Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 26

Tema: Jabuka kod Prijepolja

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    13.12.2010
    Poruke
    97

    Podrazumevano Jabuka kod Prijepolja

    Posle nekoliko godina u kojima nije bilo organizovanopg skijanja na Jabuci, ove godine je postavljen bejbi lift sa sidrima sa stazom od oko 300 metara duzine. Staza je u potpunom sjeveru na oko 1300 metara n.v. i vrlo lijepe konfiguracije. Lift je u privatnom vlasnistvu, i nalazi se pored samog magistralnig puta za Crnu Goru. Na pocetku staze se nalazi mini motel sa 15-tak kreveta za spavanje. Postoji interesovanje i drugih privatnika za izgradnju novih liftova pa se moze ocekivati da se Jabuka pokrene ka staroj slavi kada je na njoj skijalo i preko hiljadu ljudi dnevno. 1984. godine Jabuka je bila proglasena kao najbolji ski centar za djecu (zlatna pahuljica) u staroj Jugoslaviji. Inace, potencijal za razvoj je veliki, po svim karakteristikama bolji od Tornika.

  2. #2
    Super Member plecko avatar
    Datum registracije
    17.01.2009
    Lokacija
    Obrenovac
    Godina
    46
    Poruke
    410

    Podrazumevano

    pa jel ima neka slika da vidimo kako to izgleda...

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    13.12.2010
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Staza Jabuka.jpg
    Nemam sliku, ali evo kako izgleda na guglu. Severna ekspozicija, visina od 1270 do 1320, nagib oko 15 procenata

  4. #4
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Evo slike sa sajta Staza se spušta od spomenika Bošku Buhi pa do puta Jabuka-Babine. U blizini(sa druge strane puta) postoji i jedan vidikovac, vidi se pola Srbije kad je lepo vreme
    PS Cobra, mislim da si na slici promasio smer puta, tj da je Prijepolje u drugom smeru(gde si napisao Pljevlja)
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  5. #5
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Tacno Tadija, Cobra je promasio smjerove puta. Nije to na kraju ni bitno, vec je super sto ce skijanja biti. Ja sam se kao linac tu ucio skijanju u nekada bivsoj zajednickoj drzavi. Lijepo vrijeme bjese...Prije 2 godine sam bio u motelu na Jabuci, bila je neka svadba. Nista nije godinama ulagano i kako su mi rekli, sluzio je dugo vremena za smjestaj izbjeglica iz Hrvatske.
    Znam isto da dosta Pljevljaka vikend provodi i dalje na Jabuci jer je dosta blizu a vazduh je cist za razliku od pljevaljske doline.

  6. #6
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    570

    Podrazumevano

    Da, pa ste zbog čistog zraka svi šljegli u Podgoricu. Vratio bi vas ja malo na Jabuku, da uživate u blagodetima prirode...

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    13.12.2010
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Грешите браћо форумаши. Није ово та стаза, коју Тадија приказује на слици. Та жичара није на жалост радила двије задње године, али су људи скијали и пјешке ишли навише. Ово је нова стаза, тј. ту је прије 20 година била једна од двије стазе на овом дјелу. Ова стаза се налази баш на главном путу Пријепоље-Пљевља, и ови смјерови су добри. Иначе ова нова стаза је боља од стазе са Тадијине слике. Има наговештаја да ће и неки други приватници направити још двије мини жичаре, па би ту било простора за симпа скијање. А добра ствар је и што је отворен нов мотел са врло пристојним а јефтиним смјештајем. Има простора да се комбинују скијалишта. Савин кук и Торник су на по сат ипо вожње, а Бријежђа код Нове Вароши око 45 минута.
    П.С. Ова ЕксБакерова и Панцерова зајебанција је преточена у један виц: Да ли је боље да се досели 10 Пљевљака или да умре један у Подгорици. Боље 10 јер кад једам умре дође на сахрану 150 и сви остану.

  8. #8
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano



    ispljevalja.jpg



    @panzer
    Sve sto valja...

    Cobra, nisam prolazio 2 godine ovuda i sad kontam da si prave pravce ucrtao.
    Izmenio/la Tadija_91; 17.11.2013 u 22:38.
    Elderly

  9. #9
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    E jeste Cobra, u pravu si, nisam ni znao za tu stazu a ni za motel, znao sam samo za onaj kad se skrene desno sa puta za Pljevlju. Bio tamo za Ilindanski vasar pre dve godine pa se sad pravim pametan
    PS evo dve slike sa pomenutog vidikovca


    Izmenio/la Tadija_91; 17.11.2013 u 22:43.
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  10. #10
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Ima li koja slika od ove sezone ?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •