Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 42

Tema: Sezonski porodični ski pas

  1. #1
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano Sezonski porodični ski pas

    Pade mi napamet da vidim koliko bi me koštao sezonski ski pas za moju porodicu i zamalo ne padoh sa stolice: dvoje odraslih i troje dece(7,10,12 ) sve ukupno: 223000dinara ili 1940 eura. U isto vreme Top ski pas koji pokriva Nasfeld,Katčberg i još tridesetak skijališta u Austriji 1050 eura.
    Pa ko je ovde lud!?

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Kapitalizam je truo: cijena Top Ski pasa za bračni par i za bračni par sa jednim djetetom je jednaka.

  3. #3
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    DA, ali za porodice sa više od dvoje dece svako sledeće "gratis"...
    A Skijališta Srbije se ubiše pokušavajući da objasne da prave ogromne ustupke porodicama sa decom.

  4. #4
    Junior Member
    Datum registracije
    29.01.2013
    Godina
    50
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Moja deca su starija od 12 godina ,sto izadje preko 50 somica za cetvoro odraslihza 8 dana.U Austriji ,recimo ski hit 8 pristojnih(svako bolje od kopaonika) skijalista u istocnom tirolu 660 evra.
    Poredjenja radi , zanimljivo je da se u ovoj regiji deca smatraju do 18 godina!!!! i imaju popust od 50% na cenu ski pasa a trece dete je FRAJ.

    Meni nije jasno da je kod nas granica starosti za decu 12 godina .Po kojem krierijumu je to odredjeno? Da li je to su skladu sa zakonima i ustavom ?

  5. #5
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    12 godina se kod nas koristi kao starosna granica za npr vožnju na prednjem sedištu auta, suvozač na motoru i sl.

    Mislim da je logično da se za starosnu granicu uzme neka statistika, koliko mladjani koriste žice i "zauzumaju" infrastrukturu i sl... Ako se gleda komercijalno.

  6. #6
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Skijališta Srbije ne shvataju da bi trebalo da promovišu "porodične" varijante na sve moguće načine. To im garantuju da će i sledeće godine neko da im dođe.

    Pogotovo bi to trebalo da rade u terminima kada nije raspust i Sretenje.

  7. #7
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Ne isplati im se kratkorocno a koga briga da razmislja unapred kad je mandat 4-5 godina.

    Policajac je direktor skijalista pa je njemu ok da se ceka po 30 min za ski pas jer se za licnu ceka mnogo duze.

    Najvise me iritiraju te stvari koje mogu biti resene bez velikih investicija i gde se ocigledno vidi nesposobnost i nemar direktora da radi svoj posao.

  8. #8
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    Wlad, pa na čijoj si ti strani...

  9. #9
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od boris Pogledati poruku
    Pade mi napamet da vidim koliko bi me koštao sezonski ski pas za moju porodicu i zamalo ne padoh sa stolice: dvoje odraslih i troje dece(7,10,12 ) sve ukupno: 223000dinara ili 1940 eura. U isto vreme Top ski pas koji pokriva Nasfeld,Katčberg i još tridesetak skijališta u Austriji 1050 eura.
    Pa ko je ovde lud!?
    Borise, gde si nasao ove cene, pretpostavljam da mislis na Alpe-Adria ski pass?

    Gledam Nassfeld ski pass sajt, 2 odrasla i troje dece su 1790 ako kupis ranije ili 1980 u sezoni. I ne nadjoh nigde neki popust za porodice mada sam isao na family&kids -> ski pass

  10. #10
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Pogledaj TopSki pass, imaju svoj sajt, taj ski pass pokriva sva skijališta Koruške i Istočnog Tirola.. Porodično ski pass, 2 odrasla i 2 dece je oko 1050eur (sezonski)...

    @Boris: pa ja sam na nekoj temi prvi "prozvao" SS za smešnu granicu od 12 godina . A statistiku da pogledaju videli bi da deca i veća od 12 godina slabo koriste ski pass a samim tim i njihovi roditelji koji ih prate

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •