Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 13

Tema: Fischer RC4 Superrace SC

  1. #1
    Senior Member
    Datum registracije
    28.05.2009
    Poruke
    136

    Podrazumevano Fischer RC4 Superrace SC

    Prijatelj zeli da kupi "laganiju" sl skiju i zainteresovan je za ovog fischer-a, ima povoljnu opciju samo u visini 170 koji mu po tezini i visini pretpostavljam odgovara (178cm i 93kg). S obzirom da je radius 15 (14.3) u nedoumici je kako se skija, u ovoj visini, ponasa pri kratkim i srednjim carving zaokretima. Molio bi ako neko ima iskustvo da pomogne. Inace u uzem izboru su mu i Elan SLX (160), Race SL (165) i Rossi 8sl (165). Zeli skiju za uske i srednje carving zaokrete i srednje brzo. Sta savetujete i predlazete?

  2. #2
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Od pomenutih skija sam probao samo Elan SLX. Na osnovu mog nekog razmisljanja, mislim da mu je na njegovu visinu, potrebna 165 cm dugacka SL skija, 170 je predugacka za SL stil voznje na njegovu visinu. Tako da bi izbog pao na Race SL i Rossi 8sl. Rossi 8sl je meksa skije od recimo Rossi 9sl, tako da bi moj izbor u ovoj konkurenciji i na ovu visinu pao na Rassi 8sl. Elan SLX sam vozio, u duzini 165 na mojih 182 cm, za mene dosta tvrda skija, dupli titanijum, ja tezu skiju fizicki u rukama nisam drzao Mislim da ce se javiti i dosta iskusniji po ovom pitanju i dati svoje misljenje.

  3. #3
    Senior Member marsi avatar
    Datum registracije
    27.02.2005
    Lokacija
    ks
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 14 & SLX RD, CoreUpt Slasher & Lunatic, Dynastar omeglass speed
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    170cm definitivno predugacko za kratke i srednje zavoje na tu visinu... obzirom na zeljeni stil voznje, cini mi se da i skija od 160cm itekako dolazi u obzir... izgubice na stabilnosti pri vecim brzinama ali dobice na kratkim zavojima, mada 93kg mogu tu da prave mali problem
    inace, slazem se da je rossi najoptimalniji izbor ako zeli laganiju skiju za nedelju, dve skijanja godisnje... ako skija vise i planira da napreduje, onda ne bih bezao od slx iako je tvrdja i zahtevnija skija... race varijantu u slucaju da zivi na planini

  4. #4
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Ja sam uzeo tu skiju pocetkom godine i prezadovoljan sam. Visok 185cm, tezak 85kg, uzeo sam duzinu 170 cm. Presao sam sa Atomica ST163 cm jer sam zaista shvatio da nisam slalomas

    Pitoma skija, prasta greske, ne umara...a taj radijus od 15m mi je bas bio nekako savrsen u mojoj neodlucnosti sta zapravo hocu. Uvek me je plasilo da uzmem neku veleslalomsku skiju bas zbog razlicitih staza koje vozim, ako sam na crnoj nekako mi je lakse da je prodjem kracim zavojima pa sam nekako uvek razmisljao da je lakse sa slalomskom skijom koja opet na nekim duzim zavojima jednostavno nije jednako stabilna. Sa Superrace-om sam pomirio svoje zelje i mogucnosti

    Za prave race daske nisam, probao sam prosle godine Fischer Race za veleslalom, drze one, nema tu sta, ali ta brzina, nemam ja vise noge za to
    Solden, Hochgurgl - Obergurgl, Serfaus - Fiss - Ladis, Ischgl, St.Anton - Lech - Zurs, Pitztal, Hintertux, Kitzsteinhorn, Pressena, Molltaler, Mayrhofen, Katschberg, Obertauern, Val Thorens, Meribel, Courchevel, Les Menuires, Cervinia, Val Touranche, Courmayer, Bormio, Livigno, Kronplatz, Folgarida - Marileva, Madonna di Campiglio, Passo Tonnale, St Moritz, La Thuile, La Rosserie, Arabba - Marmolada, Canazei, Corvara, Alta Badia, Val Gardena, Sella Ronda, Pohorje, Kop, Jahorina...

  5. #5
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od marsi Pogledati poruku
    170cm definitivno predugacko za kratke i srednje zavoje na tu visinu... obzirom na zeljeni stil voznje, cini mi se da i skija od 160cm itekako dolazi u obzir... izgubice na stabilnosti pri vecim brzinama ali dobice na kratkim zavojima, mada 93kg mogu tu da prave mali problem
    inace, slazem se da je rossi najoptimalniji izbor ako zeli laganiju skiju za nedelju, dve skijanja godisnje... ako skija vise i planira da napreduje, onda ne bih bezao od slx iako je tvrdja i zahtevnija skija... race varijantu u slucaju da zivi na planini
    Skija te dužine je kompromis za sve zavoje.....ako nije tako, onda nešto ne valja sa skijašem i njegovim znanjem....

  6. #6
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Ako je drug slabije kondicije pridruzujem se izboru dzoninha i marsija za Rossi 8. Ipak je to klasicni SL a ako je bas spreman moze i tvrdja skija u duzini 165 ( treba skijati ceo dan) a lepo je objasnio i average. U slicnoj sam situaciji kao sto je bio i on i jos malo mi fali da se odlucim da predjem sa Atomica SL na bas taj fiscer RC 4

    @average
    jel moze jos koji opis tvoje skije iz prve ruke i ponasanje pri iskijanom poslepodnevnom snegu (i sve sta ti mislis o skiji, paralela sa SL modelom.....)

  7. #7
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Ne'am nekog posebnog pojma, no ta "race" naznaka bi po zamišljenom trebala aludirati na nešto veće brzine i dinamiku, iako je ta skija kao i druge upotrebljiva u ko zna kakvim uslovima. Meni je teško zamisliti "...za uske i srednje carving zaokrete i srednje brzo...".
    Cijenim da je ta dužina daske od 170 cm stvarno mjera među mjerama za većinu prosječnih skijaša, neka mala rezerve kad se čovjek malo i opusti sa brzinom, a i dalje polivalentna u raznoraznim zavojima i uslovima.
    Cijenim da bi skije nešto laganije od skija iz tih "mas race" kategorija, a nešto veće dužine daske bila dobra mjera za mnoge...

    @ skiman - lijepo rečeno.

  8. #8
    Senior Member
    Datum registracije
    28.05.2009
    Poruke
    136

    Podrazumevano

    Mozda je malo nesretna kovanica ali recimo izmedju moderate i fast. Nadam se da su uski i srednji zaokreti jasan opis. Pretpostavljam da se neke skije iste duzine, slicne geometrije i istog ili slicnog radiusa ne "ponasaju" isto u voznji, bar je to moje iskustvo.

  9. #9
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Jasno je da bi idealno bilo probati pa pokušati naći rješenje, no...
    Želio sam istaći da cijenim da postoji poneka prednost nešto duže daske u ovakvom poređenju, a ne mane... Javiće se već neko iskusniji, koji je možda u takvom poređenju i osjetio razlike...

  10. #10
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ja se slazem sa komentarima ali opet ako zeli iskljucivo uske i srednje zavoje, mislim da je 15m radijus velik za to... Za srednje nije velik ali za uske jeste, naravno ako pricamo o carvingu a ne proklizavanju Zato je moje misljenje da za slalom stil voznje, sa uskim zavojima, pre ide na 165. Inace i ja sam iskreno pristalica duzih skija sa vecim radijusom I kao sto gevara rece, najbolje bi bilo da moze sam da proba svih 4 pa da odluci

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •