Strana 13 od 14 PrvaPrva ... 311121314 PoslednjaPoslednja
Rezultati 121 do 130 od 140

Tema: Dolomiti Super Ski Preporuka

  1. #121
    Member
    Datum registracije
    09.01.2019
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Hvala Grazer! Prelistao sam teme o Alta Badia-i i Arabba-i pa su mi se ta dva nekako i izdvojila kao favoriti.

  2. #122
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Arabba je mozda od svih tih sela u tom periodu najjeftinija za boravak mada u arabbi nema nista osim jedne trgovine i jednog kafica i restorana. Izrazito pusta i bez desavanja. Verovatno je i zato najjeftnijija. Ako hoces malo da prosetas ili negde na veceru i malo da vidis ljude, ide se autom do nekog drugog mjesta tipa Corvara, Colfosco itd
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #123
    Member
    Datum registracije
    09.01.2019
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Grazer, prošao sam još jednom kroz Arabba temu, pa videh da si na kraju napisao da su staze uglavnom crveno-crne. Mi baš i nismo ekipa za crne, moram da priznam. Možemo mii njih da spuštamo, daleko od toga da ne možemo, ali nismo još na tom nivou da na crnima uživamo kao vi starosedeoci na forumu
    Da li i pored toga misliš da je Arabba i dalje pravo mesto za nas, ili da idemo tražimo bazu negde drugde?

  4. #124
    Member
    Datum registracije
    09.01.2019
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    33

    Podrazumevano

    Videh da je Wlad svima preporučivao Colfosco, pa mi to sad deluje kao favorit.

  5. #125
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    @nebojan: Arabba je sjajna za skijanje ali su većinom crne i ozbiljne staze tako da ne verujem da je za uživanje za vas.

    Colfosco sa druge strane je u Alta Badia-i gde ima najviše plavih staza (pored Alpe di Siusi) tako da je za porodice najbolji izbor, a naravno da je dobar izbor i za ostale (pogotovo zato što je skoro sve ski in/out).

  6. #126
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Prednost cele regije je dobra povezanost. Vi uvjek mozete biti smjesteni u Arabba (posto je najpovoljnije) a onda se skijanjem prebacite do regija koje su vam po mjeri (naravno ako nisu na drugoj strani dollomita)
    History is made by those who dare to break the rules.

  7. #127
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Koliko je realno da se iz Alta Badie (npr. iz San Cassiana) ode na izlet u SeiserAlm/Alpe di Siusi i vrati istog dana. Na skijama? Kolima?
    Gledam mape i ne liči mi da može da se na skijama ode i vrati u radno vreme a kamo li da se tamo provede nekoliko sati. Skijaško znanje grupe je znanje najslabijeg člana, tako da od "letenja" preko Colfosco, val gardene, Santa cristine itd nema ništa već relativno polako.
    A i autom deluje daleko, sat i po minimum? Eventualno do Ortiseia ali opet je sat i kusur vožnje.
    Molim za mišljenje iskusnih dolomitičara. Period boravka je druga polovina januara.



  8. #128
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Na skijama ne možete direktno preći tamo, možete doći do Ortiseija a onda morate "prehodati" od dna staze kroz grad na drugu stranu. Ako idete kolima onda je OK da parkirate u Ortisei, odatle ide gondola koja radi do kasno (dosta duže od rada žica).

    Nisam siguran da vam se isplati cimanje, u Alta Badia delu zaista ima mnogo plavih staza..

  9. #129
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Jasno, hvala za info.


  10. #130
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    Koliko je realno da se iz Alta Badie (npr. iz San Cassiana) ode na izlet u SeiserAlm/Alpe di Siusi i vrati istog dana. Na skijama? Kolima?
    Gledam mape i ne liči mi da može da se na skijama ode i vrati u radno vreme a kamo li da se tamo provede nekoliko sati. Skijaško znanje grupe je znanje najslabijeg člana, tako da od "letenja" preko Colfosco, val gardene, Santa cristine itd nema ništa već relativno polako.
    A i autom deluje daleko, sat i po minimum? Eventualno do Ortiseia ali opet je sat i kusur vožnje.
    Molim za mišljenje iskusnih dolomitičara. Period boravka je druga polovina januara.

    Seiser Alm je najmirniji, najpitomiji i najopušeniji deo skijališta, ali je isto tako tačno da je i potpuno na periferiji. Kao što reče wlad, mora da se pređe sa jedne žičare na drugu i to je po mojoj proceni oko 400 m peške. Ko je u Ortizeiju, ne treba to da propusti ali iz Badije mislim da nije vredno komplikacije.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •