Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567
Rezultati 61 do 66 od 66

Tema: ExpoZim 2013

  1. #61
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Slazem se sa Alexom ali se ne slazem da na EXPO ZIMU nema nista... Ljudi, vi morate da shvatite da ako pricamo o skijama, novi modeli u istom rangu, kod svih proizvodjaca ce kostati isto! Ne mozete da ocekujete da kupite dobre nove skije za 200e a da pritom to bude najnoviji model... To necete naci nigde u svetu, pa ni kod nas... Ista prica vazi i za pancerice, jakne, pantalone i slicno... Nije mi jasno kako neko moze da kaze na EXPO ZIMU nema nista... Beosport je imao stand dugacak 250m i preko 1000 pari skija i pancerica i raznim velicinama, duzinama i slicno... To sto bi ljudi voleli da kupe Atomic Redster SL 2014 za 300 evra, pa i ja bi voleo, ali nema, nije realno... Ja potpuno razumem da je kriza, da se nema para ali da neko kaze nema nista na sajmu, ne slazem se... To sto je na Salto M standu bilo onoliko velikih popusta je splet dogadjaja i ko je iskoristio, iskoristio je ali cene ovogodisnjih modela su takve kakve jesu i realne su, pogledajte po netu i videcete i sami da je tako...

  2. #62
    Member alex11 avatar
    Datum registracije
    27.12.2007
    Lokacija
    Los Angeles
    Skije / Bord
    Rossignol Z9
    Godina
    54
    Poruke
    60

    Podrazumevano Zimska oprema

    Samo bih se nadovezao na Dzoninhov komentar da se u potpunosti slazem. Ja sam ranijih godina pokusavao to isto da kazem na ovom forumu ali su me "stalni poznavaoci ovog foruma" napucavali. To sto neko kupi skije sa rentala iz inostranstva ili kupi jednu skiju i upari je sa drugom (ovo ne preterujem vec je istina) je samo 1 slucaj u xxx slucajeva. Ne mozete ocekivati dobru skiju za malo para.

    Uvek rado pomognem ljudima kada mogu. Pre par godina na sajmu je bila ganc nova skija Rossignol Z9 za oko 800 EU. Pusti mi covek na privatan email komentar kako misli da su ovi na sajmu pokusali da ga oderu i zamolio me da uporedim cenu. Igrom slucaja imao sam priliku da testiram tu skiju i sam sam je kupio jer sam bio odusevljen. Kada sam mu izvrsio konverziju oko tih 800EU u CAD (Kanadski dolar) ispalo je manje za nekih 30 CAD u Srbiji, ali to i jeste bila realna cena za ovu skiju.

    Opet cu podvuci - svaki distributer ima MSRP (ono sto predlazu da bude prodajna cena npr $800), posto je to uvek mnogo skuplje nego u realnosti vecina prodavaca odredi npr. $650 Sale cenu. Vecina prodavnica mora potpisati ugovor gde imaju "zastitnu cenu", a to je da ne smeju prodati ispod $650 jer ako to ucine druge prodavnice, tj. konkurencija ima pravo da ih tuzi. E sada ako su npr prodali neke brojeve pancerica npr. 26.5, 27.5 mondo i imaju 25.5, 28.5 na stoku samo u tom slucaju imaju pravo da je stave na "Clearance" sto moze biti ispod $650, a to je uglavnom pri kraju sezone ili proslogodisnji model.

    Takodje ni distributeri nisu ludi da daju veliku marzu - tj. ostave veliku zaradu na stolu retailerima, tako da sve je povezano, dakle proizvodjac im diktira cenu. A ovo sto ljudi kazu "super jakna proslogodisnji model" i to je diskutabilno jer npr. na zapadu nisu ni retaileri ludi. Stave na Sale ono sto im se slabije prodaje. Vise puta sam i sam pitao za neki proizvod jer ikada ide na sale - dobio sam odgovor "Nismo ludi da stavimo na sale ono sto znamo da se prodaje". Dakle kazem mozda posle ako im ostane XXL ili XS ili tako nesto to ode na sale ali vecina nosi L i to se prvo proda. Cak vecina retailera vrati nazad Discente, Pxenih jakne i ne gnjavi se ni da ih stavlja na sale.

    Takodje kao sto Dzoninho rece "Ljudi shvatite da je kriza". To je istina, pa zato mnogi kao sto rekoh ni ovde nisu pozurili da napune stok. Primera radi (ovo nije da bih se hvalio) Lange koji je #1 za race ski boots ima retail price $650 za Lange RS 110. U razgovoru sa mnogima iz Srbije razumeo sam da Langa vrlo slabo i ima, pored ostalih proizvodjaca koji mogu ponuditi nize cene. Dakle za istocno trziste roba je podesena ka kupovnoj moci kupca, pa cak kazem i ovde se ljudi tesko odlucuju da daju te pare. Sa druge strane ko ce dole da puni stok sa necim od $650 ako je za tu pancericu zainteresovano 10% ljudi (ski raceri ili onaj ko je zaista spreman da da te pare). U suprotnom ako je ne prodaju rizikuju da "zalede pare".

  3. #63
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ljudi moraju da shvate jos jednu cinjenicu a to je da se u Srbiji proda skija za jednu sezonu koliko se proda u jednom manjem Alpskom selu... Zato su kod nas orderi, odnosno narucene kolicine prilagodjene kupovnoj moci odnosno niko nece naruciti ogromnu kolicinu ako ne moze da je proda. Cenu diktiraju PROIZVODJACI i tu se zavrsava prica, hteo neko da prihvati ili ne... Po nizim cenama moze se naci samo modeli stari godinu dve tri i to treba iskoristiti kad naidjete...

  4. #64
    Member alex11 avatar
    Datum registracije
    27.12.2007
    Lokacija
    Los Angeles
    Skije / Bord
    Rossignol Z9
    Godina
    54
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    I ovo je tacno a to je da kupovna moc u regionu diktira kolicinu narudzbine od distributera. Zasto bih neko drzao skupu opremu na stocku ako moze po prosecnoj ceni prodati 3 druga modela.

  5. #65
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od alex11 Pogledati poruku
    Primera radi (ovo nije da bih se hvalio) Lange koji je #1 za race ski boots ima retail price $650 za Lange RS 110. U razgovoru sa mnogima iz Srbije razumeo sam da Langa vrlo slabo i ima, pored ostalih proizvodjaca koji mogu ponuditi nize cene. Dakle za istocno trziste roba je podesena ka kupovnoj moci kupca, pa cak kazem i ovde se ljudi tesko odlucuju da daju te pare. Sa druge strane ko ce dole da puni stok sa necim od $650 ako je za tu pancericu zainteresovano 10% ljudi (ski raceri ili onaj ko je zaista spreman da da te pare). U suprotnom ako je ne prodaju rizikuju da "zalede pare".
    Ne znam zasto nema Lange-a, ali cena sigurno nije jedini razlog. Jer na sajmu i nesajamskoj ponudi u Srbiji brojni su modeli koji kostaju vise od 600 dolara i prodaju se. Novi modeli Atomika sa jacim fleksom kostaju oko 400e, Fisherovi vacuum fitovi u jacim fleksovima su jos skuplji...

    Sto se tice Srbije sve je ispricano. Sto se tice zapada, kupoholicarska kultura i visi standard diktiraju devalvaciju starijih modela skija i pancerica. Pa su cene takve robe mnogo povoljnije nego kod nas...

  6. #66
    Member alex11 avatar
    Datum registracije
    27.12.2007
    Lokacija
    Los Angeles
    Skije / Bord
    Rossignol Z9
    Godina
    54
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    Sinisha verujem da su nasi prodavci pogurali i Atomic i Fisher malo snaznije modele za 400EU i vise, jer im to i jeste cena. Mozda zbog Evrope i transporta dobijaju malo bolju cenu. Ne znam sta je pravi razlog za Lange mozda uslovi nabavke, transporta ili kvote nisu povoljni.

    Verujem da isto tako ima ljudi koji ce dati preko 400EU za dobru pancericu ali pretpostavljam da je to manjina. Ovde smo originalno dotakli temu tipa "realne cene" i "sta neko ocekuje da plati".
    Vecina je na sajam krenula od pretpostavke da ce proci sa dobrim popustom, sto nije uvek slucaj pogotovu za novu opremu, sto se nadovezuje na nase prethodne diskusije.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •