Rezultati 1 do 8 od 8

Tema: Kraj novembra - iskustva

  1. #1
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano Kraj novembra - iskustva

    Posto ne mozemo da se strpimo do decembra, cisto da pitam ima li iko iskustva sa Tri doline krajem novembra meseca. Ima neki termin za poslednju nedelju novembra pa me zanima ako je neko skijao u to vreme kakva je raspolozivost staza, neko prosecno stanje sa snegom, itd...
    Solden, Hochgurgl - Obergurgl, Serfaus - Fiss - Ladis, Ischgl, St.Anton - Lech - Zurs, Pitztal, Hintertux, Kitzsteinhorn, Pressena, Molltaler, Mayrhofen, Katschberg, Obertauern, Val Thorens, Meribel, Courchevel, Les Menuires, Cervinia, Val Touranche, Courmayer, Bormio, Livigno, Kronplatz, Folgarida - Marileva, Madonna di Campiglio, Passo Tonnale, St Moritz, La Thuile, La Rosserie, Arabba - Marmolada, Canazei, Corvara, Alta Badia, Val Gardena, Sella Ronda, Pohorje, Kop, Jahorina...

  2. #2
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ja mogu da ti kazem ovako, nisam bio u tom terminu ali sam jako jako pratio preko njihovog sajta, web kamera i tako dalje. U tom periodu, protekle dve godine, radio je jako mali broj staza, mislim cak manje i od 30 posto. Ja sam bio sredinom decembra i tada je radilo mozda 80 posto skijalista. Ali takodje uzmi u obzir da je i 30 posto od Val thorensa skoro 50km staza. Ja iskreno ne bih isao u tom periodu tamo, pre bih u Austriju na neki glecer.

  3. #3
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Hvala na brzom odgovoru, da znam da se ne zalecemo, pomericemo na sredinu decembra
    Solden, Hochgurgl - Obergurgl, Serfaus - Fiss - Ladis, Ischgl, St.Anton - Lech - Zurs, Pitztal, Hintertux, Kitzsteinhorn, Pressena, Molltaler, Mayrhofen, Katschberg, Obertauern, Val Thorens, Meribel, Courchevel, Les Menuires, Cervinia, Val Touranche, Courmayer, Bormio, Livigno, Kronplatz, Folgarida - Marileva, Madonna di Campiglio, Passo Tonnale, St Moritz, La Thuile, La Rosserie, Arabba - Marmolada, Canazei, Corvara, Alta Badia, Val Gardena, Sella Ronda, Pohorje, Kop, Jahorina...

  4. #4
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    http://www.valthorens.com/

    Ovajs ajt mozes da pratis, jako se dobro azurira, bio je ranije jedan grafikon procenata otvorenih staza po nedeljama pocevsi od novembra pa do aprila, ne mogu da ga nadjem sada. Prosle god recimo, veza za Meriber nije radila do posle 17-18 decembra. Takodje u tom periodnu znaju da budu obilne padavine, i po 48h da ne prestane sneg i staze ne stizu da se uredjuju. Od 6 dana skijanja, mi smo imali samo 2 da kazem dobra vremenski za skijanje i tada smo iskoristili da odemo do Kursavela. Ostalih dana bude neka oblacnost da veruj mi ne mozes da vidis stazu, sve je toliko belo, vidis samo one sipke sa strane koje obelezuju stazu a samu stazu nista ne vidis, niti grbu, niti padinu nit nista, mnogo zeznuto za skijanje, 2 puta sam se izlomio jer nisam video brezuljak ispred sebe, samo sam propao. Tako da gadjaj drugu polovinu decembra, recimo termin oko 20.12. tada je mislim i borderweek gore pa ima raznih sadrzaja

  5. #5
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Heh...prvo, ne mogu toliko da se strpim Drugo, tada mi je slava pa 19-og moram da sam kod kuce. Jedino od 7-14 decembra...

    A danas odlucih da Tri doline ipak zamenim za Tignes u istom terminu

    Pre dve godine sam bio bas u to vreme sa Ski manijacima na potezu Courmayer - Cervinia - La Thuile, noc kada smo dosli imali smo zatrpavanje ali posle 5 divnih dana do kraja

    Upravo sam nasao kamere na sajtu Tinja u to vreme prosle godine, snega koliko hoces
    Izmenio/la average; 20.10.2013 u 14:50.
    Solden, Hochgurgl - Obergurgl, Serfaus - Fiss - Ladis, Ischgl, St.Anton - Lech - Zurs, Pitztal, Hintertux, Kitzsteinhorn, Pressena, Molltaler, Mayrhofen, Katschberg, Obertauern, Val Thorens, Meribel, Courchevel, Les Menuires, Cervinia, Val Touranche, Courmayer, Bormio, Livigno, Kronplatz, Folgarida - Marileva, Madonna di Campiglio, Passo Tonnale, St Moritz, La Thuile, La Rosserie, Arabba - Marmolada, Canazei, Corvara, Alta Badia, Val Gardena, Sella Ronda, Pohorje, Kop, Jahorina...

  6. #6
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Prosle god recimo, veza za Meriber nije radila do posle 17-18 decembra.
    Prošle godine smo bili preko SkiBusa u 3D u terminu 15-22 dec i sve staze su radile, sve veze i sve doline a snega je bilo na pretek. Padao je sneg i offpiste je bio epic .

    Napomena: ja iz VT za Meribel ne idem nikada direktno, idem do Menuira pa gore za Meribel Mottaret (navika ).

  7. #7
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Isti termin sam i ja bio, prva dva dana nije radila veza direktno iz val thorensa, nisu radile sve staze, gore na glecer nije moglo da se izadje, zatrpavanje jeste bilo i offpiste se slazem potpuno, ali nisu radile sve staze, mozda 80%. Sto se tice Menuira, bila je mnogo bolja situacija sa uredjenim stazama i mnogo bolje je moglo da se skija dole tako da ta prva dva slazem se da je moglo iz Menuires u Mottaret ali uslovi nisu bili dobri, onaj prelaz kroz kapiju je bio strahovito los, em magla em nikako uredjeno em strahovit vetar. Posle toga je prica bila mnogo bolja sledeca 4 dana ali samo 2 su bila da kazem idealna. I za svih tih 6 dana, ni jedan dan nisu radile sve staze, onaj glecer prema Orelle nisi mogao isto da obidjes, prema Merbibellu one dve predugacke crvene staze, desno kad se spusta iz Val Thorensa, nisu radile... Generalno da kazem, radilo je mozda 80-90 %, ali je to i vise nego dovoljno Pogotovo offpiste jer je sneg padao kao lud...

  8. #8
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od average Pogledati poruku
    Heh...prvo, ne mogu toliko da se strpim Drugo, tada mi je slava pa 19-og moram da sam kod kuce. Jedino od 7-14 decembra...

    A danas odlucih da Tri doline ipak zamenim za Tignes u istom terminu

    Pre dve godine sam bio bas u to vreme sa Ski manijacima na potezu Courmayer - Cervinia - La Thuile, noc kada smo dosli imali smo zatrpavanje ali posle 5 divnih dana do kraja

    Upravo sam nasao kamere na sajtu Tinja u to vreme prosle godine, snega koliko hoces
    Bas htedoh da ti kazem da razmotris i Tignes, posto ako nista ima dosta visok i pristoja glecer. Pitanje je samo sta ce od ostalih staza da radi, mada koliko se secam ako ima dovoljo snega radice vecina.

    Inace prosle godine je prvi veliki sneg u alpima pao krajem novembra.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •