nisam stekao utisak da bilo šta rade zato što im je stalo, više da ispoštuju neku formu. A nisam primetio ni da jedan instruktor skijanja opomene početnike u školi da treba da imaju kacigu zbog lične sigurnosti.

  3. #13
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    14 godina je obaveza a nikako pravo, ista granica je ustanovljena i u npr. Koruškoj (14 godina). Ne verujem da se neko kod nas ozbiljno bavio analizom a vezano za kacige pa da ustanove neki granicu - samo su prekopirali tudja pravila.

    Inače, statistike vezane za ski kacige nisu ustanovile smanjen broj povreda za odrasle izmedju ostalog zato što dosta odraslih samouverenije/brže skijaju sa kacigom. Pa samim tim ne mogu da uvode obavezu.

    Ne znam kako je ove godine na Kopaoniku, ali kada je uvedeno ovo pravilo nisu puštali decu da udju na žicu bez kacige - lično sam video u par navrata. Lokalci isto nisu bili poštedjeni, sva deca iz Brusa su krenula da nabavljaju kacige.

    A pre nekog vremena je bila i informacija:

    http://www.kopaonik.rs/besplatne-kac...iju-ski-kartu/

    Ono što je ovde u suprotnosti je da dete koje ima npr. 13 godina ne može dobiti besplatno kacigu pošto nema dečiji ski pass...

  4. #14
    Junior Member
    Datum registracije
    29.01.2013
    Godina
    50
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Malo sam procesljao osnivacki akt skijalista ,i definitivno zkljucio da oni nisu krivi sto im je vlada dozvolila da se ponasaju monopolski.Zapravo ovde je problem sto skijalita imaju odresene ruke da posluju u skladu sa trzistem, a ne kao javno preduzece koje rupe popunjava iz budzeta,da se bavi promovisanjem sporta i zdravog zivota.

    Jasno mi je da privatna skijalista mogu da odredjuju cene i granice godista kako im je volja ,ali ovo je javno prduzece koje je osnovala vlada ,pa bi trebalo da vodi racuna i o gradjanima tj. o deci!!!

    Ovi popusti za deciji ski pas nisu deciji vec "pionirski"

  5. #15
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Kao i sva ostala javna preduzeća koja se "brinu" za decu, manje ili više. Ni jat nema drastično manje cene karata za decu nego za odrasle, tako ni skijališta. Nikoga nije ni briga jer nas nekoliko hiljada, možda desetak hiljada, koji idemo na Kopaonik nismo interesantni već predstavljamo ogromnu manjinu koju ostatak Srbije uglavnom prezire. Mi smo krimosi, sponzoruše, radnici JP, zaposleni u državnoj upravi koji žive na grbači poštenog radnog naroda koji nema para da šalje decu gore, niti da ide sam. Za našu decu i treba da budu skupe karte.


    Ironija je da ja ne poznajem ni jednog radnika jp, državne uprave, sponzorušu i krimosa koji ide na Kopaonik.

  6. #16
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Inače, statistike vezane za ski kacige nisu ustanovile smanjen broj povreda za odrasle izmedju ostalog zato što dosta odraslih samouverenije/brže skijaju sa kacigom. Pa samim tim ne mogu da uvode obavezu.
    Može biti ali ja uvek polazim da će neko drugi da me povredi a ne sam sebe (kao i što se dogodilo jednom)

    Bilo kako bilo, jadno mi je kada vidim da na Austrijskim/Italijanskim/Francuskim skijalištima kacige ne nose možda 10% njih i to uglavnom turisti iz istočne Evrope (Mađari, Poljaci, Rusi, Bugari, Srbi...) dok kada odeš u Bugarsku ili kod nas kacige nose samo 10% njih.

    Pitam se šta nije u redu i ko tu nije u redu?

  7. #17
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Meni nije jadno , ja jesam primetio da u Austriji 90% nosi kacige ali ne i u FR i IT, danas sam skijao u IT i gomila ljudi ne nosi ni kapu ("gologlavi" skijaju) a kamoli da nosi kacigu, kacigu nosi možda 30%...

    Ne kažem da je to loše, ja prvi nosim kacigu i cela moja porodica, ali ne osudjujem one koji ne nose, to je njihov izbor. Zato se i maloj deci i propisuje obaveza pošto ona ne mogu sama da biraju.

    Kao npr. kaciga za bicikl, nikada je me nosim, iako uvek može da se desi da tresneš negde nepažnjom (a moja deca nose ) ali to je prosto procena rizika, ceo život nisam nosio i zašto bi sada od jednom nosio?

  8. #18
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Kaciga je zakon! Da nije bilo kacige, ja bih od 2006-e morao drugu ženu tražiti: http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=488

  9. #19
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Napisao sam o mom slučaju od nedelje. Pao sam tako da sam potiljkom udario o tvrdu stazu. Prošao sam samo sa kratkotrajnom glavoboljom. Da nisam imao zaštitu moglo je biti mnogo gore. Kad se setim da sam u ovo vreme prošle godine razmišljao zašto li sam dao te pare...
    To što smo nekada nešto radili drugačije ne znači da je bilo ispravno. Nekada ni airbag, čak ni pojas u automobilima nije postojao.

  10. #20
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Meni nije jadno , ja jesam primetio da u Austriji 90% nosi kacige ali ne i u FR i IT, danas sam skijao u IT i gomila ljudi ne nosi ni kapu ("gologlavi" skijaju) a kamoli da nosi kacigu, kacigu nosi možda 30%...
    Dobro, italijani nisu baš reprezentativni primerci, nevaspitani su skoro kao i mi
    Jeste da je stvar izbora ali je meni jadno što se kod nas svodi na modni detalj i na izgovore "smeta mi to čudo", "neobično mi je" pa do toga "ekipa misle da sam početnik pa mi se smeju". Zato mi je "jadno" što takav mentalni sklop ne razumem

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •