Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 52

Tema: Popust za ski pass - teritorijalna diskriminacija

  1. #21
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    Pre par dana se vratih iz Austrije (Solden). Lokalci iz cele Oetz doline takodje imaju ogroman popust na sve centre iz regije, reda veličine 250 eura za sezonski ski pas. Možete misliti koliko je to smešna cifra za Austrijance, a cena je na nivou šestodnevnog za ostale. Verujem da je tako i u drugim mestima.

  2. #22
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    E, sada, slažem se da ljudi iz Kragujevca (iako sam ja iz KG-a) i Niša nisu baš lokalci.

  3. #23
    skibuldozer bojan avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Godina
    51
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Dešavalo se to po ovom ili onom principu u srbiji ili austriji i bilo da sam ja oštećena ili počašćena strana, meni se takvo žigosanje sa ličnom kartom (ili đačkom knjižicom??) na kiosku za prodaju karata ne dopada. I nemojte decu da mešate u ovoj raspravi, niti bilo kakve kategorije ljudi koje bi trebale uvek imati popuste, reč je o punoplatežnim skijašima.

  4. #24
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Sećam se da su Kolašinci imali 50% popusta na kupovinu sezonskog ski passa za Jezerine na početku sezone, a sada ne znam od kada je zavladala privatna ekonomija . Sećam se da im je to bila zgodna stvar da u startu sezone uzmu neke pare od lokalaca i svi su bili zadovoljni, tada su dolazili roditelji da uzmu deci sezonske ski pasove, po 2-3 kom po (skijaškoj) porodici...

  5. #25
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    @Wlad
    Pa su posle rentali turistima..

  6. #26
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bojan Pogledati poruku
    Dešavalo se to po ovom ili onom principu u srbiji ili austriji i bilo da sam ja oštećena ili počašćena strana, meni se takvo žigosanje sa ličnom kartom (ili đačkom knjižicom??) na kiosku za prodaju karata ne dopada. I nemojte decu da mešate u ovoj raspravi, niti bilo kakve kategorije ljudi koje bi trebale uvek imati popuste, reč je o punoplatežnim skijašima.
    Lose si shvatio celu pricu. Sve je stvar marketinga kao legalnog sredstva u pokusaju uvecanja prihoda. Strategija same kampanje, koje su ciljne grupe (zasto bas te gradove) i zbog cega, to ne znam, to ces morati da pitas SS. Po tome ispada i da je nedelja za parove, porodicna nedelja, pa onda zenska nedelja itd. da su to sve diskriminacije. Eto zadnja navedena moze da se kaze da je polna diskrinimacija. I?
    Jedan od primera marketinga je otvaranje sezone. Kada je otvaranje ako uplatis odredjeni smestaj dobijas dzabe ski pas. Tu praksu ne bi bilo lose da uvedu i npr. krajem marta pri kraju sezone. Tako sam npr. ja placao smestaj krajem marta 210 eura po osobi u Marilleva-i (italijanski dolomoiti) s'tim da dobijes dzabe ski pas za celu regiju (oko 1200 km staza). To je ista fora i sa 3D u FR pocetkom januara a ima i gomila drugih primera. A sve u cilju iskoriscenja kapaciteta i povecanja prihoda.

  7. #27
    Senior Member
    Datum registracije
    26.12.2005
    Godina
    43
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    Regoni , jaka Srbija.

    Sta znam, jes malo glupo, ali opet mi je drago zbog lokalnog zivlja koji ima manje prihode od Bg zone.Sa druge strane ima jos xy opstina koje lose stoje a daleko su od kopa.

    Trebali su da roknu poust za sve, to sigurno ne bi umanjilo dolazak skijasa iz okolnih opstina

    treba naci ljude koji imaju te LK i da nam oni kupe pass...

  8. #28
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Nek je cilj što veći prihod od prodaje i to je sasvim legitimno ali meni nije jasno kako nisu izračunali da bi ukupan prihod bio veći ako bi stavili u startu 50% popust od 1. aprila? To u suštini jedino i može da bude validna kritika, nije skijanje socijalna kategorija pa da država treba da subvencioniše skijaše(iako ih praktično subvencioniše jer prave milion evra gubitka godišnje).

  9. #29
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    Niti je skijanje socijalna kategorija, niti je posao države da se uopšte bavi skijanjem, skijalištima Srbije, ugostiteljstvom, finansiranjem sportskih klubova, izgradnjom stadiona i da ne nabrajam još gomilu gluposti. Ispada da je neko rešio da novac svih poreskih obveznika koristi kako bi subvencionisao skijaše, ulagao u ski centre itd...
    Mi na forumu smo zainteresovani za to, ali je pitanje koliki procenat srpske populacije uopšte to zanima? A da je skijanje i skijaški turizam strateško opredeljenje Srbije, ne deluje baš ubedljivo.
    Tako da što pre država izađe, pre će sve i doći na realne osnove, vođene realnim motivima.

  10. #30
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Nije mi krivo zbog tog popusta jer znam da ljudi iz tih mesta mogu sebi teže da priušte skijanje nego Beograđani, Vojvovođani... ali u principu mislim da nema argumenata protiv toga što kaže Bojan.

    Ne vidim da je to motivisano nekim marketingom. Neko iz Raške sigurno neće doći da uplati 7 dana u Grandu, a iz Beograda hoće, pa u tom smilu mnogo više ima smisla marketing usmeren ka Beogradu, nego prema Leposaviću ili Aleksandrovcu.

    Što se tiče odricanja od zemljišne nakade opštine Brus, to s ovim nema veze. Opština Brus je imala (s razlogom) sasvim drugi motiv što se odrekla te naknade.

    Neka su smanjili cene skijanja kome god, ali ja stvarno ne razumem zašto se to odnosi na žitelje jedne opštine a ne i neke druge, pa bilo to u Austriji, Srbiji, Grenlandu ili gde bilo.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •