Strana 1 od 46 12311 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 456

Tema: Besna Kobila Vranje?

  1. #1
    Ski legenda Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Skije / Bord
    Salomon Crossmax 07
    Godina
    46
    Poruke
    407

    Podrazumevano Besna Kobila Vranje?

    19.09.2006.VRANJE: Novi ski-centar na Besnoj kobili
    Opština Vranje će iz Nacionalnog investicionog plana dobiti 5.1 miliona evra za izgradnju Ski centra na Besnoj kobili, rekao je juče predsednik Opštinskog odbora G17 plus u tom gradu i narodni poslanik Dragan Petrović. (Izvor: Politika, Tanjug)
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  2. #2
    Ski legenda Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Skije / Bord
    Salomon Crossmax 07
    Godina
    46
    Poruke
    407

    Podrazumevano

    Gde je ova planina, ima li neka infrastruktura uopšte, koja je nadmorska visina, bilo šta
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  3. #3
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    56
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Stevs
    Gde je ova planina, ima li neka infrastruktura uopšte, koja je nadmorska visina, bilo šta
    Besna Kobila se nalazi na putu za Vranje 10-tak kilometara pre skretanja za Vranje ima put kojim se ide na planinu.Preciznu visinu neznam,ali sam bio na vrhu pre 5 godina i video nesto jako neobicno,voda tece preko snega,ne leda nego snega,a par stotina metara nize kazu da se nalazi postrojenje za punjenje vode firme ROSA.Sneg se u visim delovima planine zadrzava i punih 8 meseci godisnje(ove godine 9 ipo meseci).Besna kobila bi mogla po terenima mozda parirati i samoj Brezovici,ozbiljne staze o kojima nemogu nista reci obzirom da imam samo nezvanicne informacije ali uskoro ce ekipa SKI MANIJAKA poci i tamo da vidi sta se dogadja!Nadam ser da sam malo pomogao oko tvoga pitanja druze moj!Pozdrav

  4. #4
    Ski legenda Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Skije / Bord
    Salomon Crossmax 07
    Godina
    46
    Poruke
    407

    Podrazumevano

    Evo sad sam malo na osnovu tvojih smernica pogledao po Google Earthu. Besna Kobila je negde 25km istocno od Vranja blizu Krive Feje. Vrh je negde oko 1900m/nv i koliko vidim konfiguracija terena je sasvim solidna za staze sa severne strane planine. Ispod vrha su veći rasedi, a vrh je tipa grebena duzine nekih 2km pa bi staze mogle da idu i na sever i na severo-istok i na severo-zapad. Na 3 km južnije je još jedan vrh na nekih 1700 do 1750m/nv na kome bi takođe mogle da idu na severnu stranu žice sve do nekih 1300-1400 m/nv.
    Sve u svemu lep potencijal za iskoristiti, posebno sto koliko mi se cini putna infrastruktura, osim taj deo od Vranja, nije nikakav problem.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  5. #5
    Member stojke avatar
    Datum registracije
    03.03.2004
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    41
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Бесна кобила је висока око 1920 метара(ту негде као Јахорина). Супер је и то што је одмах поред Врања.

  6. #6
    Instruktor za uzivanje Symon avatar
    Datum registracije
    17.12.2005
    Godina
    61
    Poruke
    222

    Podrazumevano

    Svi na KOBILU sto pre

  7. #7
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    50
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Malo sam i ja gledao konfiguraciju terena i kako stevs rece, ima dosta dobrih potencijala sa severne strane prema Krivoj Feji.....
    Jedino sto se plasim da je ovo samo jeftin politicki marketing (ajde jednom i ja da zastupam ovu tezu ) Bar da su ministri skijasi obisli lokaciju pa da deluje ozbiljnije, ali predsednik OO jedne male stranke (doduse prilicno vazne) mislim da nema neku preveliku tezinu.....U svakom slucaju je dobro da se prica o tome.....ako se ne prica nece ga ni biti.

  8. #8
    Member AlexTheGreat avatar
    Datum registracije
    18.09.2007
    Lokacija
    VH-PA-BG
    Skije / Bord
    zrele za promenu
    Godina
    40
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    Jel ima nekih novosti u vezi sa ovim ili nista?

    Ipak ce biti ovaj marketing u pitanju.

    Od infrastrukture na Besnoj Kobili ima samo planinarski dom. I bio sam tamo 1995. kao klinac na 7 ili 10 dana. Mislim da potencijala ima, ali niko ne pominje bilo sta. To su napomenuli u leto 2006. ali od tada se nista nije desilo.

    Da li neko zna bilo sta o ovome? Ali da ima nekih naznaka reklamirali bi se oni na TV-u ovako bilo je samo ispaljeno u medije i sad nista.

  9. #9
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.070

    Podrazumevano

    I u 2007moj se nalazi u NIP, evo npr. na:

    http://www.skijanje.co.yu/Oko_Skijan...rogram2007.htm

    se pod "Investicije u infrastrukturu u turističkim centrima" nalazi i Besna kobila...

    Izmenio/la wlad; 30.09.2007 u 14:57.

  10. #10
    Member AlexTheGreat avatar
    Datum registracije
    18.09.2007
    Lokacija
    VH-PA-BG
    Skije / Bord
    zrele za promenu
    Godina
    40
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    Znam da stoji u NIP-u i za 2007. Tj. trebalo je nesto da se uradi za sezonu 2007./2008. ali mislim da nista od toga nije uradjeno. Bar da su neko staro sidro ili tanjir sa Kopa premestili na Besnu Kobilu. Ali mislim da jos uvek nikakvih radova nije bilo.

    Zbog toga sam pitao ovde da li neko zna nesto o tome. Tj. da li su nesto poceli da rade?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •