Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 35

Tema: Bicikli - pomoc

  1. #21
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Grejz, koja je veličina rama, točkova, koja mjenjačka oprema?
    I, koja kinta?

  2. #22
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Joj iskreno nemam pojma, morao bih pogledati. Pre 2god neki servis u Grazu mi je nudio na ruke 450eur. Bio sam u shimanu pre mesec dana,zainteresovani su oni da ga uzmu u zamenu a mislio sam dva neka obicna da uzmem za sebe i zenu.
    Mislim da sad oko 300eur vredi. Ako bi neko bio zainteresovan i za kes dao bih ga za 500KM odmah
    Pogledacu pa javim koje su komponente.
    Gde stoji koja je velicina rama?
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #23
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Stoji na ramu.

  4. #24
    Super Member
    Datum registracije
    23.10.2010
    Skije / Bord
    Fischer Progressor SLC
    Poruke
    227

    Podrazumevano

    Odradjen je prvi servis posle predjenih od prilike 80-90km i sada sve radi kao podmazano.
    I prednji menjac menja brzine very smooth, sada se samo ceka da stane ova kisa i da se ide u neki off road :-)

    Inace, u Beosportu u ponedeljak dobijaju KTM, pa ko voli.....

  5. #25
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Da se nadovezem na temu,
    Gledam bicikl za sebe, prvi posle jedno dvadeset godina, voznja po prirodi, uglavnom na utabanoj zemlji, porodicna varijanta, ne verujem da ce biti mnogo po asfaltu.

    Postoji neka sema preko firme, bicikl I oprema se nabavljaju I to se odbija od plate pre poreza tako da dodje skoro 40% jeftinije ali mora novo. Uglavnom su svi modeli dostupni.

    Posle duzeg druzenja da Google-om I s obzirom na koriscenje, odlucio sam se za mountain bike a sentimentalno sam vezan za Giant, to sam vozio nekad davno po Beogradu. Gledam da ima samo prednje amortizere, da bude sto laksi, naravno velicina rama, hidraulicne kocnice. Ovaj prodaju u svim prodavnicama preko kojih mozemo da kupimo a ovaj ili ovaj su specijalna narudzbina. Ovaj treci verovatno ne bi gledao nego sam trazio vaucer za malo vise para nego sto bi mi trebalo a ne moze da se promeni pa placam to u svakom slucaju. Boardman pokusava da se probije na trziste I do sada su stavljali bolje komponente nego konkurencija za istu cenu.

    Svi su sa tockovima od 27.5 inca, probao sam 29 I to mi se cinilo prevelikim a treba ga I smesiti u kola.

    Potpuno sam svestan da bi mi i mnogo prostiji bicikl bio vise nego dovoljan al sta da se radi, zinula guza.

    Bilo kakav savet je dobrodosao.

  6. #26
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Najjeftiniji od navedenih . Vjerujem da će ispoštovati sve zahtjeve, ako se već sigurno kako će se koristiti.
    Još bih napomenu na nešto iz nazovi kategorije u kojoj su slijedeći modeli, naravno ako bi se i cjenovno uklapali... Smatram ih šire upotrebljivijim.
    http://www.boardmanbikes.com/hybrid/hybrid_mx_comp.html
    http://www.boardmanbikes.com/hybrid/hybrid_mx_comp.html
    http://www.giant-bicycles.com/en-gb/...0/14992/66579/

    "SRAM" sistemi su rjeđi na našim prostorima, valjda će se neko javiti ako ima neka veća iskustva. "SHIMANO" je ovdje opšta imenica za mjenjačke sisteme (a i ostale komponente), kao što je i "Nutela" eurokrem .

    Srećno.

  7. #27
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Nisam neki posebni poznavalac, ali sam dosta istrazivao za sebe.
    Dali ce biti 26, 27,5 ili 29 inca zavisi od toga gde ces ga upotrebljavati i koje si visine.
    Ima dosta toga na netu a rekao si da si istraivao.
    Sa obzirom da kazes da bi ga vozio samo van asfalta onda je hybrid-29 mozda i nepotreban, mada pozeljan za visoke osobe <180cm.
    A i dobro bi bilo kod hybrida imati dva seta tockova, za asfalt i za van, pa menjati ih.
    Ako je samo za off road a nisi vislji od 180cm taj Boardman na tvom linku je pozeljan.
    Kazu da su ameri ismislili taj SRAM za planinski bicikl, kazu???

  8. #28
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gevara Pogledati poruku
    Najjeftiniji od navedenih . Vjerujem da će ispoštovati sve zahtjeve, ako se već sigurno kako će se koristiti.
    Još bih napomenu na nešto iz nazovi kategorije u kojoj su slijedeći modeli, naravno ako bi se i cjenovno uklapali... Smatram ih šire upotrebljivijim.
    http://www.boardmanbikes.com/hybrid/hybrid_mx_comp.html
    http://www.boardmanbikes.com/hybrid/hybrid_mx_comp.html
    http://www.giant-bicycles.com/en-gb/...0/14992/66579/

    "SRAM" sistemi su rjeđi na našim prostorima, valjda će se neko javiti ako ima neka veća iskustva. "SHIMANO" je ovdje opšta imenica za mjenjačke sisteme (a i ostale komponente), kao što je i "Nutela" eurokrem .

    Srećno.
    Video sam i taj tip, ovde ih zovu hibridnim i delovali su mi super. Na srecu, imam kolegu koji skoro svaki dan dolazi biciklom na posao i ima jedan od njih i on mi je rekao da su dobra varijanta ako vozis 90% po asfaltu a ostatak po zemlji. On prelazi nekih 30km svaki dan, od toga jedno 5 je kroz park, ostatak po putu pa mu verujem. Slicnu pricu sam cuo i po radnjama.

    SRAM i Shimano prave modele od najjeftinijih pa do najskupljih, samo zavisi sta proizvodjac odluci da stavi na bicikl. Ja sam imao Shimano koji je radio perfektno godinama bez ikakvog odrzavanja.




    Citirati Originalno postavljeno od trendo Pogledati poruku
    Nisam neki posebni poznavalac, ali sam dosta istrazivao za sebe.
    Dali ce biti 26, 27,5 ili 29 inca zavisi od toga gde ces ga upotrebljavati i koje si visine.
    Ima dosta toga na netu a rekao si da si istraivao.
    Sa obzirom da kazes da bi ga vozio samo van asfalta onda je hybrid-29 mozda i nepotreban, mada pozeljan za visoke osobe <180cm.
    A i dobro bi bilo kod hybrida imati dva seta tockova, za asfalt i za van, pa menjati ih.
    Ako je samo za off road a nisi vislji od 180cm taj Boardman na tvom linku je pozeljan.
    Kazu da su ameri ismislili taj SRAM za planinski bicikl, kazu???
    Visok sam 186, sedao sam na taj boardman srednje velicine koji mislim da mi je bio mali, pretpostavljam da bi najveci bio ok. Probao sam i jedan koji je bio 29" ali mi je stvarno delovao poveci, tako da sam se odlucio za zlatnu sredinu. A i kao sto rekoh, treba staviti 3 bicikla u kola a zenin, koji je 26" nema jos previse prostora pa ne bi da preterujem.

    Inace, cela sema radi tako da mozes da trazis bicikl i opremu (od kacige do pumpi, flasica, svetala...) do &#163;1000 sto ide pre poreza, i to se placa u 12 mesecnih rata a posto placam porez 40%, izaci ce me efektivno toliko manje tako da je razlika izmedju najskupljeg i najjeftinijed bicikla, od ta tri, nekih &#163;75. Ja sam trazio &#163;850 i toliko cu da platim bilo da potrosim sve pare ili pola pa sad kalkulisem

    Lepo kad se drzava trudi da smanji guzvu u saobracaju

  9. #29
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    I ovde se uglavnom tako nazivaju... Nešto su rjeđa pojava jer je MTB ovdje "biciklo" :-), a većina ih nije sišla sa asfalta :-), što je pomalo žalosno. Zato pomenuh hibride.
    Oni su, što je i jasno, poširoka kategorija pa se posebnim setom mogu približiti i češćem korištenju van asfalta. Ti si jasno odredio namjenu, tako da je tu jasno.
    "SRAM" ili "Shimano" je nebitno, svi imaju širu paletu proizvoda, različiti nivoi pretpostavljenog kvaliteta, cijene itd. Ko da više za pare :-).
    Veličini bicikla posvetiti dosta pažnje, vjerujem da tamo ima dobre tehničke podrške za to.

    I, uz biciklo ne zaboraviti odgovarajuću zaštitu od krađe. Tvoje okruženje čak kaže da zaštita treba da vrijedi bar pola bicikla. To je za naše prostore prilično neshvatljivo, no pošto je kod vas nivo cijene vrlo blizak i kvalitetu opreme možda tu i ima neke logike...

  10. #30
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Gledao sam ono finale i malo razmislao sta sam ti napisao, i dosao do zakljucka da ja preporucujem momku klasicni planinski bicikl posto jelte ja zivim u bas planinsku zemlju, a momak zivi na sat vremena od Londona
    Kao sto je Gevara napisao bolje obrati vise paznje na velicinu rama odnosno adekvatne mere rama u odnosu na tvoje mere nego na velicinu tockova. To je mnogo bitnije.
    Ako si dobro primetio kod onih Gevarinih predloga prednji prenos ima dva zupcanika (a i broj zubaca je bitna stvar) sto ukazuje da je vise za ravnije podrucje bez velikih i mnogo strmih uspona, dok kod tvoih predloga prednji prenos je za klasicni planinski bicikl sa tri zupcanika gde najmanji zupcanik omogucuje laksi obrtaj na mnogo strme uspone.
    Ne znam koliko u okolini Londona pa i na vise od jednog sata ima takve planinske uspone (vise od 10 procenata).

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •