Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 52

Tema: Popust za ski pass - teritorijalna diskriminacija

  1. #31
    skibuldozer bojan avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Godina
    51
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    Lose si shvatio celu pricu. Sve je stvar marketinga kao legalnog sredstva u pokusaju uvecanja prihoda. Strategija same kampanje, koje su ciljne grupe (zasto bas te gradove) i zbog cega, to ne znam, to ces morati da pitas SS. Po tome ispada i da je nedelja za parove, porodicna nedelja, pa onda zenska nedelja itd. da su to sve diskriminacije. Eto zadnja navedena moze da se kaze da je polna diskrinimacija. I?
    Jedan od primera marketinga je otvaranje sezone. Kada je otvaranje ako uplatis odredjeni smestaj dobijas dzabe ski pas. Tu praksu ne bi bilo lose da uvedu i npr. krajem marta pri kraju sezone. Tako sam npr. ja placao smestaj krajem marta 210 eura po osobi u Marilleva-i (italijanski dolomoiti) s'tim da dobijes dzabe ski pas za celu regiju (oko 1200 km staza). To je ista fora i sa 3D u FR pocetkom januara a ima i gomila drugih primera. A sve u cilju iskoriscenja kapaciteta i povecanja prihoda.
    Teško da sam ja shvatio pogrešno marketinški stil ovog poteza. U po treći put ponavljam da ne treba mešati bilo kakve logične grupe koje mogu da uđu u igru za popust, a to su i parovi i deca i stari i sportski klubovi i slični. Pričajmo o punoplatežnim skijašima (papagaj). Ako obezbediš popust parovima retko ko će se osećati pogođenim. Polna klasifikacija takođe, u igri su sve žene jedne države ili uopšte skijašice i sve one su jednake a ne nasumično razbacane geografski po nekom ključu "potpisanih memoranduma" ili tobožnjih subvencija.

    Nadam se da znate da princip postojanja ski infrastrukture uglavnom i nije profit već privlačenje turističkih poseta. O tome sam pre par nedelja uživo razgovarao sa vlasnicom jednog manjeg skijališta i podosta naučio. Kada SS iskaže gubitak to je ok pošto radi funkciji privlačenja turista, obavlja svoj posao pa i u funkciji građana (manje-više) u čijem su (teoretski) vlasništvu. Ako bi surovo ekonomski gledali sa druge strane iz kojeg grada stižu najveća sredstva za funkcionisanje liftova jasno je da je BG u pitanju, pa treba li možda te najmnogobrojnije platiše počastiti posebnim popustom ili barem jednakim sa ostalima?

    Ovde postavljam pitanje pre nego što ću pitati SS baš zato što je pored infokopa najbolje mesto gde se može obaviti diskusija pa nakon kvalitetne rasprave možda i poveća grupa skijaša bude i u potpisu pisma. Mislim da se skoro svi slažemo da bi popust za sve građane srbije iz čijeg je džepa stvoreno Javno Preduzeće SS ovih dana doneo bolje iskorištenje kapaciteta, veći priliv novca i nikakvu prejaku gužvu na stazama i da lokalce ne bi ostavilo u lošijoj poziciji. Kako stvari stoje, ako napravite mapu "lokalaca" dobićete nasumično izrešetane tačke.

  2. #32
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    4. strana? Auuu...zayebali ste i mene
    Bjez' na sneg dok ga jos ima.....
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  3. #33
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Ja predlažem da se skijašima i borderima iz Beograda da popust od 90% u većem delu sezone. A kao dodatak, još 5% popusta građanima Novog Beograda kao opštini sa najvećim primanjima u Srbiji.

    Dosta bre više sa glupim prepiskama tipa KS ratraka i donji veš. Potpuno je besmislena priča o teorijama zavere, subvencijama isl. Ako se neko oseća oštećenim što će da plati par stotina dinara više za par nedelja skijanja u aprilu na 4 žice nek se žali sudu u Strazburu.

  4. #34
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Da sam prek'juče umro ne bih znao da sam "lokalac" na Kopaoniku...
    Ako ovo podrazumeva i pravo da lopatom naplaćujem parking mesto... na'ebali ste sledeće zime...

  5. #35
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Hahahahaha genijalno

  6. #36
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milos011 Pogledati poruku
    Ja predlažem da se skijašima i borderima iz Beograda da popust od 90% u većem delu sezone. A kao dodatak, još 5% popusta građanima Novog Beograda kao opštini sa najvećim primanjima u Srbiji.

    Dosta bre više sa glupim prepiskama tipa KS ratraka i donji veš. Potpuno je besmislena priča o teorijama zavere, subvencijama isl. Ako se neko oseća oštećenim što će da plati par stotina dinara više za par nedelja skijanja u aprilu na 4 žice nek se žali sudu u Strazburu.
    Moj Misko vozi ratrak zavezanih ociju . Mala sala . Milose mislim da si u pravu i da tu treba staviti tacku na I.

    hehehe "lokalac" si ti a i ja ali samo do kraja sezone . Sledece godine NO NO .

  7. #37
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ima li popusta za nas strance sa zapada?

    Znam, znam: hebeš taki zapad...

  8. #38
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Mi smo zapad! tacka!
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #39
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Ja vidim uzvičnik...

    Ajte još malo, rano je da se spušta zavjesa . Recimo, ove specijalne veze što imamo, možda tu ima nekog popusta .

  10. #40
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    jeste uzvicnik. Geografski gledano mi i jesmo zapad tako da stevina izjava je tacna
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •