Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 16 od 16

Tema: Rossignol Radical s9 WC oversize

  1. #11
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od svesifre Pogledati poruku
    Ono što ljudima niko od prodavaca najčešće ne spomene je to da definisani radijus skija predstavlja minimalan radijus koji se na njima može napraviti, a da se pri tom koristi samo njihova geometrija. Kada vi ne opteretite potpuno (i ravnomjerno) skije i ne položite ih dovoljno na rubnike tada se njihova geometrija ne prenese potpuno na podlogu i radijus koji vi pravite odstupa od onog definisanon, naravno uvijek u plus stranu.
    Interesantno viđenje radijusa, ali se sa njim ne mogu složiti. Sa skijom radijusa 17 m se sigurno lako može napraviti čisti karving zavoj radijusa manjeg od 17 m.
    Radijus skije je opisan ovdje: http://www.skijanje.rs/ski-oprema/op...karving-skija/

  2. #12
    Member
    Datum registracije
    01.11.2013
    Godina
    43
    Poruke
    94

    Podrazumevano

    Slažem se, kao što se sa istom skijom lako može napraviti čist karving zavoj radijusa većeg od 17m. Sve u zavisnosti od ugla pod kojim se obori skija, rocker-a skije, camber-a skije, ugla pod kojim su naoštreni rubnici, tvrdoće staze .... Inače bi svi zavoji bili jednaki .

  3. #13
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od svesifre Pogledati poruku
    @dzoninho Nadao sam se da se nećeš pozvati na FIS pravila. Upravo zbog toga nisam htio ni da ih komentarišem u prethodnom postu. Kada već spomenu Kostelića njemu je to pravilo najviše naštetilo i on sam, a i ljudi iz njegovog tima su to par puta i komentarisali.
    To pravilo svakako nema mnogo smisla, ali radi u nečiju korist (pogodi čiju). Ali, ono nema nikakve veze ni sa skijom iz naslova, kao ni sa klasom kojoj pripada ta skija. Radi se o rekreativnom slalom modelu. Nešto tvrđem, ali ni blizu takmičarskim skijama.
    Sada skoro svi proizvođači proizvode ovakve modele baš zato da bi ljudima omogućili stabilnije, bezbjednije i raznolikije vijuganje. Prošle godine sam bio na predstavljanju Atomic modela na Bjelašnici. Oni prave skiju Redster Edge SL (D2). Probao sam upravo dva najduža modela 164 i 171. Na moju visinu 185 (ni blizu 2m ) mnogo su mi bolje legle ove duže.
    Nisam htio reći da se izduživanjem slalomke pravi veleslalomka, nego da te duže slalomke ostavljaju mogućnost raznovrsnijeg skijanja, a pri tome provjereno(!!!) nisu ništa teže za voziti, čak suprotno. Istina nisu precizne kao neke od 155cm, ali i nisu pravljene da se njima ciljaju kapije.

    Ono što ljudima niko od prodavaca najčešće ne spomene je to da definisani radijus skija predstavlja minimalan radijus koji se na njima može napraviti, a da se pri tom koristi samo njihova geometrija. Kada vi ne opteretite potpuno (i ravnomjerno) skije i ne položite ih dovoljno na rubnike tada se njihova geometrija ne prenese potpuno na podlogu i radijus koji vi pravite odstupa od onog definisanon, naravno uvijek u plus stranu.

    Kada sam se raspisao da dodam i to da je pri izboru skije osim svojih afimiteta često važnije uzeti u obzir i mjesto gdje će one najčešće biti korištene. Recimo, ja najveći broj dana provedem na Jahorini i Bjelašnici, obično vikendima. Više volim duže zaoje, ali ovdje su staze same od sebe uske (posebno Jahorina) a kada se tome doda i gužva na njima (posebno Jahorina) i ponašanje "skijaša" na njima (posebno Jahorina) i kafane na stazama (samo Jahorina), onda najveći dio dana na veleslalomskim skijama (r: 20) morate "sjeckati". U suprotnom, ozbiljno rizikujete da održite pozitivan trend povećanja broja ozbiljnijih sudara na navedenim skijalištima .
    Ja se potpuno slazem sa vecim delom koji ste napisali, ali koja je poenta kupovati race slalom skiju da bi sa njom vozili veleslalom? Nismo se razumeli u tom delu, daleko od toga da sam ja rekao da skija ne valja i da se ne moze voziti veleslalom, samo takva kupovina nema poentu, bolje onda uzeti neki dobar allmountine sa 15 radijusom i sve ovo raditi na mnogo laksi i lepsi nacin...

  4. #14
    Junior Member
    Datum registracije
    28.01.2011
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Uf, nije valjda toliko tesko dati misljenje (citaj: iskustvo) o pomenutoj skiji. Mozda je greska uzeti trvdju skiju, ili skiju tipa race, kako bi se napredovalo u skijanju? Hteo sam samo da saznam neko iskustvo i misljenje o pomenutoj skiji. Moj drug izadje na stazu i lagano gricka sendbic na dok skija na cvrenoj staci sa meksom (aramid /basalt) skijom, po ledu ne ide, ne muci se i ne umara. Nemislim da je samo on u pravu niti da je njegov pristup pogresan. Vise me interesuje gde je sredina izmedju prave race skije ili skija za uzivanja, losih staza(uskih sa guzvom i nedovoljno dobro odzavanih i pripremljenih) i napredovanja u skijanju? Ipak, hvala na svakom napisanom komentaru.

  5. #15
    Senior Member
    Datum registracije
    28.05.2009
    Poruke
    136

    Podrazumevano

    Ocigledno je da je tesko jer si saznao razne stvari ali iskustvo o ovoj skiji nisi. Cesto nam ostaje da hermeneuticki zakljucujemo izmedju redova ili da sami probavamo. Na zalost nisam vozio ovu skiju mada pretpostavljam da neko na forumu jeste. Mislim da nije uvek greska uzeti tvrdju, precizniju, "race" skiju. Recepta koji se moze prepisati svakom nema, puno faktora utice na izbor i o tome se moze naci u raznim temama na forum pri cemu treba voditi racuna da se sa rezervom uzmu pisanja na slobodnu temu tipa kako ja mislim da bi bilo kad bi bilo (secam se dobrog i poucnog iskustva clana foruma koji je nasao svoju race skiju u valjda visini 155 a visok i tezak, mada sam zaboravio ime a sada nemam vremena da pretrazujem). Ova sredina koju ti trazis za mene je npr head magnum, a za tebe na osnovu ovoga kako razmisljas siguran sam da cemo vrlo brzo saznati. I jos jednom - dosadno- jer je sto puta receno, ali nije lose ponoviti, da bi smanjio troskove i dr negativnosti u trazenju svoje skije, sto vise probanja i sticanja iskustva je najvaznije (testovi, zamena skija sa prijateljima).

  6. #16
    Junior Member
    Datum registracije
    28.01.2011
    Poruke
    25

    Podrazumevano

    Slazem se, proba, proba, proba...! Meni je do sada Ross. Zenti T 76 i Elan Amphibio 82 Ti bile najupotrebljivije skije (Itali, Alpe Chermis). Bez obzira na uredjenost i sirinu staze van staze nisu nigde zaostale. Mozda Radical nebi bio dobar za toliko avanture ali videcemo! Mislio sam da je ta skija ipak poznatija i da ima vise o njoj dase kaze. Videcemo, zima je pred nama.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •