Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Rezultati 31 do 35 od 35

Tema: Bicikli - pomoc

  1. #31
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    dupli post...

  2. #32
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gevara Pogledati poruku
    I, uz biciklo ne zaboraviti odgovarajuću zaštitu od krađe. Tvoje okruženje čak kaže da zaštita treba da vrijedi bar pola bicikla. To je za naše prostore prilično neshvatljivo, no pošto je kod vas nivo cijene vrlo blizak i kvalitetu opreme možda tu i ima neke logike...
    Raspitivao sam se ali nisam bas pazljivo gledao. Uglavnom preporucuju ono sto zovu D-lock, a od firmi izgleda da Abus ima najbolju reputaciju. To mi bas i ne odgovara jer nemam nameru da ostavljam bicikl na duze a i radije bi jednu od sajli da mogu 3 bicikla da vezem zajedno. A posto ce sve to da bude u rancu na mojim ledjima, gledacu da bude sto laksa.

    Moram da proverim, mislim da mi osiguranje za kucu pokriva i bicikle van kuce.



    Citirati Originalno postavljeno od trendo Pogledati poruku
    Gledao sam ono finale i malo razmislao sta sam ti napisao, i dosao do zakljucka da ja preporucujem momku klasicni planinski bicikl posto jelte ja zivim u bas planinsku zemlju, a momak zivi na sat vremena od Londona
    Kao sto je Gevara napisao bolje obrati vise paznje na velicinu rama odnosno adekvatne mere rama u odnosu na tvoje mere nego na velicinu tockova. To je mnogo bitnije.
    Ako si dobro primetio kod onih Gevarinih predloga prednji prenos ima dva zupcanika (a i broj zubaca je bitna stvar) sto ukazuje da je vise za ravnije podrucje bez velikih i mnogo strmih uspona, dok kod tvoih predloga prednji prenos je za klasicni planinski bicikl sa tri zupcanika gde najmanji zupcanik omogucuje laksi obrtaj na mnogo strme uspone.
    Ne znam koliko u okolini Londona pa i na vise od jednog sata ima takve planinske uspone (vise od 10 procenata).
    Cerka ima 7 godina pa gde ona tu i ja. Nije bas sve ravno a stvarno nemam nameru da idem po planinama, koliko god to dobro zvucalo. Ima dosta staza po lokalnim sumama (biciklanje postaje bas popularno) od laganih pa do bas zahtevnih a i uspon od 100m moze da bude zahtevan, pogotovo kad nisi u kondiciji.

    Nisam obracao paznju na zupcanike, podrazumevao da je samo drugo pakovanje, raspitacu se.

    Ko bi pomislio da je kopovina bicikla tako komplikovana

  3. #33
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misk0 Pogledati poruku
    Ko bi pomislio da je kopovina bicikla tako komplikovana
    Ma jok, samo se ti resi sta oces i od konkurenata kupi jeftiniju varijantu, i nemoj mnogo mozgati, pa ti ces i onako to koristiti za rekreaciju.
    Moj prijatelj kaze da na biciklu je sve potrosnji materijal osim ram.
    Uostalom svi oni prave bicikle na istoku, na primer Tajvan, kao kompjuteri, pa razlika u ceni moze biti samo brend.
    To sto ustedis na cenu bicikla dobro bi bilo uloziti u nosac bicikla za auto i onda si resio problem transportnog prostora.

  4. #34
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Posle toliko mozganja i cekanja, na kraju sam uzeo Giant Talon 27.5 2. Juce otisao na prvu voznju, 10-ak km po, uglavnom, tucaniku (nabijena mesavina kamena i zemlje) i za sada, prezadovoljan.

    Efektivno dobijam 40% popust na 11 rata.

  5. #35
    Super Member SRB_PI avatar
    Datum registracije
    26.01.2010
    Lokacija
    Пирот
    Skije / Bord
    NITRO ROOK
    Godina
    30
    Poruke
    638

    Podrazumevano

    'Оће неко пиво?
    Што се тиче теретног бицикла, ускоро ће бити у понуди рам (челик), а што се тиче бицикла за више намена, нудим следеће:
    -алу рам од 17 инча (за возаче висине до 183)
    -предња сузпензија
    -комплет летњих точкова (Деоре набле 36 рупа, дупле фелне Ригида, Тиагра касета- 9 брзина); стављене тање гуме 26х1.15 које су погодне за асфалт
    -комплет зимских точкова (Деоре набле 36 рупа, дупле фелне Ригида, Деоре касета-9 брзина- мало већи зупци); ручно прављене зимске гуме за лед
    - остатак опреме је Ричи и Шимано, а за више детаља: http://www.kupujemprodajem.com/Bicik...er_id=13440991

    Лако можете направити још један сет точкова, на који ћете да ставите гуме за оф роад.
    Бицикл возим већ осму годину, па је доста дога мењано: предња вила и нови точкови (летњи), задњи мењач и ланац.

    Потребна улагања: ручице мењача, ланац, средња рачна на предњем погону.

    Уз бицикл не иде штицна са седиштем, педале, браници и носачи светала
    Priložene slike Priložene slike

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •