Rezultati 1 do 4 od 4

Tema: Bad Hofgastein

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    19.11.2009
    Poruke
    56

    Podrazumevano Bad Hofgastein

    Drugari, neki savet za nas koji idemo prvi put? Porodicno, dvoje dece, kolima u januaru? Koja je razlika u odnosu na BKK?

  2. #2
    Junior Member
    Datum registracije
    08.11.2011
    Godina
    39
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Ja idem isto tamo sad za novu godinu prvi put pa cu napisati moje mišljenje kad se vratim. Vidim da je napadalo dosta snega i to me raduje.

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    08.11.2011
    Godina
    39
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Po obećanju i po povratku pišem svoje utiske. Od okolnih gradića Bad Hofgastein je po meni najbolji..ima malu pešačku zonu,odličan spa i centralno je lociran pa su sve gondele u Gastein regiji blizu. Od svih skijališta koje smo obišli, a obišli smo sva u Gastein regiji po meni su najbolji ovim redosledom 1.Dorfgastein 2.Sportgastein 3.Bad Hofgastein 4.Bad Gastein. Predpostavljam da idete kolima tako da vredi obići sve vrhove. Što se dece tiče ima raznoraznih poligona na stazama kako za početnike tako i za napredne a staze su uglavnom plave i crvene i to blage crvene. Takodje smo obišli i dosta spa centara od kojih je najbolji baš u Bad Hofgasteinu koji ima i najviše sadržaja za decu, medjutim za nas odrasle ipak je bolji TaurenSpa koji je u Kaprunu koji je na pola sata vožnje. Kad smo krenuli gledajući web kamere plašili smo se da neće biti dovoljno snega ali nije bilo nikakvih problema jer na vrhovima ga ima sasvim dovoljno dok u podnožju rade topovi i moram reći da je skijanje bilo možda najbolje do sada sobzirom da je vreme bilo svaki dan sunčano i bez vetra. Ski pass vredi u celoj regiji Ski Amade 760km staza pa smo obišli i staze van Gastein regije kao što su Alpendorf koji je za svaku preporuku, preko koga može da se na skijama dodje čak do Flahua uz pomoć nove gondole koja vozi sa jedne planine na drugu. Jako je blizu i Kaprun za koji ne vazi ski pass ali mi smo iskoristili prvi dan kad smo došli i odskijali jedno popodne na glečeru. Što se tiče klope i pića cene su prihvatljive, tako je na stazi za nas troje ručak sa pićem ispao 25eur što je skroz ok...pivo oko 3eur, gulaš 4eur,pica oko 7eur.Sve u svemu nezaboravno zimovanje i skijanje koje je za svaku preporuku.
    Priložene slike Priložene slike

  4. #4
    Member
    Datum registracije
    19.11.2009
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Upravo smo se vratili iz Bad Hofgastein.

    Put do tamo kolima 2x390din Srbija, 2x17e CRO, 2x17e vinjeta za SLO (7 dana), oko 10e vinjeta za Austriji (10 dana), 2x7e tunel, 2x17e voz.

    S obzirom na vreme odlicno skijanje. Na vrhovima ima snega, u podnozju su bile malo mekse staze. Siguran sam da u skoro svim vremenskim uslovima tamo moze da se skija. Temperatura je sve vreme bila u plusu.

    Mi smo uglavnom isli kolima, ali ski busevi voze i povezuju sva skijalista. Mi smo zbog ski skole za klinca ulagvnom polazili sa Schlossalmbahn (pocetna stanica gondole), odatle vozi zicara (voz) do pola, a odatle velika gondola do vrha ili smo kretali sa Angertala, odakle gondole voze na vrhove (ima i nekoliko zica).

    Staze su bile odlicno pripremljene. Plave staze su u stvari ski putevi, tako da to treba izbegavati. Za klince najbolje na Schlossalmu npr. staze H3 (plava), H4 crvena tu je fun park (srednje strma, siroka).

    Meni je najbolja kombinacija staze H1+H2 (+H2a), koje ukupno imaju oko 8km (10km). Kada je bas toplo staze sa Schlossalma prema Angertalu budu bas meke, a kada je hladno skroz zaledjene.

    Jedan dan smo vozili Sportgastein, obavezno otici. Pravo brzinsko skijanje, gondola i sidro. Dorfgastein, nazalost nismo stigli da obidjemo.

    Za decu su svuda kacige neophodne, a inace gotovo da nisam video nikoga bez kacige.

    Mesto je mnogo slatko, lepo i uredno. Gosti uglavnom Rusi Posto je bio raspust, dosta ljudi sa ovih prostora (ex-Yu). Za klince ima klizaliste, obevezno proveriti.

    Za bazene kazu da su super, mi nismo isli, cena za porodicu oko 70e. Prodavnica ima u samom mestu rade do 18h, nedeljom nista ne radi. Cene su ok. Cene na stazi 3e caj, pa navise.

    Nas apartman vise nego solidan, prostran, dve sobe+kuhinja, sauna. Za razliku od BKK, gde smo bili na stazi, ovde je koncept da se ide kolima/busom na stazu.

    Sve u svemu, za svaku preporuku. Mislim da je Bad Hofgastein bolji izbor u odnosu na Bad Gastein (suvise fensi mesto za bake, deke i Ruse, barem je takav bio moj utisak ...). Skijanje malo bolje nego u BKK, uglavnom zato sto je bilo prirodnog snega i sto su zice mnogo bolje i brze.

    Toliko .. valjda ce nekom biti korisno.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •