Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 16

Tema: Rossignol Radical s9 WC oversize

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    28.01.2011
    Poruke
    25

    Podrazumevano Rossignol Radical s9 WC oversize

    E ovaj stari model Ross. Radical s9 WC oversize mi se bas dopao. Dajte jos neku kritiku ili poshvalu?

  2. #2
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Dosta tvrda skija, S verzija je 70 struk, mnogo dobra skija za nekog ko ima dobru tehniku i jos bolju kondiciju, izuzetno zahtevna skija... Ima je puno po oglasima, cena im se krece negde oko 120e koliko sam vidjao kod ovih preprodavaca. 11m radijus na 165 cm, sto ti govori da je slalomsla skija u pitanju... U sebi takodje ima Titanijum. Neka recenzija:

    http://www.ski-mag.com/equipment/ski...08-09?id=19408


    Sto se izgleda tice, meni je prelepa skija

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    01.11.2013
    Godina
    43
    Poruke
    94

    Podrazumevano

    Konkretno ovaj model nisam vozio, ali mene produženi slalom modeli >165 (a ova ide i do 175) nikada ne ostave ravnodušnim. Kratki zavoji izvode se sa lakoćom, a jako su dobre u veleslalomskom vijuganju. Za ledene površine i tvrde staze - savršeno.

  4. #4
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    nisam siguran kako ova skija sa 11m radijusa izgleda u veleslalomskom vijuganju Vise mislim da je hopa cupa skija ili sto bi rekli, sitan vez

  5. #5
    Member
    Datum registracije
    01.11.2013
    Godina
    43
    Poruke
    94

    Podrazumevano

    Rarijus 11m je na dužini 165. Na dužini 175 je on oko 13m. Test ovog modela imate i na komšijskom sajtu:

    http://www.skijanje.hr/oprema/skije/...08-09?id=19388

  6. #6
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Obzirom da je u pitanju Slalom skija, da bi uzeo 175, moras da budes visok preko 2m...

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    01.11.2013
    Godina
    43
    Poruke
    94

    Podrazumevano

    Ako je tvoja računica slalom skije -25 do -30 od visine, onda ne bih dalje nastavljao polemiku. :-)

  8. #8
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Po FISu najduza slalom skija je 165, pa ti onda zamisli Kostelica od 2m na njima... Po tvojoj onda racunici, Slalom skije bi se proizvodile do 185 cm, ja nisam to jos video... Poenta price koju sam hteo da kazem je da nije to to ako od SL skije pokusavas duzinom da napravis veleslalom skiju. Ali da se slazem da je to dobra skija, tu se potpuno slazem, samo malo matora

  9. #9
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Obzirom da je u pitanju Slalom skija, da bi uzeo 175, moras da budes visok preko 2m...
    E, takvu ja tražim, al' nem'rem da nađem.

  10. #10
    Member
    Datum registracije
    01.11.2013
    Godina
    43
    Poruke
    94

    Podrazumevano

    @dzoninho Nadao sam se da se nećeš pozvati na FIS pravila. Upravo zbog toga nisam htio ni da ih komentarišem u prethodnom postu. Kada već spomenu Kostelića njemu je to pravilo najviše naštetilo i on sam, a i ljudi iz njegovog tima su to par puta i komentarisali.
    To pravilo svakako nema mnogo smisla, ali radi u nečiju korist (pogodi čiju). Ali, ono nema nikakve veze ni sa skijom iz naslova, kao ni sa klasom kojoj pripada ta skija. Radi se o rekreativnom slalom modelu. Nešto tvrđem, ali ni blizu takmičarskim skijama.
    Sada skoro svi proizvođači proizvode ovakve modele baš zato da bi ljudima omogućili stabilnije, bezbjednije i raznolikije vijuganje. Prošle godine sam bio na predstavljanju Atomic modela na Bjelašnici. Oni prave skiju Redster Edge SL (D2). Probao sam upravo dva najduža modela 164 i 171. Na moju visinu 185 (ni blizu 2m ) mnogo su mi bolje legle ove duže.
    Nisam htio reći da se izduživanjem slalomke pravi veleslalomka, nego da te duže slalomke ostavljaju mogućnost raznovrsnijeg skijanja, a pri tome provjereno(!!!) nisu ništa teže za voziti, čak suprotno. Istina nisu precizne kao neke od 155cm, ali i nisu pravljene da se njima ciljaju kapije.

    Ono što ljudima niko od prodavaca najčešće ne spomene je to da definisani radijus skija predstavlja minimalan radijus koji se na njima može napraviti, a da se pri tom koristi samo njihova geometrija. Kada vi ne opteretite potpuno (i ravnomjerno) skije i ne položite ih dovoljno na rubnike tada se njihova geometrija ne prenese potpuno na podlogu i radijus koji vi pravite odstupa od onog definisanon, naravno uvijek u plus stranu.

    Kada sam se raspisao da dodam i to da je pri izboru skije osim svojih afimiteta često važnije uzeti u obzir i mjesto gdje će one najčešće biti korištene. Recimo, ja najveći broj dana provedem na Jahorini i Bjelašnici, obično vikendima. Više volim duže zaoje, ali ovdje su staze same od sebe uske (posebno Jahorina) a kada se tome doda i gužva na njima (posebno Jahorina) i ponašanje "skijaša" na njima (posebno Jahorina) i kafane na stazama (samo Jahorina), onda najveći dio dana na veleslalomskim skijama (r: 20) morate "sjeckati". U suprotnom, ozbiljno rizikujete da održite pozitivan trend povećanja broja ozbiljnijih sudara na navedenim skijalištima .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •