Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 30

Tema: obuka servisiranja ski opreme

  1. #1
    salto
    Guest

    Podrazumevano obuka servisiranja ski opreme

    dragi prijatelji , od 15.10. 2013 . pocinjemo sa obukom ovog vrlo retkog zanata.
    Primamo oko 10 polaznika na kurs od mesec ipo dana od kojih ce 4 najbolja biti odabrana za placeni rad u nasem servisu. ostali ce takodje vrlo lako naci mesto u nekom drugom servisu jer je ovo vrlo trazeno i retko zanimanje.

    obavezno znanje skijanja
    znanje sluzenja bravarskim i stolarskim alatom
    engleski jezik
    poznavanje EXCEL programa

    obuka ce se vrsiti po dogovorenom rasporedu
    3 puta po 2 sata u toku nedelje ( nije ograniceno)
    preskakanje-izostajanje NIJE DOZVOLJENO
    obuka traje do EXPO - zim gde ce u stvari kroz prodaju i ucestvovanje na ovoj manifestaciji i biti zavrsni ispit.
    napominjemo da za ovaj period mozete nauciti samo deo osnovnih stvari a vase interesovanje ce vas dovesti do zvanja servisera ski opreme .Morate znati da se ovaj zanat uci ceo zivot.

    Prijave na salto_m@verat.net

  2. #2
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    e da ne radim i da nemam posao, prvi bih se tamo nacrtao pa bi bio jos jedan Crnogorac u Bg vise
    Poor glide is like bicycling with a flat tire.

  3. #3
    salto
    Guest

  4. #4
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Evo posto sam se ja prijavio za ovaj kurs i hteo sam sa vama da podelim dosadasnje utiske i generalno desavanja sa prvih 5-6 casova.

    Prvog dana okupljanja, Goran nam je ukratko objasnio od cega se sastoji posao servisera ski opreme, uputio nas u sadrzaj same obuke i podelio sa nama iskustva dosadasnjeg rada. Vec prvog dana obuke, krenuli smo sa osnovama rada na Wintersteiger SNB 80 masini za masinsku obradu skija. Pokazao nam je delove masine, objasnio pravila i osnove rukovanja i odmah smo presli na provlacenje skije kroz masinu, ostrili kantne i glacali bazu.

    Svakog narednog casa, ucili smo nesto novo. Radili smo na manjoj, takodje Wintersteiger, masini koja sluzi za obradu baze i kantni ali za razliku od velike masine, radi malo grublju obradu. Tokom svakog casa, mogli smo da cujemo mnostvo izuzetno korisnih saveta iz prakse. Provlacili smo skije uz pomoc mosta, ucili smo kako da skije prilagodimo nivou znanja skijasa, radili smo rucno ostrenje kantni i poslednjih casova poceli da punimo rupe na skijama P-Texom, sto je vecini od nas na pocetku dok se nismo uhodali, predstavljalo najveci problem.

    Kurs pohadja deset polaznika od kojih ce na kraju 4 najbolja dobiti stalan posao u servisu Salto M. I pored konkurencije, na casovima uvek jedni drugima daju podrsku i savete i vlada jako dobra atmosfera.

    Obzirom da sam ja trenutno zaposlen, zbog rasporeda i obaveza na sadasnjem poslu, isao sam u raznim terminima na obuku i imao sam priliku da u grupi radim sa svim polaznicima i mogu da kazem da nema velike razlike izmedju nas. Svi manje vise dobro kapiraju i slusaju savete i dosta se kvalitetno radi. Obzirom da smo dosli do pola obuke, moram da priznam da sam iskreno zadovoljan sa samim kursom i moram da istaknem da Goran i Igor ulazu mnogo truda kako bi na kraju kursa svi mogli da rade kao serviseri ski opreme.

    Obzirom da sam ja isao na prezentaciju odrzanu prosle godine u istom servisu, odprilike sam znao sta me sve ceka na obuci ali moram da kazem da dok covek gleda izgleda mnogo prosto, ali u praksi je ipak malo teze jer treba dosta osecaja i koncentracije da bi se sve to uradilo kako treba.

    Ako neko nije do sada gledao kako je sama prezentacija prosle godine izgledala, evo klipa da pogledate kako izgleda jedan servis skija.

    http://www.youtube.com/watch?v=SRfTf-1H-I0

  5. #5
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Evo mene u akciji punjenja skije


  6. #6
    salto
    Guest

    Podrazumevano

    eto , zaboravih da kazem svi su nenormalno bili dobri , a i posao mi se prosirio , SVE SAM IH ZADRZAO , , jedino nas Stefan izdao , otisao je da vodi jedan servis - rental na Kopaoniku
    120 dana na snegu STEFANE SRECNO OD SVIH NAS I NEKA TE SRECA PRATI TI SI JEDNO DIVNO DETE.

  7. #7
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Znači sada kada donesemo skije na sređivanje "šegrti" će da vežbaju na njima?
    Blago nama!

  8. #8
    salto
    Guest

    Podrazumevano

    ako nemate poverenja nemojte

  9. #9
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Segrti su se izbezbali na mnogo skija pre nego smo dobili da radimo servise... Da bi neko postao majstor, mora da bude i segrt... Sem ako u majstore ne ubrajamo i KVAZI majstore...

  10. #10
    Member
    Datum registracije
    01.11.2013
    Godina
    43
    Poruke
    94

    Podrazumevano

    Koliko treba da platim da mi neko sa iskustvom radi skije?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •