Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 35

Tema: Bicikli - pomoc

  1. #11
    Super Member
    Datum registracije
    23.10.2010
    Skije / Bord
    Fischer Progressor SLC
    Poruke
    227

    Podrazumevano

    @legga: ti si ko zna koji da mi je dao savet da uzmem polovan KTM ili SCOTT ili sta vec..... Sinoc sam kontaktirao tipa koji preprodaje bajseve i on je takodje rekao da je najbitnije uzeti odgovarajucu velicinu rama za svoju visinu kao i velicinu tockova......
    Ne znam, ocigledno da cu malo sacekati i pogledati sta ima od tih polovnjaka, ali nekako kao i skije, ovakve stvari volim nove da kupim. Necu ja maltretirati taj bajs pa da mi trebaju vrhunski delovi, nesto prosecno je sasvim dovoljno....

  2. #12
    Member
    Datum registracije
    13.02.2007
    Lokacija
    Kragujevac
    Godina
    45
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    JA sam prosle godine uzeo polovan bicikl koji je po mojoj proceni do tad presao ne vise od 200-300km, dakle bezmalo nov. Oprema deore-lx-xt, jedino viljuska ispod klase ali sluzi. Platio sam 220 evra, a za te pare bih dobio nov bicikl koji ne moze da se poredi sa ovim. Glavna prednost je sto ce sa ovom opremom bicikl da ima duzi vek trajanja, tj. potrebna su redja ulaganja. Ako se odlucis na polovan, ne obracaj paznju na natpise na ramu( sve jedno je da l je ktm, scott il nesto trece, bitno je da je ram aluminijumski i odgovarajuce velicine-malo se ponavljam ali je velicina zaista najbitnija), jer vecina proizvodjaca stavlja sve klase mehanike na svoje ramove.

  3. #13
    Ski Magare Top avatar
    Datum registracije
    18.11.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Godina
    46
    Poruke
    253

    Podrazumevano

    Podrzavam sto je @legga napisao. I ja sam radije za polovan sa boljom opremom. Kad pocnes voziti vremenom apetiti porastu i onda je potrebnija bolja oprema na biciklu.

  4. #14
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ja cu iskreno da ti preporucim da za te pare sam sastavis bajs ili da kupis polovan neki bajs. Ja iskreno ne volim Scott, pre sam za Meridu recimo ili Trek ili Cannondale... Ako te zanima, ja sam moj stari bajs prepravio za 10k, sve sam novo kupio sem rama, ako te zanima mogu i sliku da ti posaljem da vidis kako izgleda... Ofarbao sam ram, oprema nije neki top ali je sasvim solidna, jer nisam imao vise para a za 300 evra mozes jako dobar bajs da sastavis. Capriolo nikako ne kupuj, to ti je sve srednja niza klasa... A polovne bicikle gledaj na cikloberzi... Ako ti treba jos neka pomoc, pisi

  5. #15
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Možda nije montain bike za svakoga?

    http://www.mademan.com/gallery/10-pe...r-any-persona/

  6. #16
    Super Member
    Datum registracije
    23.10.2010
    Skije / Bord
    Fischer Progressor SLC
    Poruke
    227

    Podrazumevano

    @wlad: veoma interesantni bajsevi :-)
    Bez malo pa sve 4-orocifrene cene hahaha.....

    Ja sam se ipak odlucio za ovaj Cross u Beosportu, za moje potrebe i vise nego dovoljno, a i ne planiram da se bavim ovim sportom na neki ekstreman nacin :-)
    Videcemo kako ce se Cross pokazati....

  7. #17
    Super Member
    Datum registracije
    23.10.2010
    Skije / Bord
    Fischer Progressor SLC
    Poruke
    227

    Podrazumevano cross

    Evo da se javim: uzeo sam u Beosportu Cross bike.
    Posle par dana voznje i nisam nesto preterano zadovoljan cinjenicom da prednji menjac ne funkcionise kako treba..... Kako su mi objasnili, treba da prodje nekih 3-4 nedelje voznje, pa se bajs vozi na neki servis da se sve dotegne.....videcemo.

    Problem je sto kada se lanac nalazi na srednjem zupcaniku, veoma tesko se menja na najmanji......nekada se promeni iz prve, a nekada moram da okrenem pedal 15 puta da bi se okrenuo, a uz svo to pedalanje on lepo krci i trlja se o menjac........ Po meni ovo bas i nije dobro, ali ajd, za 2 nedelje ga teram ponovo kod njih na servis pa cemo videti.

    Sve u svemu bajs je ok. Prednja suspenzija vrsi posao, gume su dobre, brzine se menjaju lagano (osim ovog navedenog problema sa prednjim menjacem). Diskovi i hidraulicne kocnice rade lepo.......

    Evo par fotki:




  8. #18
    Ski Magare Top avatar
    Datum registracije
    18.11.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Godina
    46
    Poruke
    253

    Podrazumevano

    Poslije predjenih 100 km treba da odvezes biciklo u servis da ti dotegnu sve sajle i da im kazes za probleme koje imas. Pusti ti njihove price 3-4 nedelje, jer neko ce za to vrijeme preci ko zna koliko km.

  9. #19
    Super Member
    Datum registracije
    23.10.2010
    Skije / Bord
    Fischer Progressor SLC
    Poruke
    227

    Podrazumevano

    @top: pa upravo tako, evo ja sam za 5 dana presao od prilike oko 70km....
    Danas ista prica, jednom prebaci iz prve sa srednjeg na najmanji, a drugi put pedalam 20 puta i nece da predje :-(
    Sutra ja to teram na dotezanje sajli, pa cemo da vidimo....

    Poz.

  10. #20
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Vozi odmah u servis, treba mjenjacni sistem podesiti. vidi se da nisu zice spanovane. I zelim puno uzivancije. Nemoj kao ja Ja dao 900eur pre 5god za novi KTM i eno sada stoji u garazi, nisam ga vec 2god izvezao
    Kontam da ga prodam i uzmem nesto slabije,djaba mi takav bic stoji. Isto dodje kao i s skijama. Kupis neke skupe a onda ne skijas.
    Ponekad sam ljut sam na sebe
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •