Strana 5 od 14 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 140

Tema: Dolomiti Super Ski Preporuka

  1. #41
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

  2. #42
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Piz Sella, moćno, nema priče

  3. #43
    Junior Member
    Datum registracije
    12.11.2016
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Pozdrav svima,

    Hvala Vamna postavljenoj temi oko skijanja na Dolomitima. Ovo je prvi put da postavljam pitanje posto mi je potrebna konkretna pomoc. Naime grupa od nas 4-5 drugara idemo na skijanje u region Val gardena/Colfosco/Corvara/Araba i evo kakva mi pomoc treba:

    - preporuka oko smestaja za 4-5 osoba
    - najbitniji faktor nam je lokacija a ne cena
    - ski in/ ski out opcija je nesto sto preferiramo ili da budemo jako blizu liftova ako moramo da pesacimo
    - svi skijamo relativno korektno, crvene staze su nam optimalni stil (obisli smo Val Thorens, Chamonix, itd)
    - koje selo je najbolje izabrati i ako mozete da mi date tacan naziv smestaja gde bih trebali gledati

    Planiran boravak je od 11.2 - 18.2 tako da to izgleda kao puna sezona na Dolomitima pa nam valja pozuriti.

    Hvala svima i svaka cast na temama.

  4. #44
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Mi smo pre 2 godine bili smesteni u ovim apartmanima.
    http://www.predanai.com/index.php?pa...1050&lang_id=3

    Nije ski in ski out, ali ima svoj prevoz i blizu je prvih liftova, dobra konekcija za sella ronda rutu. Mi smo isli kolima, pa nam to nije igralo ulogu i nismo skijali sella ronda nego svaki dan drugo skijaliste, ali kao sto sam rekao, ima svoj prevoz pa lako dolazite do staza. Sto se samog smestaja tice, odlicni prostrani apartmani po korektnim cenama (tada), besplatan spa u podrumu kuce, garaza, mega car od domacina Richard

    Mozda ce ti i ovaj sajt pomoci
    http://www.miaaltabadia.it/en/

  5. #45
    Junior Member
    Datum registracije
    12.11.2016
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Hvala puno Adwarf na info.

    Ubi nas termin - hocemo da idemo 11.2 -18.2 kad je najveca guzva. Muka za smestaj... Mozda cemo morati da promenimo datum posete.

  6. #46
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Aleksinjo Pogledati poruku
    Hvala puno Adwarf na info.

    Ubi nas termin - hocemo da idemo 11.2 -18.2 kad je najveca guzva. Muka za smestaj... Mozda cemo morati da promenimo datum posete.
    Skoro sve skole u UK su na raspustu te nedelje i to je jedini termin koji svi sa decom mogu da koriste za skijanje, tako da me ne cudi.

  7. #47
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Aleksinjo, i ja sam razmatrao taj termin za dolomite ove godine, pa su mi cak i ljudi koji izdaju smestaje, iako su ih imali na raspolaganju, predlagali druge termine, jer su jefitniji i manja je guzva. Definitivno "najgori" termin ste izabrali, celoj austriji, italiji i nemackoj su tada raspusti, pa cene i prebukiranost odgovaraju tome. Januar ilii mart, ako ste u mogucnosti, su mnogo bolji izbor.

  8. #48
    Member christofer avatar
    Datum registracije
    18.12.2013
    Skije / Bord
    Salomon Riot
    Godina
    40
    Poruke
    39

    Podrazumevano

    @adwarf prvo se odluci za samo mesto, pa pocni tako. Po meni Corvara je centralno locirana i najlakse je iz nje po celoj regiji skijati. Zato smo je svojevremeno i izabarali u odnosu na Colfosco. Zice su u samom mestu tako da lako mozes na bilo koju stranu. E sad za sam smestaj ti ne mogu pomoci, vise se i ne secam gde smo bili tacno. Imas par ok hotela, ali nije jeftino...bas zbog lokacije.

  9. #49
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Što se tiče pozicije za skijanje Colfosco je isto mesto kao i Corvara, udaljenost jednog od drugog je 1-2km. Razlika je da većina smeštaja u Corvari (bio par puta leti) nije ski in-out, mora ili da se šeta malo duže ili auto, ili bus. Colfosco sa druge strane preseca istoimena Gondola / staza i većina smeštaja je ski-in/out ili i ako treba da se šeta to je 50-100metara.

    Po meni, mesto sa najboljom pozicijom je Wolkenstein (Selva Gardena), odlična pozicija + veće mesto pa ima sve - ali su cene najveće (logično)
    Sa druge strane najbolji odnos cena/kvalitet imaju Colfosco i Arabba (ako se gleda da je smeštaj blizu gondole/staze - da se ne koristi auto - ja lično uvek to gledam).

  10. #50
    Member Igi avatar
    Datum registracije
    02.01.2010
    Poruke
    68

    Podrazumevano

    Pozdrav svima,

    Planiram sa porodicom da idem pocetkom marta u Dolomite, pa mi treba preporuka od vas. Potrebna mi je ski skola za djecu (pretpostavljam mjesto sa najvise plavih staza) i da uvece ima restorana i nekog sadrzaja da mozemo da setamo. Smjestaj bih trazio sam nakon sto se odlucim za selo.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •