Strana 7 od 22 PrvaPrva ... 5678917 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 61 do 70 od 212

Tema: Meteo Prognoza

  1. #61
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Voleo bih da sam optimista kao FreeRider, ali mene ova cela situacija polako počinje da zabrinjava. Jeste da je pljucnulo nešto snega prethodnih dana i da konačno ima uslova za veštačko osnežavanje ali za sredinu decembra, uzimajući u obzir prognozu za naredne dane, sve ovo je prilično slabo.

    Evo jedne mape u .gif formatu koja će se automatski obnavljati i na ovoj stranici pa je uvek sveža. Daje prognozu snežnih padavina za narednih 7 dana i prilično je bila tačna kad god sam gledao. Kod nas praktično ništa, čak i u Alpima jako tanko.



    Još ako posle ovoga krene neki topliji talas, kao što se nagoveštava, pitanje kad možemo da računamo na neko ozbiljnije skijanje. A u međuvremenu rokanje tamo gde ne treba. link

  2. #62
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Opet decembar u plusu ?

  3. #63
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Pa ko zna, videćemo. Zna to sve i da se preokrene jako brzo ali evo u gradovima nismo minus ni osetili do sad.

  4. #64
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

  5. #65
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Da, to piše čuveni kimiVB sa infokop-a. Dečko je, ako sam dobro razumeo, amater još uvek ali jako dobro analizira. Šteta što ne navrati malo na ovu temu, imao bi mnogo više tehničkih mogućnosti na forumu da okači i predstavi sve te modele o kojima često piše i u komenatrima ispod web kamera.

  6. #66
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Evo jednog od komentara sa jednog gore navedenog linka:

    Da, dopunimo priču - http://www.gvb.edu.rs/galerija...ana-opacic
    Ako ne grešim dečko ima 20-ak godina i već je doktor za sve ove kišobrane i slične. Ne znam šta je upisao, ali jedva čekam da vidim kakva će meteo-zver da bude za 10-ak godina.
    Još jednom, bravo Kimi!

  7. #67
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Jeli ga ko pozvao da se učlani na forum ? Dobro bi nam došle njegove prognoze u ovoj temi ... Nego , mnogo je momku da piše na svaku stranu .
    Pročitah njegove prognoze i obrazloženja na InfoKop-u, odličan je zaista, svaka mu čast .

    Lynx, hoće li se ako sam dobro razumio ova mapa koju si postavio sama ažurirati ? Ako je tako uradio si super stvar .
    Interesuje me i ovo , jesu li na mapi brojevima označene nadmorske visine područja na kojima se očekuje snijeg, i označavaju li brojevi na tabeli sa strane količinu padavina u cm ?
    Hvala ...
    Izmenio/la FreeRider; 10.12.2014 u 23:46.

  8. #68
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Tako je, snežne padavine su u centimetrima a ovi brojevi pored linija predstavljaju visinu smrzavanja u metrima.

    Evo je ažurirala se danas i za narednih 7 dana ali izgleda bolje da nije, kod nas ništa, Alpi svega nekoliko cm

  9. #69
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Ponovo se najavljuje toplo vrijeme od 13 - 20 dec.
    Upravo po netu trazim statistiku zima poslednjih 10 godina,jer me intetesuje koliko njih je imalo topao dec i da li je u januaru temp pala i donijela snijeg...

  10. #70
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Ima li negde snega uopste u Evropi za skijanje tj da ga bude oko 5-10 januara. Isao bih tad na 7 dana na ski, ali ne znam uopste gde. Mislio sam Dolomiti, al drug mi rece da Kron Platz recimo nema snega uopste trenutno. Jel moguce to?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •