Strana 4 od 46 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 456

Tema: Besna Kobila Vranje?

  1. #31
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Uz tvojih usta u Dinkićeve uši

  2. #32
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Besna Kobila - Zanimljivosti o planini Besna kobila!!!

    Da li znate da planina Besna Kobila ima snega 9 meseci godišnje, a da je Vranjska Banja kompleks sa najtoplijim geotermalnim vodama u Evropi ?

    Jedan od strateških pravaca razvoja Vranja i okoline je investiranje u turističke potencije tog kraja, a pravi biseri među njima su planina Besna Kobila i Vranjska banja. Gradska uprava je za potrebe "ubrzavanja" investicija u ovu, nedovoljno poznatu planinsku lepoticu formirala javno preduzeće "Skijalište Besna Kobila" i dobila inicijalna sredstva iz Nacionalnog investicionog plana za infrastrukturno opremanje. Ali kako ističu u Kancelariji za lokalni ekonomski razvoj grada Vranja, za dalje ulaganje u ovu planinu potrebna su značajna sredstva privatnih investitora, koji bi ušli u projekat kao partneri.

    Trenutno na Besnoj Kobili od smeštajnih kapaciteta postoji "Planinarski dom" na visini od 1460 m, koji su do sada koristili učenici osnovnih i srednjih škola, a u planu je izgradnja komleksa hotela. Master plan za turističku destinaciju Besna Kobila uradila je konsultantska kuća "Horvath Consulting Zagreb". Plan sadrži spisak izvodljivih investicionih projekata, moduse razvijanja biznisa u specifičnoj grani privrede, kao što je turizam, kao i neophodne pravne inpute o izvodljivosti investicija.


    Planina pruža izvanredne mogućnosti za zimske sportove, jer se sneg zadržava i po 9 meseci godišnje. Na 1.800 metara nadmorske visine, nalazi se "Nebeski put", jedinstven u Evropi, pogodan za safari bus, džiping i planinarski biciklizam .

    Planina Besna Kobila povezana je sa Vranjskom Banjom, koja se nalazi svega 4km od evrospkog Koridora X, to jest autoputa E-75.

    I za razvoj Vranjske Banje, kako kaže Jasmina Petrović, grad Vranje je aplicirao za sredstva NIP- a.

    Prosto da covek pozeli da se popne na Besnu kobilu!

    Ok shvatili ste već da sam odatle i da zato ovako intenzivno smaram s MM. EVo koga ne mrzi da pročita i jednu interesantnu priču koju je meni pričala baka... kako je Besna kobila dobila ime ...

    Tu dole u selu živela je neka devojka Feja i izvodila stalno kobilu na pašu gore visoko u livade i jednog dana ta kobila pobesni i nju jako ritne, pa ova ostane hroma celog života. Tako je selo dobilo naziv Kriva Feja,a planina u gde je kobila pobegla Besna Kobila.

  3. #33
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Sneg 9 meseci godisnje
    samo da zicara(e) nesto ne izbaksuziraju
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  4. #34
    Member AlexTheGreat avatar
    Datum registracije
    18.09.2007
    Lokacija
    VH-PA-BG
    Skije / Bord
    zrele za promenu
    Godina
    40
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    Verovatno nije svih 9 dovoljan za skijanje, ali ponavljam se da su pre 2 ili 3 godine 2 prijatelja skijala u nekoj uvali krajem aprila pocetkom maja...

  5. #35
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Skijalo je nekoliko članova ovoga foruma 13 jula na Debelom Nametu - Durmitor. I na tom nametu, ako je dobra godina, ima svih 12 meseci snega (ima i kada je loša, ali malo) ali to ne znači da je sezona 12 meseci .

    Sezona je daleko kraća, zato što se staze ne prave u uvalama, nego na osunčanim livadama - dakle, verujem da je BK super, ali da je sezona 9 meseci, to je preterivanje, tj. marketing . Kojim mesecima (3 meseca) onda nije moguće skijanje? Jun/jul/avgust? Septembar već pada sneg?

  6. #36
    Member AlexTheGreat avatar
    Datum registracije
    18.09.2007
    Lokacija
    VH-PA-BG
    Skije / Bord
    zrele za promenu
    Godina
    40
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    Pa jasno, ovo što je SunCica stavila je prekopirano odnegde gde mu je svrha bila marketing. A što se sezone tiče kao i svuda od novembra do marta računajući i novembar i mart ako sve bude kako treba.

  7. #37
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Dobro ima malo marketinga, ali mislim da tamo može da se skija celog marta, idem tamo 27. pa ću proveriti stanje ...

  8. #38
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Šta je ovo? ne kapiram? Marketing pa šta ako je marketing a i nije baš neki ajde bilo bi nešto kad bi vam uvaljivala neku kući ili dr. ali mislim navijam za kraj iz kog potičem i za nerazvijeni jug srbije i za jednu bplaninu sa blagim brdima i lakim stazama za nas koji i nismo baš najbolji šta tu ima loše?!!!

  9. #39
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Niko nije rekao da je marketing to što pišeš o Besnoj Kobili, pročitaj postove na koje odgovaraš pa onda odgovori na njih.

    Samo napred, piši i dalje o BK. Rekao sam da je marketing da zimska sezona traje 9 meseci - ako zaista traje 9 meseci, onda nam napiši koji su to meseci kada može da se skija!

  10. #40
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Question

    Iz VR se vec u okt vici sneg gore, a i u aprilu su gore vrhovi beli. Podloga je trava tako da nije potrebno mnogo snega (ja mislim, mada nisam stručna da govorim o tome).

    Ali dobro, ajde ako je kad kažem nešto pozitivno marketing, možemo to reći i ovako ...
    Ne znam samo kako će tu stazu formirati i održavati? Nisam sigurna ni da će raditi cele sezone, jer verujem da će interesovanje biti jako malo, jer Nišlije idu na staru, makedonci na šapku, ostaje samo VR,LE i okolna mesta, ostalima je predaleko da idu tamo samo zbog jedne staze. Za Leskovac ne znam, ali u VR jako malo ljudi skija, a još manje ima opremu.

    Mislim, samo sam iskopirala file nisam znala da je ovde tako striktno u vezi toga.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •