Strana 21 od 22 PrvaPrva ... 1119202122 PoslednjaPoslednja
Rezultati 201 do 210 od 212

Tema: Meteo Prognoza

  1. #201
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    ...
    Tokom prošlih sezona skijalište je otvarano u različitim terminima, zavisno od vremenskih prilika i mogućnosti pravljena veštačkog snega. Nekada to bilo pre ali nekada i posle završenog Ski Openinga. Ma koliko to konfuzno zvučalo, gledajući sve ove prethodne godine, ipak Ski Opening je više dobro posećena manifestacija sa mogućom opcijom skijanja nego samo skijaški događaj. Iz tog razloga uvek je održavan u istom terminu, u prvoj nedelji decembra, nezavisno da li je bilo moguće skijanje ili ne.
    ...
    To je zvanično stanovište od kako je počela Ski Opening praksa, što je i logično, opening je "revijalnog" karaktera i zakazuje se par meseci ranije kada se ne zna, niti može naslutiti situacija sa snegom. Naravno, opening, i početak rada žica nije povezan, izabran termin je dobar, zato što samo 15 dana kasnije kreću raspusti i nema smisla da se pravi opening za raspust

    Ipak, postoji realna mogućnost, ako ne bude jugovine posle padavine da pripreme par staza, na primer ove u centru, KGB, Pančić, Mali Jezero, Mašinac...

    Pokazalo se veoma opravdano da se investira oko 10 miliona EUR za izgradnju akumulacije na Suvom Rudištu (u rudniku), sa tom akumulaciom (koja je 10 puta veća od sve tri postojeće zajedno) bi moglo da se osnežava mnogo više staza paralelno i ne bi moralo da se kalkuliše na početku sezone.
    (realan scenario je: da gruvaju topovi na početku sezone, da se potroše [male] akumulacije, i da onda opali jugo, posle juga minus a nema vode za novo osnežavanje - zato su prinuđeni da kalkulišu i da "gledaju u nebo")

    https://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?8713

    Inače, na InfoKopu ima interesantnih ideja kako napuniti akumulacije:

    ...
    Ne razumem SS i hotelijere. Hoće otvaranje sezone a gledaju u nebo da li će nešto da padne i prognoze šta će biti...
    A da se malo uloži u te akumulacije, da se iste popune dok to vremenski uslovi dozvoljavaju, prvenstveno mislim kamionima cisternama. Pa kad mogu topovi da se puste a temperatura to dozvoljava, pusti topove da rade bez prekida dok se ne formiraju staze....
    ...
    Izmenio/la wlad; 28.11.2019 u 18:16.

  2. #202
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Pa dobro, nije nerealno puniti cisternama ta jezera. Sva tri imaju kapacitet ukupno oko 15.500 kubika vode. To je 15.500.000 litara. Ako prosečna cisterna za prevoz vode ima kapacitet od oko 7000 litara, jasno je da sa samo 2200 cisterni može da se napune sva tri akumulaciona jezera na kopu.😂


  3. #203
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Toplo za decembar...
    Gledam meteo prognoze, snijeg se ne očekuje skoro
    Dešavalo se često da ne zabijeli za N.Godinu
    U SAD veliki dio pod snijegom, Japan tradicionalno zatrpan.. Evropa omanula


  4. #204
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od FreeRider Pogledati poruku
    ...U SAD veliki dio pod snijegom, Japan tradicionalno zatrpan.. Evropa omanula
    Ako gledamo prosjek, ima dosta snijega, samo ga ne vidimo.

  5. #205
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Evropu je bas preskocilo. Mozda neki zakasnjeli talas dodje preko antlantika u januaru. Gledao sam neke dugorocne prognoze, malo gde u EU je za ocekivati padavine pre naseg bozica. Da hoce tad pasti, ja bih zapjevao posto 8. odoh do dolomita
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #206
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    Prođoh danas pored Schladming-a i evo kako izgledaju staze koje silaze u mjesto. Ljudi skijaju.

    Schladming_2022-12-30.jpg

  7. #207
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Snijega puno u svim ski centrist. Najavljuju jos padavina...
    Ipak je ski sezona uspjela, a meteo prognoze koje sam pratio su bile jako precizne.


  8. #208
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.987

    Podrazumevano

    Ne znam sta podrazumjevas pod uspela uzevsi u obzir da je u vecini ski centara na balkanu pocela u drugoj polovini januara te da je dobar deo vremena na planinama magla sto cini skijanje katastrofalnim. Barem je tako na Jahorini a verujem da ni Kop nije daleko od ovoga.
    U EU je pocelo tanko, isto do druge polovine januara pa se popravilo. Danas je zadnji dan februara tako da kako izgleda mart bi moglo biti najbolje skijanje sto ce ova sezona ponuditi
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #209
    Member
    Datum registracije
    12.12.2020
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head V-Shape V5
    Godina
    28
    Poruke
    91

    Podrazumevano

    Mislim da je definitivno magla obelezila bar ovaj deo sezone do sada.

    Do sada sam isao 3 puta na skijanje ove godine, i to na 3 razlicite planine, i svugde me je uhvatila nenormalna magla bar 50% boravka. Na Jahorini je bila tolika magla 2-3 dana, da je bukvalno bilo nemoguce za skijanje. Na Kop sam isao vikend, jedan dan je bilo vreme kao iz bajke, drugi dan magla i lose vreme, ali ni blizu magla kao na Jahorini. Na staroj planini isto vikend, i isto jedan dan kao iz bajke drugi ogromna magla. Nadam se jos jednom vikendu na Kopu ako uspem da uhvatim, i da bude skroz bez magle.


    Ali i u tome ima nesto dobro, naucio sam kako se skija u uslovima kada ne vidis 2 metra ispred sebe, a i shvatio sam da definitivno za sledecu sezonu mora da kupim neke ozbilinije naocare (ove koje trenutno imam su iz Lidla i koristim ih neke 4 godine, sluzile su fino, ali po lepom vremenu samo)


  10. #210
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Ne znam sta podrazumjevas pod uspela uzevsi u obzir da je u vecini ski centara na balkanu pocela u drugoj polovini januara te da je dobar deo vremena na planinama magla sto cini skijanje katastrofalnim. Barem je tako na Jahorini a verujem da ni Kop nije daleko od ovoga.
    U EU je pocelo tanko, isto do druge polovine januara pa se popravilo. Danas je zadnji dan februara tako da kako izgleda mart bi moglo biti najbolje skijanje sto ce ova sezona ponuditi
    Bjelasica uspjesnija nego prosle godine.
    Sve se postiglo bez obzira na kasni pocetak sezone, svi smjestaji rasprodati, staze pune.. snijega ce biti do aprila.
    Zato kazem da je sezona uspjela..Mada je ovo post koji bi trebao da ide u ski centar Kolasin 1600
    E da.. magle nema

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •