Rezultati 1 do 6 od 6

Tema: Sta izabrati?

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    28.01.2011
    Poruke
    25

    Podrazumevano Sta izabrati?

    Sta je vasa preporuka za 14 do 20 dana skijanja godisnje: Rossignol Pursui16 vs Head i.Supershape Magnum vs Elan Amfibia? Hocu da casti sebe i kupim jedne od tih sto pre.

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Pretpostavka je da si odličan skijaš koji je davno savladao karving tehniku.
    Ako nisi taj, Pursuit 16 je jedini izbor od ova tri modela, jer je to tek treći model u Pursuit seriji.
    Ako jesi taj i skijaš žestoko, predlažem Magnum, a ako skijaš na finoću i tehniku: Amfibio 14.

    U svakom slučaju, Pursuit 16 je osjetno niža klasa od Magnuma i 14-ke.

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    28.01.2011
    Poruke
    25

    Podrazumevano Savet

    Hvala na iscrpnom odgovoru. Mozda ipak dajem blagu prednost komforu obzirom da odavno nemam dvadesetak godina mada me zelja za jurcanjem po snegu nesto sporo napusta ali strah ubrzano raste! Svidja mi se i Ross. Z 76 Ar/Bslt. Sta mislis o takovoj opciji?

  4. #4
    Senior Member marsi avatar
    Datum registracije
    27.02.2005
    Lokacija
    ks
    Skije / Bord
    Elan Amphibio 14 & SLX RD, CoreUpt Slasher & Lunatic, Dynastar omeglass speed
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    vozio i magnuma i amfibio 14 , doduse starije modele... obe skije odlicne, nema greske ni sa jednom... mada po meni vrlo razlicite skije sto se stila voznje tice... magnum za krace zaokrete i mirniju voznju, dok amfibio moze bas bas da se potera u sirokim zaokretima...



    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Ako jesi taj i skijaš žestoko, predlažem Magnum, a ako skijaš na finoću i tehniku: Amfibio 14.
    Stevo, da nisi okrenuo teze?

  5. #5
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od marsi Pogledati poruku
    Stevo, da nisi okrenuo teze?
    Slažem se potpuno za zavoje: Magnum za kraće, 14 za duže. Možda je problem u terminologiji. Za mene "žestoko" znači veće trošenje snage, tj. vožnja u kratkim zavojima sa dobrom ili lošom tehnikom, karvingom ili otklizavanjem repovima.
    Vožnja u širim zavojima i pri vrlo velikim brzinama zahtijeva stabilnu skiju, ispravan karving položaj i dobar osjećaj za feeling. I tad se troši minimum snage.

    Magnum sam vozio kratko na mekanoj podlozi i previše je grizao za moj ukus, tj. trebao je napor da ga natjeram da otklizuje. Ja sam slušao njega, a ne on mene. 14-ku sam vozio mnogo više i običnu i amfibijsku u raznim uslovima.

  6. #6
    Senior Member
    Datum registracije
    28.05.2009
    Poruke
    136

    Podrazumevano

    Magnum sam vozio jednu sezonu i moj utisak o skiji potpuno odgovara opisu na skijanje hr (lako ulazi u kratke zavoje, s obzirom na cvrstocu repa prilikom izlaska iz zavoja potreban je odredjeni napor...prilikom voznje srednjih i duzih zavoja pokazuje sve svoje prednosti). Lako ulazi u zavoj, odlicno drzi, cvrst rep, lagano i lepo srednji zavoji, brza. Meni se skija veoma svidela (dok sam odmarao na ivici staze border mi presao preko skije i razorio je pa sam je prodao prijatelju kome to nije smetalo). Pursuit 16ti, vozio jedno pre podne na testu, laksa i manje brza od head, i dalje dovoljno dobra i precizna, malo za moj ukus vise pomereni vezovi ka napred, mislim da je odlican izbor kao za nijansu opustenija i laksa varijanta.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •