Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 52

Tema: Popust za ski pass - teritorijalna diskriminacija

  1. #1
    skibuldozer bojan avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Godina
    51
    Poruke
    164

    Podrazumevano Popust za ski pass - teritorijalna diskriminacija

    Ovaj dodatni popust za građane Kragujevca, Niša ....... Je diskriminacija mušterija iz BG, NS, ZR ... pa i iz celog sveta. Da se radi o školskoj deci, studentima ili nekim posebnim grupama bilo bi u redu, ali da lična karta sa adresom nekog grada donosi dodatni popust odrasloj punoplatežnoj mušteriji je idiotizam.

    Ovo smo već videli kod Bugara kada su primenjivali cenovnik 50% niži za građane Bugarske i reakciju Brisela na to.

  2. #2
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Meni je to OK, privući goste iz okoline ski centra van špica. Taj dodatni popust važi samo radnim danima i to sada na kraju sezone.. Njima se sada vrte poluprazne žice svakako, što je ne bi popunili lokalnim stanovništvom..

    Ne bih imao ništa protiv i da okolne opštine imaju popust i cele sezone, ali to neće dati SS zato što će odmah da se zloupotrebljava (kao i u Bugarskoj taj popust za lokalce od 50% što je bio).

  3. #3
    skibuldozer bojan avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Godina
    51
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    A zašto ne bi snizili 50 posto za svakog skijaša, bez obzira odakle je? Niti bi se stvorila neka prevelika gužva niti bi oni bili u gubitku, možda bi čak i više inkasirali nego ovako. Nama koji smo podalje od Kopa i koji trošimo više novca na putarine, gorivo, retko se odlučujemo na skijanje bez noćenja ,dakle, više punimo budžet srbije (putara, goriva-akciza, privatne budžete-noćenje) treba naplatiti skuplju kartu? Da li je to odluka u skladu sa principima rada javnog preduzeća Skijališta Srbije u čijem upravljanju na neki način trebaju učestvovati građani cele Srbije? Ovde u Zrenjaninu dobar broj mojih poznanika skijaša čeka upravo taj značajan popust na kraju sezone. Pošto su videli ovu "poslovnu politiku" automatski su krenule priče da li da sezonu zatvorimo na novom skijalištu u transilvaniji koje je na istoj razdaljini kao i Kop (oko 330km). Ima li to smisla? SS su stvoreni funkcionišu zahvaljujući novcu iz budžeta, tj. novcem skinutim sa naših plata.

  4. #4
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    zato sto je to mozda sama opstina subvencijama omogucila. ti mislis da je ski centar sam dosao na ideju da to uradu. To re radi u dogovoru s lokalnom samoupravom, opstina da subvencije i eto ti vraga. To sto su Bugari uradili subvencije su dosle od drzave.
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #5
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Grejz, je l' to imaš iskustva i sa radom lokalne samouprave, opštinskim organima?
    Samo, ako bi pročitao to što si napisao, cijenim da bi se zapitao šta je "pisac" htio reći...

  6. #6
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Imam veliko.

    Koji deo mog texta je nejasan? Text je odgovor u potpunosti na njegovo pitanje. Lokalna samouprava odluci da sklopi ugovor o subvenciji s ski centrom i stanovnici te regije imau pravo na popust, jednostavno.
    Isto tako Banja Luka moze sklopiti ugovor o subvenciji s OC jahorina i idemo s popustom gore. Ali u praksi nije sve tako jednostavno i to je komplikovan projekat.

    skidam kapu Kragujevcu da ga je izveo
    History is made by those who dare to break the rules.

  7. #7
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Beogradjani, mamicu vam ... Hahaha uvalise nam kobaju

  8. #8
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    Imam veliko.

    Koji deo mog texta je nejasan? Text je odgovor u potpunosti na njegovo pitanje. Lokalna samouprava odluci da sklopi ugovor o subvenciji s ski centrom i stanovnici te regije imau pravo na popust, jednostavno.
    Isto tako Banja Luka moze sklopiti ugovor o subvenciji s OC jahorina i idemo s popustom gore. Ali u praksi nije sve tako jednostavno i to je komplikovan projekat.

    skidam kapu Kragujevcu da ga je izveo
    Znači ima te i oko "subvencija"...
    Pa zato što je možda ...ti misliš ...to se radi!

    Stariji su takvi projekti i od mene i od tebe, samo nezgodno je vrijeme za to. Vidiš, odma' se ovi Bg-đani ljute. A i stalno čangrizaju, tako im i treba .

  9. #9
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ali realno na Kopu smo najbrojniji Haha ja jesam Beogradjanin ali ni blizu onima koji na Kop idu da se kaze e bio sam na Kopu, ja sam samo ogroman ljubitelj skijanja I na Kop idem samo ako bas moram

  10. #10
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    E zato za vas puna cijena . Ovo subvencionisanje je za popularizaciju u drugim sredinama, vi ste dovoljno "popularni", a eto pravite i gužvu .
    Kragujevac, Niš "rulez".

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •