Strana 14 od 14 PrvaPrva ... 4121314
Rezultati 131 do 140 od 140

Tema: Dolomiti Super Ski Preporuka

  1. #131
    Ski legenda Panzer avatar
    Datum registracije
    08.02.2009
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic Vantage 82ti
    Godina
    48
    Poruke
    568

    Podrazumevano

    Ima i 700m kroz grad pješke, sa manjom uzbrdicom na kraju. Ne bih se cimao žicom iz Alta Badie, jer se i nazad mora toliko. Autom može, lijepa je priroda, a staze blage, tako da je za slabije skijaše sasvim okej

  2. #132
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Momci hvala za info. Videćemo neke druge godine ako bude prilike da to obiđemo. Ove ćemo se ipak više vrteti u lokalu po alta Badia delu dolomita.


  3. #133
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Eto desilo se i to. Taman sam se kompletno orientirao ka touringu, kad dodze ponuda od prijatelja da ih druzim na dolomite, i ... nije se ispustala ta sansa , pa eto videle mene dolomiti i u zimo ne samo leti, tacnije zimsko/prolecno, 19-24.03.
    Ne bih povtarao ono sto je vec izreceno ovde ili u pojedine teme, posebno one sto su povezane sistemom zica, nego samo ono kako sam ja doziveo. Prvo, znao sam sta ocekivati a drugo napravio sam plan po dane i gde i koje zice proci taj dan, nista spontano , trebalo je videti lica prijatelja kada sam im prezentovao plan , samo je jedan uspeo da me druzi 5 od 6 dana
    Isto tako bih napomenuo da smo imali bas prolecnu nedelju, sto meni moram da kazem da nije smetalo, naprotiv bas godilo sa sve one hupsere posle 12h koje naprave oni koi vrte Selu ili donje deo Marmolade, a bogami i Saslong. Saslong posebno napominjem zato sto ista staza je bila sudbina da se njom vracam ka smestaju svakog dana, tacnije smesteni smo bili ispod gondole Col Raiser i Gardenia express pa je svih sest dana voz bio pocetak a spust sa Col Raiser zavrsno.
    Nisam vrteo Selu, a isto kao da jesam pa po dane

    1.dan Val di Fassa
    Stat voz pa preko Ciampinoi i Piz Seteur pa Rodella na Belvedera i odatle gondolom nadole do Albe pa nagor Ciampac i gore dole do Meida, dalje nema
    Nazad istim putem ali se sada malo zadrzavamo na Belvedere i Col Rodella i dalje saslongom na voz, kraj dana.

    2.dan Alta Badia
    Isto stim sto posle Ciampinoi spustamo stazu 3 (kazu da je strmija od Saslong i bila je tog jutra bas dobra, iz cuga) prema Selvi i odatle ka Alta Badia bez zadrzavanja. Prvo smo obisli Edelvajs deo iznad Colfosko, pa spustili Boe, i posle toga na Valon i spust do Passo Campolongo i odatle krenuli krug ka Piz Ila preko
    Cherz,Pralongia i Piz Sorega. Gran Risa je bila vec izvozena posle 13h ali meni je bilo ok, samo je trebalo vise tehnike uneti . Sa Piz Ila ka Corvari i istim putem nazad ka Selvi i na Saslong

    3.dan Marmolada
    Tacnije dan je bio predvidzen za Arabbu i Marmoladu, ali ... drustvo je odlucilo da ide vozilom do Arabbe a meni vera nije dozvoljaval pa sam ja odlucio sam da koristim sistem zicara. Sudbina je htela da imam Njemacko drustvo ka Marmoladi i nazad tako da niz Arabbu smo samo prosli. Isli standard preko Val di Fasse (Belvdere) i dalje preko 6seda La Pale direktno na 2sed De la Vegla ka Passo Padon i dalje ka Magla Ciapela i cekanja od samo 25 min za gondolu, iskreno sam mislio da ce biti vise. Marmolada ko Marmolada, visoko lepo dugacko i dovoljno jedanput, mada prijatej mi rece da popodne uopste se nije cekalo za gondolu u Magla Ciapela. Nazad istim putem prema Belvedere, i stigao sam da naprevim par spusta na Col Reiser.

    4.dan Cortina
    Tehnicki je moguce iz Cristine doci do Cortine sistemom zicara stim da se mora koristiti bus iz Armentarole ka Passo Falzargo, ali smo ipak odlucili da idemo vozilom do Falzarego. Prvo sta smo uradili je spust iz Lagazuoi ka Armentarole (preporuka za taj spust, nije ni najtezi ni najstrmniji ali najlepsi, dozivljaj, a i konjska zaprega mada ja nisam hteo da cekam da se konjusar najede nego produzio skijama do Armentarole, turno mod i to). Tu smo izgubili dosta vremena cekanje, pesacenje, bus itd tako da je proslo 11h dok smo usli u Skyline koja povezuje Super8 sa Tofana deo. proskijali Tofana sa sve novom Bus Tofana i spustili legndarne staze 51 i 35/33. 51 je stvarno bila zahtevna posle 14h i tu sam najvise radio, ali predstavljalo je zadovoljstvo dok zenska cizma kazu da je strmnija, bar u cizmi, bila je daleko lakse proskijati, verovatno zbog stanje staze. Nazad ka Skylina pa na Cinque Torri prema Passo Falzarego, vozilo i put Corvare na apres ski da pokupimo ostalo drustvo.

    5.dan Arabba
    Ovaj dan je bio predvidzen za touring dan i to sa Sass Pordoi do Piz Boe i spust niz Val Mezdi ka Colfosko, pa iz Jimmi hute u dolini iza Cira ka Vallalunga i passo izmedzu Sassolungo i Sasso Piato prema Monte Pana delu. Ali kao sto svi znamo ove godine Bog nas nije dario snegom kao prosle dve godine tako da nije bilo moguce tourirati jer nije bilo snega, pa sam dan iskoristio da ponovo posetim Arabbu bez Marmolade. Dan je io prekrasan, proletan i severna orientacija Arabbe je bila perfektna a o stazi Fodoma necu nista da kazem osim da je to jedina satza kojom sam prosao 4 puta u jednom danu, bila je pocashcena moim prisustvom
    Taj dan sam bio sam i prosao najvise kilometara, tacnije 70 spored dolomitisuperski trecking. Za pauzu sam otisao do Passo Padon zbog prekrasnog vidika i popio kafu na suncanom danu od 1.2e za razliku od kafa na OMV pumpe na autoput kroz Srbiju koja kosta 270din, pretvorite to u evra.

    6.dan Val Gardena
    Namerno sam ostavio Gardenu za zadnji dan i ideja je bila napraviti krug ka Seceda, Ortisei, Alpe de Suisi, Monte Pana, Plan de Gralba, Selva, Dantercepies i nazad prema Cristini, ali zbog prolecnog vremena promenio sam plan i resio da brzinski ujutro prodzem 1 Saslong, 3 Ciampinoi i 2 Cir po par puta kao i crna staza sa Piz Sella ka Plan de Gralba i to sve do 12h, pauza rucak na Piz Seteur i posle toga prebaciti se na Secedu i tako na Secedu do kraja dana lagano za kraj

    Eto tako je proslo moih 6 dana Dolomites, ili nije bilo 6 dana
    Tacnije 7.dan dan polaska prema nazad rano ujuto jedna kratka tura iz hotela so Secade od 1km za 1.45min i spus do hotela na netaknutu stazu. Pa...nije bilo bash tako, dva momka predvarili su me pa spustili pre mene, tacnije na pola puta prema gore, eto njih spustaju, pa kazem sebi "kasno si Trendo startovao "

  4. #134
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

  5. #135
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Jos da dodam da smo bili gosti u Garni Soraiser i gazdarice legendarne shampionke Izolde Kostner, vozrasnije generacije je se secaju.

    IMG-2fe231a7a217605ab4a8451e01b9d0d8-V.jpg

  6. #136
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    U gornjem postu 7.dan 1km se misli na 1km visinske razlike od hotela do vrh 4seda na Secade

  7. #137
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano Dolomiti Super Ski Preporuka

    Bravo, sad još bar 3-4 puta tamo da možeš da izgustiraš svaku dolinu detaljno

  8. #138
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Svaka čast. Nema se sta drugo reći.


  9. #139
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Posle 5xValThorens, 4xTinj i 1xL2A u poslednjih 11 godina skijanja po Fr,
    ove sezone smo se odlučili da probamo SellaRondu, sa smeštajem u ValGardeni (St.Christina)...i mogu slobodno reći da smo uboli JACK-POT!
    Vreme nas je, hvala Bogu, poslužilo sa 6 sunčanih dana (28.01-02.02).
    Samo ću reći da sam se u predviđanjima ogrešio, misleći da najvećim Fr ski-centrima ne može niko prići, ali...greh na moju dušu!

    Prvi dan i "stidljivo istraživanje" 2/3 SellaRonde nam je svima nabacilo osmeh na lice...koji nije jenjavao do poslednjeg dana!
    Drugi dan smo je zavrteli u orange-smeru ko od šale, sa zadržavanjem u Arrabi i Canazei (Val diFassa)!
    Treći dan Seceda , LaLongia, Ortisei, AlpeDiSiusi!
    Četvrti dan opet SellaRonda ali sada u green-smeru, sa zadržavanjem u AltaBadia i Colfoscu!
    Peti i šesti dan više ne znam ni šta smo skijali, ni gde smo išli, mogao sam opušteno kući da krenem(o)...a opet smo išli dalje i (i)skijali(se za sve pare)!
    "TheLegendary8" izdvaja VG od ostalih mesta, tako da može 2-3 dana samo VG da se skija a da ista ne dosadi!

    U poređenju sa najvećim Fr skijalištima, SellaRonda ima i svoje nedostatke i prednosti:
    - ako tražim "dlaku u jajetu", možda manjak prirodnog snega (što je i postalo normalno u eri globalnog otopljavanja), ali opet podvlačim staze su bile savršeno pripremljene; takođe, možda nekome teško padne pešačenje u Ortisei-u pri prelasku Seceda/LaLongia-AlpeDiSiusi, kao i izuvanje u Selvi(VG)...ali to je sve zaista beznačajno s obzirom na količinu radosti koja ubrzo nastupi;
    - prednosti, bliža je 500km od Fr (išli smo preko Aus, Spittal, Lienz, Brunico, itd...put je odličan); vanpansionske usluge su pristupačnije u odnosu na Fr.
    Takođe, gledajući i druga mesta na SellaRonda ruti, a posebno VG-St.Christinu koja je poprilično brdovita, treba se potruditi i izabrati smeštaj blizu žičare ili bar blizu trase ski-busa (za VG-SC mapa buseva je ovde https://www.valgardena.it/en/bus-schedule/) da se ne bi mnogo šetali.

    Sve u svemu, ovaj domen je ooodličan i 101% će nas opet videti...Bože zdravlja, uskoro!

  10. #140
    Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Lokacija
    München
    Godina
    39
    Poruke
    37

    Podrazumevano

    Za malo da naletite na Noleta i gospodzu

    Inace kljucno za dozivljaj je termin. Evo ja idem sledece nedelje u Juzni Tirol i to je potpuno druga prica. Naci ikakav smestaj u ovom periodu je jos u oktobru bila prakticno nemoguca misija, a cene x 3. Mogu da zamislim tek kakav je tek krkljanac na stazama. Jedino sta uvek moze da se nadje koliko toliko "povoljno" je Bolzano pa da se onda kolima dobacuje do lifta, ali od guzve na stazi nema spasa. Na kraju smo pobegli levo od Merana u Ortler masiv pa cemo tamo skijati Schöneben/Nauders/Sulden. Sella ce cekati dok deca izadju iz skole.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •