Strana 3 od 46 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 456

Tema: Besna Kobila Vranje?

  1. #21
    Member AlexTheGreat avatar
    Datum registracije
    18.09.2007
    Lokacija
    VH-PA-BG
    Skije / Bord
    zrele za promenu
    Godina
    40
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    Na BK je sa Duboke, ovaj poslednji koji je skinut i na njegovo mesto postavljen četvorosed.

  2. #22
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Da, doneta je odluka da se demontirani dvosed sa Kopaonika staze "Duboka II" dodeli JP Besna Kobila. Zicara je demontirana pre dve godine i tek sada su joj odredili dalju sudbinu.... Zicara je sa Kopaonika prevezena prvo u Bor da se odradi njen remont, a zati ce se preneti na BK i nadajmo se jos tokom leta montirati.... Tako da, Boze zdravlja, mozda vec 2009-2010 skijamo na BK...

  3. #23
    Junior Member
    Datum registracije
    13.12.2007
    Godina
    54
    Poruke
    18

    Podrazumevano

    Zasadite bre neko drvo......

  4. #24
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    @bobborr: ko to? Nije ovo forum mladih gorana , nego zaljubljenika u zimske sportove, volimo i mi planine , ali ne znam zašto članovima foruma poručuješ da sade drva na Besnoj Kobili?

  5. #25
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.445

    Podrazumevano

    volimo planine, ali ne volimo drvece hahaha...kuda onda bre da vozimo
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  6. #26
    Member AlexTheGreat avatar
    Datum registracije
    18.09.2007
    Lokacija
    VH-PA-BG
    Skije / Bord
    zrele za promenu
    Godina
    40
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    „Skijalište Besna kobila“ konačno dobilo žičaru

    Novo vranjsko preduzeće „Skijalište Besna kobila” dobilo je deo žičare, koja je desetak godina korišćena na Kopaoniku i na proleće biće montirana kod planinarskog doma na pomenutoj planini.

    Vrednost žičare dugačke 1.045 metara je 1,5 miliona evra. Žičara će po projektnoj dokumentaciji biti postavljena na nadmorskoj visini od 800 do 1.000 metara. Prema rečima v. d. direktora „Skijališta Besna kobila” Dejana Manića, polovni objekat za zimske sportove biće u upotrebi do 2020. godine.

    Još krajem novembra prošle godine, Ministarstvo za ekonomiju i regionalni razvoj uplatilo je na račun preduzeća 40 miliona dinara. Ova prva tranša novca utrošiće se za izgradnju prilaznog puta, električnu i vodovodnu mrežu do planinarskog doma. Time počinje revitalizacija i eksploatacija turističkih potencijala Besne kobile. Tereni za zimske sportove biće izgrađeni na nadmorskoj visini od 1.500 metara.

    Skijalište na Besnoj kobili bi moglo da primi oko 33.000 zaljubljenika u beli sport. Za izgradnju skijališta sa 30 žičara treba da se obezbedi preko 115 miliona evra. Procenjuje se da će budući skijaški centar da se otplati za deset godina. Novo preduzeće zapošljavaće 12 radnika.


    Vranje, Blic, AVP, ponedeljak, 12. januar 2009.

    Izvor: Agencija VranjePress

  7. #27
    Member AlexTheGreat avatar
    Datum registracije
    18.09.2007
    Lokacija
    VH-PA-BG
    Skije / Bord
    zrele za promenu
    Godina
    40
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    Evo slika od 23.2.2009. Drugari išli da planinare malo. Nisu uspeli da izađu na vrh 1927m zbog velikog snega. Izašli su pešaka do planinarskog doma koji je na oko 1500m. Jedva čekamo sledeću sezonu, dvosed i skijanje na BK.




  8. #28
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od AlexTheGreat Pogledati poruku
    Ma BK ima odličnu konfiguraciju terena, i nema kamenja kao što se vidi. Pretprošle godine moja dva prijatelja su skijala 29. aprila.
    Vaistinu, kad idem dole za Uskrs Besna Kobila je još pod snegom i uvek sam se pitala kada će je Dinkić otkriti. a nema kamenja može da se skija sa 20cm snega!!!

    Mad Mare fun!!!

  9. #29
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    Dok oni postave žicu, ima od pitome zatravnjene livade naprave kamenolom, kad krenu da probijaju makadamske puteve po sred staze i postavljaju stubove pored staze - videćemo kako će ta livada da ispadne.

    E onda će im trebati 3-4 godine da izdreniraju livadu i vrate je u prvobitno stanje (pritom će potrošiti milion eura)... Nije da "trujem", ali tako su do sada radili .

  10. #30
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Nemoj da me bedačiš ja sam već zamislila kako ću se za Uskrs 2009 skijati na MM (Mad Mare mi se više sviđa,a BK dođe mu ko Braća Karić)!!!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •