Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 59

Tema: Prvi put u Francuskoj , Saveti .

  1. #21

    Podrazumevano

    Nesto razmiljam i gledam gore pomenuti ski centar alpe d'huez .

    Da li mislite da je bolje da ne uplacujem ove godine Orelle nego da idem alpe d'huez ?

    Video sam da nije mnogo skuplji a dosta ga hvale .

    Kakav je on ? Valja li ?

    Tako bi preskocio Orelle ove godine a sledece ili one tamo uplatio sve 3 doline . Kada budemo malo ozbiljniji skijasi (kondicija , iskustvo , tehnika )

  2. #22
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ja nisam bio u duezu, ali sam u 3 doline bio i imao uplacen skipass za sve tri doleni. Moj najbolji drug je bio prosle god samnom u 3 doleni u decembru aposle u martu u duezu i kaze da mu se duez dopao, svakako ne kao 3 doline ali kaze da mu se vise dopao recimo od les2alpes. Tako da svakako verujem da vredi posetiti duez, ja planiram ove dog da posetim duez i tignes...

  3. #23
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Osnovna razlika je u smeštaju. Da li voliš da budeš smešten u samom ski-centru ili ti ne smeta da budeš u nekom mestu podalje, koje samo po sebi nije naročito zanimljivo. Pri tome, AdH je veće skijalište od samog VT, mada ne bih rekao da je ta razlika baš presudna.

    Na strani Orela je to što, koliko sam čuo, sobe su komfornije. Kada je FR u pitanju to je okolnost koja nije bez značaja.

    AdH je inače vrlo frendli i za slabije skijaše pošto su laganije staze pristupačne, a one teške prosto zaobiđeš, što nije tako lako na primer u L2A ili u Tinju.

  4. #24
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    E tu se potpuno slazem sa plagetonom, smestaj u AdH je po recima mog druga bio bas dosta skucen u odnosu cak i na VT. JA sam u FR najkonformniji smestaj imao u Les Sybelles, i to skijaliste bih svakako preporicio da se poseti, iako uopste nije poznato, vredi ga obici samo treba birati deo godine gde ima sigurno snega, ili kraj januara ili pocetak marta jer je malo nize skijaliste ali ima 300km staza

  5. #25
    Member
    Datum registracije
    16.09.2010
    Godina
    37
    Poruke
    50

    Podrazumevano

    dajte neki predlog za Francusku...bitno je samo da je smjestaj prakticno na skijalistu, a ne kao, recimo Briancon ili Orelle, gondolom do skijalista...
    saljite linkove aranzmana...

    unaprijed hvala!

  6. #26
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    U zavisnosti od budzeta, moj neki predlog je sledeci redosled: Tignes, Tri Doline Val Thorens, Alpe d Huez, Les 2 Alpes, Paradiski...

  7. #27

    Podrazumevano

    Ja sam definitivno resio da idem u Alpe d'Huez .
    300evra za takvo skijanje i nije puno .

    Gledao sam malo slike i snimke i cini mi se da je extra . Koliko sam video staze su dosta duge i nije guzva .

    Jel zna neko koliko je teska Sarenne (16km staza) ?
    Gledao sam snimak sa onim tunelom i izgleda jezivo

  8. #28
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Sarenne je samo u gornjem delu da kazemo malo teza, kasnije je bukvalno plava, ravna staza, crna je na mapi samo zbog svoje duzine...

  9. #29
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Koliko se razumijem u geometriju, staza od 16km ne može biti strma, jer bi visinska razlika bila ogromna. Sumnjam da kreće sa vrha Himalaja i završava kod Sape ispod nivoa mora.

  10. #30
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Koliko se razumijem u geometriju, staza od 16km ne može biti strma, jer bi visinska razlika bila ogromna. Sumnjam da kreće sa vrha Himalaja i završava kod Sape ispod nivoa mora.
    Stevo legendo...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •