Strana 1 od 14 12311 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 140

Tema: Dolomiti Super Ski Preporuka

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano Dolomiti Super Ski Preporuka

    Cao svima,

    Citao sam detaljno razne teme o mestima u okviru Dolomiti Super Ski sistema, ali s'obzirom da prvi put idem u IT jel moze neka preporuka koja dolina / mesto je najbolja u smislu izbora staza i povezanosti sa mozda jos par dolina da moze sto vise da se skija, a da se ne seda u kola?
    Cetvoro nas je, svi dobro skijamo i kolima idemo, ali sam video da izmedju nekih mesta, razdaljina od 30 km se prelazi po sat vremena zbog jakih krivina i sl., a po svaku cenu bi da izbegnem da sam negde dalje i da moram svaki dan da se cimam kolima da bi dosao do ok skijalista.
    Ovo sve naravno, jer sam se odusevio recimo vasim opisima Alta Badie, ali ja bi isao u terminu oko nove godine i ovo sto nalazim po netu su nerealne cene za smestaj (500+ eur po osobi za 7 dana, samo za smestaj) ako gledam Colfasco, Corvara, La Villa..
    Dakle neko mesto (tj mesta zbog nalazenja povoljnijeg smestaja) koja pruzaju dobru konekciju sa ostatkom skijalista?

    Takodje neki smestaj za 2 do 4 osobe, ako imate kontakt bi bio idealan.

    Hvala puno svima!

  2. #2
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Sva skijališta oko Sele su povezana pa ne moraš da sedaš u auto - sve u sklopu Val Gardene, Alta Badiae, Arabe, Canazeia itd..

    Cenu koju pominješ 500+ je previsoka, razlika u cenama smeštaja u zavisnosti od termina kod njih nije tako velika nego si ti verovatno gledao hotele, a oni su u AT/IT skijalištima skupa varijanta. Za "normalan" smeštaj u apartmanima/sobama cene se orjentaciono kreću od 35 do 50E osoba/dan.

    A što se tiče konkretnog smeštaja već je o tome pričano na forumu, potraži a možeš*i sam na npr. http://www.miaaltabadia.it/en/colfosco.html
    Izmenio/la wlad; 05.11.2013 u 12:17.

  3. #3
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Probaj i ovdje.....mada ovo je zbilja vrh sezone.....

    http://www.altabadia.org/en-US/wshot...&IsNewSearch=1

  4. #4
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Evo i topovi su proradili

    dolomiti_topovi_2013.jpg

  5. #5
    Senior Member
    Datum registracije
    10.03.2008
    Skije / Bord
    Head i.Race/Rossignol Soul 7 HD
    Godina
    40
    Poruke
    140

    Podrazumevano

    Evo da raportiram - uzeo sam smestaj u Pozza di Fasso, dolina Val di Fassa. Bilo je najeftnije jebiga, Garni Mason La Mary. Nije lose, obicna veca kuca sa sobama, ja i devojka isli sami. Samo skijanje je neverovatno, Sella ronda i okolna skijalista stim sto nikome ne bi savetovao da ide oko NG jer su guzne neverovatne. Meni je najlakse bilo da sednem u kola i idem Camiptella oko 10km za sta mi je trebalo 45 min u proseku kad svi krenu na skijanje. Zaista tada svi nagrnu tada i gde god da se krene ceka se red - restoran, gondola, Spar, ma sve.
    Ipak moram priznati da vredi, zaista je vrhunsko. Staze mahom crvene, ali dobre, jak nagib, sredjene, dugacke. Jedino smeta guzva na stazi zbog sezone. Uglavnom sam skijao Sella Rondu, crvenu i zelenu i Maromaladu sam obisao/ Sve u svemu hvala na preporukama, ja sam prezadovoljan i vraticu se sigurno.

  6. #6
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    Daj bre covece, na tri teme si postavio oglase.
    Bavis se turizmom? Imas oglase dole...

  7. #7
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Thumbs up

    Dolomiti SuperSki sistem slavi 40togodišnjicu, evo i novosti za ovu sezonu koje su nam pripremili:

    http://www.dolomitisuperski.com/en/s...201415_n436330

    10624616_10152426146072304_248714998575932682_n.jpg

  8. #8
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    A taman sam se lomio da li da odem i ove godine tamo... Sjajno!

  9. #9
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

  10. #10
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Ja gledam svakog dana

    Još 12 dana do polaska
    Solden, Hochgurgl - Obergurgl, Serfaus - Fiss - Ladis, Ischgl, St.Anton - Lech - Zurs, Pitztal, Hintertux, Kitzsteinhorn, Pressena, Molltaler, Mayrhofen, Katschberg, Obertauern, Val Thorens, Meribel, Courchevel, Les Menuires, Cervinia, Val Touranche, Courmayer, Bormio, Livigno, Kronplatz, Folgarida - Marileva, Madonna di Campiglio, Passo Tonnale, St Moritz, La Thuile, La Rosserie, Arabba - Marmolada, Canazei, Corvara, Alta Badia, Val Gardena, Sella Ronda, Pohorje, Kop, Jahorina...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •