Strana 10 od 17 PrvaPrva ... 89101112 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 91 do 100 od 161

Tema: Savršena skija?

  1. #91
    Member
    Datum registracije
    01.11.2013
    Godina
    43
    Poruke
    94

    Podrazumevano

    +3

  2. #92
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zloglasni Pogledati poruku
    Najbolje je da vas neko snimi izbliza ( gopro ili slicne action camere su idealne za te stvari ) i kad sebe budete videli izbliza mnoge stvari ce vam biti jasnije.Budite spremni i na razocarenje jer sam gotovo 100% siguran da vam se nece svideti kako izgledate na ekranu tj da je nivo skijaskog umeca nizi od onoga sto se mislili.Nemoj da vas to obeshrabi vec natrag u laboratoriju
    To sam i radio i znam kako izgledam Nisam izložio situaciju precizno: ja smatram da skijam solidno a svi kažu da skijam odlično pa u tom smislu imam dilemu. Pokazivao sam snimke nekim instruktorima i ne mogu da procene, kažu da izbliza to mnogo bolje vide. Situacija kod mene je da ja skijam uglavnom pravo niz brdo, slalom, kratke zaokrete i tada imam "sedeći" položaj i to vozim 70% dnevne vožnje (i svi bi tu da me ispravljaju), ostalih 20% vozim karving i tu svi konstatuju da je ok jer imam pravilan položaj i stil dok ostalih 10% su one prelazne vožnje i tada mi je stil katastrofa Nekako se opustim i izgubim onaj pravilan položaj (a i noge zabole, pa se malo odmaram i baš me briga).

    Što se tiče Hed superšejpa, ja sam prvi put vozio tu skiju 2009 godine (VIP renta, model 2009) i tada se razduševio (možda sam i pisao o tome jednom, vozio ceo dan slalom između zastavica i obarao rekorde ) kada sam shvatio šta tvrda skija donosi a vozio sam i aprila ove godine model 2012 (takođe renta) i nisam uvideo neku razliku.

    Znači, za savete, +4

  3. #93
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Iprobao sam juce novopazarene Blizzard Bonafide pa reko da vam prenesem zapazanje.

    *u odnosu na slalom jurilice ( FiSH RC4 WC SC) :

    - Pola kg lakse iako su 22 cm duze
    - Drasticno mekse
    - Otprilike upola manji rebound energy ( ne znam kako se to kod nas klasifikuje )
    - Mnogo manje umaraju

    * Dodatna zapazanja :

    - vrlo stabilne pri vecima brzinama,nema klepetanja vrhova
    - sasvim solidno drze na ledu

    Nisam imao prilike da ih testiram u uslovima za koje sam ih kupio ( izvozen sneg , male grbe i powder ) tako da cu odraditi update post-a uskoro nadam se

    Napomena:

    Poredjnje je fischerom je cisto informativno sobzirom da ova dva modela imaju totalno drugaciju namenu.

  4. #94
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    Zloglasni hvala na informacijama, upravo isto to ocekujem i ja od Mantre. Oduce nedelje montiram vezove i pravac Kop .

  5. #95
    Member
    Datum registracije
    30.12.2011
    Poruke
    56

    Podrazumevano

    Jel imao neko iskustva sa Elan Amphibio 78 Ti Fusion, ili nekim slicnim modelim Amphibio...vidim ih ovih dana na Kopaoniku pa me zainteresovale

  6. #96
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Amphibio su dojajne skije. Na testovima su te široke u samom vrhu.

    Do skoro sam vozio 12icu, fenomenalna skija. Meni je problem jedini bio što sam uzeo prekratku skiju za tešku guzicu, a volim oštro da peglam.

  7. #97
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    Upravo se vratio sa Kopa i skijanja (ako se to moze tako nazvati u datim uslovima) pa reko da vam prenesem moje utiske o Mantri. Nazalost samo sam 2 puta na "sneg" izvezao Mantru vise zbog toga da kazem da sam je probao nego zato sto su bili pravi uslovi za nju. Vise je to bilo da je uporedim sa AC3 nego nesto drugo ...

    Pa ukratko, manje okretna od AC3, podjednako stabilna kao AC3, iznenadjujuce dobra za karving, malo slabija na ledu od AC3. Nazalost vestacki sneg je cisto sr... jer to ustvari i nije sneg nego zaledjene micro kapljice vode, niti moze da se utaba a kada se razbuca je kao da skijas kroz secer, a da ne kazem nasta to lici na +14C ...

    Zadnjih par dana su me nesto i moje cipele zezale (Nordica The Beast), dal od prevelike temperature, dal od starosti (osma sezona), dal od svog onog hodanja po asfaltu, maksimalno zategnuta a ponasala se drugacije svaki dan i skripi sve u 16 ...

    Nazalost nisam bio od neke pomoci ali je tu makar prvi utisak koji je s obzirom na okolnosti svakako pozitivan.

  8. #98
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nidza Pogledati poruku
    Amphibio su dojajne skije. Na testovima su te široke u samom vrhu.

    Do skoro sam vozio 12icu, fenomenalna skija. Meni je problem jedini bio što sam uzeo prekratku skiju za tešku guzicu, a volim oštro da peglam.
    Nadam se da cu uspeti da nadjem snimak, tj nadam se da je snimnjen komentar mog najboljeg druga koji vozi Elan Amphibio 82 XTi i sa kojom je bio da kazem zadovoljan, sve dok nije probao nesto drugo... Inace, probao je skiju za klasu meksu od te 82 XTi a komentar se cuje na snimku, naci cu ga samo da prodje slava...

  9. #99
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Napokon napisah recenziju za skiju zbog koje pokrenuh ovu temu: Rossignol Soul 7. Da živim na zapadnoj obali US&A, ovo bi za mene sigurno bila savršena skija. Na skijalištima koja obilazim ipak je savršena skija za mene Nordica Fire Arrow 74 dužine 172 cm. Par ljudi je proteklih dana testiralo nove Head i.Magnum i Fischer Progressor 900 Ti (InterSportova verzija), ali kad sam im posudio Fire Arrow ostali su bez teksta. Recenzija slijedi ovih dana.

  10. #100
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Nije ti kratka skija od 172 na 202cm visine? Inace vrhunska recenzija za Soul

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •