Strana 9 od 17 PrvaPrva ... 7891011 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 81 do 90 od 161

Tema: Savršena skija?

  1. #81
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    GoPro ili slična alternativa je rešenje, ili instruktora od poverenja pod ruku.

    Elem, da se vratimo na temu.

    Moguće je da sam našao savršenu skiju, i to tako što sam kupio juče, a danas skijao ceo dan, na nečemu što zapravo nikad nisam ni tražio do sad. Obično sam jurio kratke skije, spore, mekše, široke pod stopalom. Sad sam uzeo malo dužu skiju, usku, veoma tvrdu. Mislio sam uvek da volim kratke zavoje, a u stvari sam radijus uvek razvlačio sa kraja na kraj staze, kad god bi uslovi dozvoljavali. Izgleda da je to - to.

    U pitanju je Head Supershape i.Speed. Dužina 170cm. Nova. Milina i lepi žmarci poštovanja prema ozbiljnoj skiji kad god se spuste brile I krene niz stazu.

  2. #82
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Evo par licnih saveta kojih mozete a i ne morate da usvojite pri kupovini skije:


    - Kupujte proslogodisnje modele ( u 90% slucajeva samo je farba promenjena,naravno svakih par godina pojave se neke znacajnije promene ali to moze da saceka sledece leto)

    - Kupujte skije namenjene uslovima u kojima provodite najvise vremena.( vecinu skija je moguce proterati svuda samo je pitanje uz koliko muke ) .Ako vam se zadese uslovi koji su drasticno drugaciji od namene vase skije IZNAJMITE taj dan ili naredna dva dana skije prikladnu tim uslovima.


    - Kod citanja recenzija na netu imajte na umu da su to sve individualna zapazanja u koje je dobrano upleten i marketing.Odradite meta analysis od bar 10-ak razlicitih testova i vidite koji modeli se provlace po svim ili vecini listi i to moze da vam posluzi kao polazna tacka u odabiru.


    - Ako ste svestrani skijas i ako ste u mogucnosti kupite dva para skija i bice mnogo manje glavobolje jer koncept jedna skija za sve uslove dolazi uz mnogo kompromisa

    Think SNOW

  3. #83
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nidza Pogledati poruku
    GoPro ili slična alternativa je rešenje, ili instruktora od poverenja pod ruku.

    Elem, da se vratimo na temu.

    Moguće je da sam našao savršenu skiju, i to tako što sam kupio juče, a danas skijao ceo dan, na nečemu što zapravo nikad nisam ni tražio do sad. Obično sam jurio kratke skije, spore, mekše, široke pod stopalom. Sad sam uzeo malo dužu skiju, usku, veoma tvrdu. Mislio sam uvek da volim kratke zavoje, a u stvari sam radijus uvek razvlačio sa kraja na kraj staze, kad god bi uslovi dozvoljavali. Izgleda da je to - to.

    U pitanju je Head Supershape i.Speed. Dužina 170cm. Nova. Milina i lepi žmarci poštovanja prema ozbiljnoj skiji kad god se spuste brile I krene niz stazu.
    Ja jos nisam sreo nekoga da mu se SUPER SHAPE nije svideo.Odlicna skija za Front Side

  4. #84
    Addicted to Snow DRAGON avatar
    Datum registracije
    14.03.2006
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Supercomp Pro
    Poruke
    319

    Podrazumevano

    I ja sam prvi put ovog vikenda probao mog novog polovnog Supershapea. Mnogo dobra skija, lagana za voznju, ne umara mnogo, a opet daje sigurnost...stvarno sam zadovoljan.

  5. #85
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Iz koje godine da gleda neko ko kupuje Head skije, koliko je najstarije sto se moze ici a da ima skija slicne performanse kao noviji modeli?
    Kad je doslo do nekih (bitnijih) promena?

  6. #86
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od DRAGON Pogledati poruku
    I ja sam prvi put ovog vikenda probao mog novog polovnog Supershapea. Mnogo dobra skija, lagana za voznju, ne umara mnogo, a opet daje sigurnost...stvarno sam zadovoljan.
    Koji si supershape uzeo ?
    Ja sam sa Edinom prosli vikend oprasio novokupljene nordika firearrow74, na blagim stazama najveca razlika u odnosu na duzu veleslalomsku skiju u manjoj fizickoj zahtevnosti za skijasa. Cekam neki sneg na Kopu ili Jahorini, pa da je stvarno probam na nekoj strmijoj stazi...

  7. #87
    Addicted to Snow DRAGON avatar
    Datum registracije
    14.03.2006
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Supercomp Pro
    Poruke
    319

    Podrazumevano

    Ovo je Supershape 2009/2010. Problem je samo naci skiju u dobrom stanju, ja sam imao srece jer je bila jako malo na snegu. Bukvalno je kao nova. Zasto bas ovaj? Na preporuku drugara koji je razne Supershapove vozio i bas ovaj mu je najvise legao jer je za nijansu meksi.

    Nisam je isprobavao na zahtevnijim stazama, ali sam primetio da na ledu ne drzi kao moj Volkl, ali je to do toga sto nisam stigao da odradim servis. Idem uskoro na Kop, pa cemo videti.


  8. #88
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Sta mislite o ovom Supershape-u? http://goo.gl/0dYbkl

  9. #89
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zloglasni Pogledati poruku
    Evo par licnih saveta kojih mozete a i ne morate da usvojite pri kupovini skije:


    - Kupujte proslogodisnje modele ( u 90% slucajeva samo je farba promenjena,naravno svakih par godina pojave se neke znacajnije promene ali to moze da saceka sledece leto)

    - Kupujte skije namenjene uslovima u kojima provodite najvise vremena.( vecinu skija je moguce proterati svuda samo je pitanje uz koliko muke ) .Ako vam se zadese uslovi koji su drasticno drugaciji od namene vase skije IZNAJMITE taj dan ili naredna dva dana skije prikladnu tim uslovima.


    - Kod citanja recenzija na netu imajte na umu da su to sve individualna zapazanja u koje je dobrano upleten i marketing.Odradite meta analysis od bar 10-ak razlicitih testova i vidite koji modeli se provlace po svim ili vecini listi i to moze da vam posluzi kao polazna tacka u odabiru.


    - Ako ste svestrani skijas i ako ste u mogucnosti kupite dva para skija i bice mnogo manje glavobolje jer koncept jedna skija za sve uslove dolazi uz mnogo kompromisa

    Think SNOW
    +1 za sve gore napisano

  10. #90
    Member
    Datum registracije
    02.01.2010
    Skije / Bord
    Glava/Head...
    Poruke
    79

    Podrazumevano

    +2

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •