Strana 2 od 14 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 140

Tema: Dolomiti Super Ski Preporuka

  1. #11
    http://www.youtube.com/wa
    Datum registracije
    19.05.2012
    Godina
    46
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Slabo snijega po Italiji? I ja planiram ići 17-ga 4 dana pa se nadam da ce ga nspadar.
    Gdje bi bilo najbolje se smjestiti za obilazit dolomite superski?

  2. #12
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Slabo, otopilo se, prethodnih dana vise temperature na 2000m nego u Beogradu...

    Neka prognoza kaze da bi tokom naredne nedelje trebalo da ga bude
    Solden, Hochgurgl - Obergurgl, Serfaus - Fiss - Ladis, Ischgl, St.Anton - Lech - Zurs, Pitztal, Hintertux, Kitzsteinhorn, Pressena, Molltaler, Mayrhofen, Katschberg, Obertauern, Val Thorens, Meribel, Courchevel, Les Menuires, Cervinia, Val Touranche, Courmayer, Bormio, Livigno, Kronplatz, Folgarida - Marileva, Madonna di Campiglio, Passo Tonnale, St Moritz, La Thuile, La Rosserie, Arabba - Marmolada, Canazei, Corvara, Alta Badia, Val Gardena, Sella Ronda, Pohorje, Kop, Jahorina...

  3. #13
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    568

    Thumbs up Superski 2015

    Da iskoristim ovu temu da napišem utiske od boravka u krugu Selle ove godine (početak marta 2015). ExBaker je napisao utiske o pojedinačnim skijalištima (Arabba, Alta Badia, Val Gardena) a ja ću ovako "grupno.
    U Dolomitima sam bio prije 4 godine. Primjetan je napredak - nova gondola Dantercepies u Val Gardeni, zamjenjeni dvosjedi na Passo Sella takođe u VG, dodata gondola u Arabbi za Portovescovo, itd...Ove godine smo bili smješteni u Arabbi, 1.5 km od početnih stanica gondola. Dolazili smo autom, na parking, nije bio nikakav problem jer se svakako mora malo preći pješke sa jedne na drugu stranu Arabbe (strana prema Marmoladi - vode dvije gondole Portovescovo i druga strana prema Alta Badii - vodi četvorosjed Burtz).
    Generalna ocjena povezanih mjesta u krugu Sele:

    Skijanje:
    1. Val Gardena: tips: gondola Dantercepies i dvosjed pri dnu staze Cir (koja nije uopšte crna kao što joj oznaka kaže); Novi 6sjedi u dijelu Passo Sella, na granici sa Val Di Fassom
    2. Alta Badia: tips: 2sjed iznad Piz Boe i staza Vallon (takođe nije previše crna); dugačka plava staza na Sella Ronda alternative ruti koja vodi u San Cassiano, sa 4-sjeda Masarei
    3. Val di Fassa: tips: crvena staza sa 4-sjeda Sale i 6-sjeda Rodella des Alpes; 6sjed Kristiania
    4. Arabba / Marmolada: tips: crvene staze sa Lezuo Belvedere; crna staza Fodom (poliven vodom, što bi rekao ExBaker)

    Smještaj:
    1. Colfosco / Corvara
    2. Selva di Val Gardena
    3. Arabba
    4. Campitello / Canazei
    5. La Villa
    6. San Cassiano
    7. Santa Cristina
    8. Ortisei
    9. Maglia Capella

    Utisak ove godine je puno bolji nego prije 4 godine. Ne toliko zbog unapređenja infrastrukture koliko zbog boljeg poznavanja skijališta i bolje kondicije.

    Umjesto slika, jedan video:
    https://www.youtube.com/watch?v=DcOopvbKXM4


  4. #14
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    568

    Podrazumevano Nezgoda na Ciampinoi gondoli

    Desila se juče, 200 skijaša je helikopterom spuštano sa gondole:

    http://www.dw.de/skiers-rescued-from...ars/a-18299067

    Usljed jakog vjetra palo je drvo na žicu.

    Ne bih volio da sam se zadesio tada tamo (bili smo dva dana prije )

  5. #15
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Evo ovdje pokazuješ gdje se može desiti da padne drvo...tačno si predvidio
    Priložene slike Priložene slike

  6. #16
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    E ne znam za vas al ja bih presvisnuo da moraju helikopterom da me spasavaju sa gondole!

    cekao bih drugi/kontra vjetar da obali drvo na drugu stranu prije nego se za onaj heli zakacio..
    Poor glide is like bicycling with a flat tire.

  7. #17
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Haha e pa evo ja sam bio u gondoli, tacnije nas 5 + jos 2 holandjana i evo nas zivi i zdravi (sem sto sam dobio grip mrtvi). Inace iz helikoptera su se spasioci spustali kanapom na gondolu, pa onda spolja ulazili unutra gde bi potom taj lik napravio neki vid cekrka i potom nas spustao jednog po jednog dole kanapom sa jedno 40m. Nije bas prijatno, al svaka im cast na organizaciji i brzini, spasli su 212 ljudi za oko 2h max i potom organizovali za sve besplatno pice i prevoz do hotela.

    Mada 2 poslednje gondole pri vrhu (a mi smo bili treca su spasavane bas helikopterom jer je teren ispod bio previse strm, pa su tu ljude spasioci koji su visili o kanap iz helokptera vezivali za sebe i potom ih helikopter odnosio na sigurno. Zamalo i prevoz helisem da dobijem, da smo usli u jednu gondolu ranije .

    U svakom slucaju nije bas da je prijatno, ali zanimljivo iskustvo svakako. I to nam se jos desi na poslednjoj zici kad smo vec hteli da krenemo nazad ka la Villi.

  8. #18
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    568

    Podrazumevano

    E marbik marbik, ko da si doš'o iz zemlje Mozambik...
    A ne iz Dolomita.

    Super iskustvo, drago mi je što si nam dao opis. Sad mi je žao što i mi nismo bili tamo, imali bi o čemu pričati.

  9. #19
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Ne znam za ostale, ali ako je bilo na poslednjoj žici => nije bilo gubitaka od vožnje, meni bi to iskustvo bilo čist, sjajan bonus :lol:

  10. #20
    Junior Member
    Datum registracije
    19.11.2014
    Poruke
    5

    Podrazumevano High season na Dolomitima

    Kolege forumasi i skijasi,

    Da li imate iskustva sa skijanjem na Dolomitima, konkretno skijalista oko Selle (Alta Badia, Val Gardena,...) pocetkom februara?
    Koliko vidim od 01.02. je na Dolomitima HIGH SEASON verovatno se to poklapa sa italijanskim odmorima pa me zanima da li je tada bas velika guzva na stazama i jos bitnije zicama?
    Prosle godine sam bio poslednju nedelju januara i guzva je bila neprimetna (osim naravno na nekim zicama oko Selle i to npr u 12h u sred dana).
    Ove godine ne mogu tada da idem pa me zanima da li je neko imao iskustva sa pocetkom februara.

    Hvala i pozdrav

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •