Strana 6 od 14 PrvaPrva ... 45678 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 51 do 60 od 140

Tema: Dolomiti Super Ski Preporuka

  1. #51
    Member
    Datum registracije
    13.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Igi Pogledati poruku
    Pozdrav svima,

    Planiram sa porodicom da idem pocetkom marta u Dolomite, pa mi treba preporuka od vas. Potrebna mi je ski skola za djecu (pretpostavljam mjesto sa najvise plavih staza) i da uvece ima restorana i nekog sadrzaja da mozemo da setamo. Smjestaj bih trazio sam nakon sto se odlucim za selo.
    Meni se najviše za porodičnu varijantu odmora dopala Alta Badia. Lepe, široke plave staze, predivna priroda. Gondolom se popne iz mesta La Villa do skijališta i uživa. Mislim da ski školu nije teško naći.

  2. #52
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Slažem se, Alta Badia dolina je najbolja za decu pošto ima najviše plavih staza za početnike... Ja dosadan, ako ćeš Alta Badia dolinu pogledaj Colfosco...

    Dosta si se kasno setio za rezervacije, manji je izbor smeštaja sada.

  3. #53
    skijas vladimir avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Stockli SC / Volkl Racetiger SL
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Pikirali smo Dolimite za sredinu Februara, ali nakon sto sam video kakva je trenutno situacija sa snegom imam veliku dilemu. Pre 3 sezone nam je baza bila Val Gardena i u Januaru je snega bilo koliko hoces, a koliko vidim sada gotovo da ga nema. Naravno da vecina staza radi, ali ako vec idem u Alpe na 7 dana, jedno od glavnih ocekivanja je prirodni sneg. j2ski.com ima istorijske podatke za poslednjih par godina, na osnovu cega se moze da je ozbiljniji sneg poslednje 2 godine padao u prvoj polovini Februara. Prognoze koje sam nasao za naredni period, nisu bas previse optimisticne. Sa druge strane deluje mi gotovo neverovatno da do 11. februara za kada planiramo odlazak nece pasti dovoljno snega.

    Vec smo zakasnili za smestaj i za ovaj termin izbor je vec prilicno suzen, pa bi trebalo da donesem odluku prilicno brzo. Imam dilemu da li da menjam plan i jurim nesto u Austriji, npr u Tyrolu. Pitanje za ove iskusne posetioce Dolomita je sta biste vi uradili, i da li neko ko je planirao Dolomite u narednim periodu ima slicnu dilemu?

    https://www.j2ski.com/snow_forecast/...w_history.html
    https://www.j2ski.com/snow_forecast/...w_history.html

    Thx

  4. #54
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    Ja imam rezervaciju za 06.02 na 5 dana, hotel na stazi saslong crvena u st.christina, da nece ko da otkupi depozit da ide jer sam ja sprijecen..

    Poor glide is like bicycling with a flat tire.

  5. #55
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Ma Ischgl i nema da te boli glava


  6. #56
    skijas vladimir avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Stockli SC / Volkl Racetiger SL
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Ischgl pao prosle sezone. Super skijanje, i ne bih se bunio da ponovim, ali meni Dolomiti ipak drazi.

  7. #57
    Member
    Datum registracije
    13.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Obertaurn, uvek ima obilje prirodnog snega kad ga nigde okolo nema. Dobro skijalište. Ostalo mi je u lepoj uspomeni.

  8. #58
    Member christofer avatar
    Datum registracije
    18.12.2013
    Skije / Bord
    Salomon Riot
    Godina
    40
    Poruke
    39

    Podrazumevano

    Ako trazis sneg onda pravac Arlberg, pa biraj. St. Andton, Lech, Zurs...a ako ti se svideo Ischgl onda je to pogodak. Ja iskreno od kada sam bio u toj regiji nista me posle nije specijalno odusevilo. Zato se stalno vracam .
    A @Wlad je u pravu za Colfosco da je vise ski in aki out u odnosu na Corvaru ali su zice blizu i u samoj Corvari ako odaberes smestaj dobro. Uostalom kao i svugde...meni je relativno blizu bila zica. Jedino Corvara je malo veca i zivlja uvece, ali ne mnogo.

  9. #59
    Junior Member
    Datum registracije
    21.09.2014
    Godina
    42
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Bio sam u dolomitima 07-14.01.2017 pa da napišem par dojmova.
    Smještaj smo našli u mjestu Pozza di Fassa(Val di fassa) i sa lokacijom smo pogodili definitivno.
    Uzeli smo apartman od 80m2 za max 7 osobaosoba po cijeni od 693€(nas je bilo 6).
    Okolo sve zeleno, ali na skijalištima preko 80% staza otvoreno, a temperature ispod nule i bez vjetra.
    Nisam prvi put u Dolomitima, ali mi je opet bio plan obići sva skijališta u okruženju pa sam napravio i realizirao slijedeći plan:

    1.Val di Fiemme(ski centar latemar)- parkirali smo su na parkiralištu gondole pored mjesta Predazzo i iako liftovi službeno rade od 08:30 nas su pustili u 08:15, a mi smo se hvatali za glavu što nismo došli još ranije
    Skijalište posjećujem drugi put(prvi put davne 2009) i opet me zadovoljilo, staze pretežno crvene sa solidnim brojem plavih i pokojom crnom.
    Pored Perdazza tu su još i mjesta Pampeago i Obereggen koja su sva povezana žičarama. Na samom skijalištu nema gužve i staze standardno dobro pripremljene i drže veći dio dana.
    Od 08.15-16:30 smo popeglali svaku stazu, a mnoge smo i ponovili, jer je velika uživancija skijati na ovakvim stazama, bez imalo gužve.

    2.Alpe Lusia/San Pellegrino
    Meni najdraže skijalište(prvi susret sa skijalištem van moje BiH) ali to nije jedini razlog zašto mi je najdraže, jer riječ je o naprosto fenomenalnom skijalištu.
    Parkirali smo na parkingu ispred gondole nedaleko od Moene(Alpe Lusia) riječ je o skijalištu sa 30km staza i kad sam govorio ekipi kako će nam tu biti najbolje nisu me shvatali ozbiljno, jer ipak u susjedstvu su mnogo veći centri.
    Ovaj put smo još više poranili i puštaju nas u gondolu u 08:03, a mi se opet hvatamo za glavu zašto nismo došli još ranije uz obećanje da ćemo sutra na idućem skijalištu biti u pancama prije 08:00,
    Moena je naprosto predivna, staze fantazija, ima 5-6 crvenih koje su duge i fenomenalne, naprosto voziš od vrha do dna i bukvalno ti je žao stati.
    Pored crvenih postoji 5-6 plavih staza za početnike i ostale željne relaksirajuće vožnje kroz prekrasnu borovu šumu.
    Normalno tu su i tri crne staze koje će zadovoljiti bilo koga.
    Nažalost nismo mogli ostati u Moeni dulje od 12:00, jer smo imali u planu obići San Pellegrino i Falcade.
    Silazimo na parking u namjeri da uhvatimo bus do 10km udaljenog San Pellegrina, ali nam bježi ispred nosa, pa skidam pance i u auto.
    U San Pellegrinu i Falcadama staze vrhunske, malo ljudi i tu do 16:00 smo sve popeglali(nešto i više puta) i nakon toga u auto i 20km vožnje do našeg apartmana u Pozza di Fassa.
    Dok smo se vozili svi smo govorili: "Moena je najbolja"

    3.Val di Fassa
    Krećemo iz našeg mjesta Pozza di Fassa(skijalište Buffaure) gdje smo u pancericama i sa skijama na kapiji bili u 07:50, ali ovaj put zajeb i to žešči.
    Ovaj put iako su uključili liftove, ne žele nas pustiti prije 08:30 kad je i naznačeno da se otvaraju, pa smo kao budale dreždali 40min, ali vrijedilo je pokušati.
    Odakle se žicama prebacujemo do Albe i onda obilazimo skijališta Belverere i Col Rodella koja su povezana sa Sella Rondom.
    Ne trebam ni govoriti da su i ovdje staze fenomenalne, većinom crvene uz poneku plavu i crnu.
    Sve je bilo super osim malo više ljudi na liftovima koji vode prema Val Gardeni, ali to nam nije pokvarilo dan, iako smo prva dva dana navikli da smo praktički sami.
    Skijanje završavamo u 16:30 i u apartman na vruću juhu.

    4.Val Gardena(Sceceda i Alpe di Siusi)
    Na ovome sam području prvi put(jednom sam 2009 iz val di fasse došao do val gardene odvozio saslong i nazad) i sve smo detaljno prešli.
    Najprije smo došli autom u Ortisei(1h vožnje iz val di fasse) parkirali u podzemnu garažu ispod gondole za Secedu(parking 1,5€h, ali 8€ je dan).
    Nismo više ranili i dolazili smo točno u 08:30, jer strogi režim u Buffaure-u ubio polet u nama.
    Na Secedi uglavnom crvene staze koje smo popeglali, spustili se onom dugom La Longia u Ortisei i onda na suprotnu starnu i gondolu za Alpe di Siusi.
    Seceda je na velikoj visini cca 2500m, i bilo je malo hladnije, pogotovo ujutro, ali zato je na Alpe di Siusi sunce sijalo samo tako.
    Temperature su bile do -10C, ali bez vjetra i sunce je grijalo.
    Čitao sam da su mnogi popljuvali Alpe di Siusi i okarakterizirali to područje, kao izgubljen dan, ali ja naprosto obožavam široke plave staze i lagane crvene na kojima se može stisniti i karvati non stop, bez pretjeranog umora.
    Alpe di Siusi mi je nakon Secede došla kao relaksacija, i na stazama smo ostali do 16:30, kad smo se ukrcali na gondolu za povratak u Ortisei.
    Prva četiri dana fantazija, a vrhunac sam očekivao peti dan kada smo kontali preći najpoznatiji i po nekima najbolji dio Val Gardene

    5.Val Gardene(Plan de Grabla, S.Cristina, Selva)
    Parkiramo auto na parkingu ispod gondole Plan de Grabla i odatle se upućujemo prema Alta Badiji, sa namjerom da popeglamo staze koje idu prem Alta Badiji i onda se prebacimo na drugi dio koji je na drugoj strani.
    Moram reći da je peti dan otoplilo, osjetio se dolazak ciklnoe, temperaura je bila jedva ispod nule i prva dva sata je klapalo dobro.
    Popeglali smo Dentercepies, Cir i ostale staze u okolici i onda pošli da se spustimo niz saslong, stazu na kojoj se vozi ski kup.
    Nažalost ovdje smo naišli na gužvu, zbog Selle Ronde i puno ljudi koji prave taj krug, a i tlak mi je diglo skidanje skija i hodanje po mostu, cesti, čekanje semafora i slična sranja.
    Normalno sad je već i otoplilo i temperatura je bila oko nule sa tendencijom rasta.
    Oko 11:00 smo odvozili saslong koji je bio raskopan, a na cilju je temperatura bila 1C, a pored toga tu je bila i masa ljudi(prokleta sellla ronda).
    Svi smo bili nadrkani i odlučili smo pobjeći od gužve pa smo pegali staze u području Plan de Grabla, a čak smo malo prešli i u Val di fassu i ponovili najbolje staze.
    Na žalost sve staze ispod 2000m su popuštale, uvjerljivo najlošiji dan koji mi je pokvario sliku Val Gardene(lijepa Moena).
    Vidio sam još jedno sranje koje mi se nije svidjelo
    Naime neki bar je doveo neke plesačice i D.J.-a ove su bile u tangama i grudnjaku i plesale, a uspaljena rulja je gurala eure u grudnjak i slične gluposti.
    Ne volim ovakva sranja na planinama, ali neki moraju praviti kupleraj svugdje.

    6.Civetta
    Zadnj dan skijanja i povratak kući.
    Ujutro smo pošli u 07:15 iz apartmana, počelo je sniježiti, a već je napadalo 5cm snijega.
    lagano smo se spustili niz prijevoj san pellegrino i nastavili do Alleghea odakle se u 08:30 diže gondola.
    Odmah se prebacujemo na staze iznad mjesta Zoldo koje su nam prve na redu, a tu nas čeka 10-15cm friškog snijega u kojem uživamo i lagano skijamo. Snijeg pada cijelo vrijeme, ali ne pre jako, a na stazi samo ski škola iz hrvatske i njihovi roditelji.
    Nakon što smo sve popeglali iznad Zolda prebacujemo se u područje iznad Alleghea, gsje su staze bile odrađene ratrakom, pa je skijanje mnogo brže.
    Ovdje već počinje puhati jak vjetar koji nosi sitne mrvice snijega koje se zabijaju u lice i pružaju fenomenalan osjećaj(baš sam se poželio snijega).
    Oko 14:00 se spuštamo u Alleghe ulazimo u auto i pravac prema Zagrebu, gdje ćemo noćiti i ujutro namjeravamo nastaviti za Mostar.
    Nažačost sve je išlo super dok nismo ušli u sloveniju gdje je 10-15cm snijega izazvalo kaos na cesti i potpuni kolaps.
    Do sada sam imao visoko mišljenje o slovencima, ali su me razočarali, potpuno razočarali.
    Zatvore tunel, gužve na cestama, a nitko ništa ne zna, nema cestovne službe da te upozori, preusmjeri, a ralice su izašle prekasno.
    Kad su izašle usporile su promet tako da smo 90km prešli za 3h, sveukupno 6h kroz sloveniju.
    Srećom sutradan je put kroz Hrvatsku i Bih bio dobar, ali me Slovenija stvarno umorila.

    Šta reći na kraju?
    Sve je dobro, ali dolomiti su najbolji, a pogotovo Moena koja će biti moja iduća sedmodneva skijaška destinacija.
    Jedino što mi kvari sliku su gužve koje nastaju od skijaša koji kruže oko Selle, rade tu Sellu Rondu(ja bih je ukinuo), umjesto da svaki dan istražuju po jedno zasebno skijalište, ali znate kako se kaže:"manitu, šareno drago"

  10. #60
    Member
    Datum registracije
    06.01.2009
    Lokacija
    Aranđelovac
    Godina
    55
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Na skijalisima iz prve dve tacke tvog putopisa nisam bio. Na skijama sam dolazio do Pozza di Fassa sa Belvedere-a i dalje ski bus-om do Campitella pa žicom na Col Rodella. Posto i ove godine idem u Arabbu krajem februara možda bi mogao ovaj put od Pozza di Fasse da okrenem na drugu stranu i obiđem Val di Fiemme, Alpe di lusia i San Pellegrino. Da li je to izvodljivo iz Pozza di Fassa kombinacijom ski busa i žičara i koliko je vremenski potrebno busem od Pozze do Moene i posle od Moene do San Pellegrina? A kako bi najbolje istom kombinacijom (bus-žice) u Vall di Fiemme?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •