Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 25

Tema: pomoc za kupovinu skija

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    08.03.2010
    Poruke
    42

    Podrazumevano pomoc za kupovinu skija

    Imam Nordica sportmachine 74 (slika dole) 168cm duzine

    http://www.freeride.co.uk/gear/skis/...e-74-x-ct.html

    Kupio sam ih kao pocetnik skijas pre 4 godine. Medjutim, prosle i ove godine osetio sam u brzoj voznji da su ove skije nestabilne, u smislu da mi noga "igra", pa su mi pojedini ski instruktori kazali da je ova skija malo meksa, da je za laganu voznju za pocetnike do srednih skijasa, te da je mozda to razlog zbog cega se skija nestabilno ponasa pri vecim brzinama.

    Predlozili su mi fisger progresor 8+ ili 800, ili neke rosingrol (ne secam se koje), a ja sam p[rosle godine probao head monster 75m 170cm (mislim da se tako zovu) i odlicne su mi bile, jako lagane za nogu a stabilne.

    E sad bih mozda da kupim druge skije, pa me zanimaju vase peporuke. Visok sam 183cm, tezak 93kg, na sve staze idem (osim onih najcrnjih u francuskoj sa hupserima, na takve staze ni nemam zelju da idem), skijao sam po austriji i fransuckoj na svim stazama, uglavnom na crvenim dugackim koje su mi i najomiljenije, na Kopaoniku na svim stazama od pancica, duboke crvene i crne krcmara, gobelje, gvozdac ..... Sto se tice tehnike skijanja, mislim da mi je ok, da imam dobru tehniku, jedino sto bih voleo da budem stabilniji pri vecim brzinama pa stoga i takve skije da kupim. Dakl,e skijasko znanje mi je na skali do 1-10 nekih npr. 5.

    Ako mozete da mi pomognete pri izboru bio bih vam jako zahvalan.

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Izbor je ogroman i svake sezone se pojavljuju novi modeli. Ne znamo šta od toga je tebi dostupno. Tražiš novo ili polovno? Gdje planiraš nabavljati (domaće trgovine, inostranstvo, oglasi, eBay...)?

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    08.03.2010
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    Pa trazim najpre novo, sta ja znam, intersport....sad kad bude u novembru ili decembru snizenje 20%, tako sam nesto kontao.

    Bitno mi je samo da mi skija bude stabilna pri vecim brzinama, ja sam na pocetnom postu postavio link skije koju trenutno imam i moje licno iskustvo o toj skiji i zamerke, cisto da vi kao iskusni skijasi znate o kakvoj skiji je rec jer se ja bas u to ne razumem, pa da mi s obzirom na moje skijasko znanje znanje (a svakako bih ga i unapredio) predlozite skiju koju bih mogao da koristim nekoliko narednih sezona.

    Slovenac, ski instrukor koji je obucavao moju sestru u francuskoj prosle godine, mi je preporucio fisher 8+ ili 800, ili neke rosingrol ne znam kakve, a ja sam probao od drugog ski instruktora head monster 75m i bile su mi bas dobre i stabilne, bas sam bio zadovoljan u voznji sa njima. ja fisher i rosingrol nisam vozio nikada, pa nemam pojma kakva su iskustva skijasa sa njima.

    dakle, skija za srednjeg naprednog skijasa za sve staze i sto nstabilnija.

    Sto se tice cene, to nije problem, ali da nije bas bas preskupa. Nacuo sam npr. da je taf fisher 8+ ili 8000 oko 40 000 dinara, to mi je podnosljiva cena ......

  4. #4
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Progressor ce biti i manje i slazem se vezano za 800 ali cisto da znas da ni on nije tvrda skija, nema u sebi metala, zavisi mnogo kako vozis, sta zelis, da li uske ili sire zavoje itd... Dacemo ti malo siri spektar ali nam daj jos neke info, ja ti mogu dati konkretno sto se intersport ponude tice jer imam pika karticu i tamo sam pre 2 god kupio progressor 8+. Samo mislim da imas da ih nadjes i polovne za manje para, nema potrebe da dajes 40 000 a moze da se desi da opet za god dve trazis jos tvrdje... Sto se rossignol tice, world cup 8s je dobra skija, ne pretvrda ali dobra skija, ima da se nadje polovna za 120-140 evra, sto ti je dosta povoljno recimo za god dve...

  5. #5
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Head je davno prestao proizvoditi Monster seriju skija, a ovi modeli što su ih zamijenili su se ukakili.

    Sa Fischer Progressor 800 ne možeš pogriješiti. 8+ je stari naziv za 800-icu.

    Nećeš pogriješiti ni sa Elan 78Ti. Nebitno da li je stariji Waveflex 78Ti ili novi Amphibio 78Ti. Razlika je u tome što Amphibio ljepše izgleda (design by Porsche).

  6. #6
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Head je davno prestao proizvoditi Monster seriju skija, a ovi modeli što su ih zamijenili su se ukakili.

    Sa Fischer Progressor 800 ne možeš pogriješiti. 8+ je stari naziv za 800-icu.

    Nećeš pogriješiti ni sa Elan 78Ti. Nebitno da li je stariji Waveflex 78Ti ili novi Amphibio 78Ti. Razlika je u tome što Amphibio ljepše izgleda (design by Porsche).
    Probao progressor i na tvoju i Dzoninhovu preporuku uzeo 78TI,nisam pogresio,tvrdja i mnogo stabilnija daska!

  7. #7
    Member clive avatar
    Datum registracije
    31.10.2012
    Lokacija
    Subotica
    Godina
    50
    Poruke
    67

    Podrazumevano

    Šta predlažete za naprednog početnika, cca 20 dana skijanja?

    187 cm, 86 kg.

  8. #8
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Jesi li skijao 20 dana ili si "bio na skijanju". Nakon 20 dana skijanja riječ početnik više ne vrijedi, posebno za nekog ko je na skijaškom forumu van sezone tj. nekog ko je dobro zagrizao u skijanje.

    Da previše ne mozgam o sugestijama, evo stepenica ispod ranije predloženih: Elan 78 (bez Ti), Fischer Progressor 700. Dodao bih i Rossignol Pursuit 14. Dužina 168/170cm.

    Usput, vezano za ovo "bio na skijanju", znam neke koji "idu na skijanje", ne stanu na skije jer ne znaju i ne žele skijati, a obišli su više skijališta nego mnogi koji vole skijanje.

  9. #9
    Member clive avatar
    Datum registracije
    31.10.2012
    Lokacija
    Subotica
    Godina
    50
    Poruke
    67

    Podrazumevano

    Hvala, pogledaću predloženo.

    Skijao 20 dana.

    Ove zime planiram bar dve ture...

  10. #10
    Member
    Datum registracije
    08.03.2010
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Progressor ce biti i manje i slazem se vezano za 800 ali cisto da znas da ni on nije tvrda skija, nema u sebi metala, zavisi mnogo kako vozis, sta zelis, da li uske ili sire zavoje itd... Dacemo ti malo siri spektar ali nam daj jos neke info, ja ti mogu dati konkretno sto se intersport ponude tice jer imam pika karticu i tamo sam pre 2 god kupio progressor 8+. Samo mislim da imas da ih nadjes i polovne za manje para, nema potrebe da dajes 40 000 a moze da se desi da opet za god dve trazis jos tvrdje... Sto se rossignol tice, world cup 8s je dobra skija, ne pretvrda ali dobra skija, ima da se nadje polovna za 120-140 evra, sto ti je dosta povoljno recimo za god dve...
    Pa morao bih da znam otprilike kakvi vam parametri trebaju za preporuku? Visok sam 183cm, tezina 93kg, vozim sve staze, najvise volim crvene dugacke poput npr. krcmara ili crvene i crne duboke, volim da skijam i slalom i veleslalom, dakle i uze i sire zavoje, bitno mi je samo da skija bude poslusna i stabila pri vecim brzinama. jedna osoba mi je preporucila i Nordica dobermann speedfire ti xbi .....pa ako neko zna o ovoj skiji kakva je neka napise, a svakako preporuku za mene kakva bi mi skija trebala.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •