Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 24

Tema: Oprema 2013/2014

  1. #11
    Super Member
    Datum registracije
    15.09.2010
    Lokacija
    Zvecan
    Skije / Bord
    SL Fischer RC4 WC Race code Medium 2014 & GS Fischer RC4 2010 & Fischer Downhill 2010
    Godina
    43
    Poruke
    204

    Podrazumevano

    Koliko para samo daska? Jel to Master?

  2. #12
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ledenjak Pogledati poruku
    Koliko para samo daska? Jel to Master?
    Da to je Masters skija bez vezova....pa ne bih je uzeo, ako ne bi bila ugodna....svaka daska, pa makar i FIS ne sme da košta u kompletu sa vezovima više od 500 €......inače je ne kupujem.....

  3. #13
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Upravo uplačene nove Fischer RC4 Z12 ABS preko E-baya za 49,9 €+poštarina....tako da smo skije skompletirali....

  4. #14
    Junior Member
    Datum registracije
    11.09.2013
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    Ko se razume, moze li da kaze misljenje o Fischer progressor 10+ i otprilike cenu za koju bi se mogle naci nove? Znam da je fischer fischer, ali koliko sam upoznat ovima cenu dize ta tehnologija dual radijusa pa me pored toga kakva je skija generalno zanima da li se moze naci nesto slicnog kvaliteta, a da je znacajno jeftinije jer nema tog dual radijusa? To jest, da li ta tehnika ima poente.

  5. #15
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ndjan Pogledati poruku
    Ko se razume, moze li da kaze misljenje o Fischer progressor 10+ i otprilike cenu za koju bi se mogle naci nove? Znam da je fischer fischer, ali koliko sam upoznat ovima cenu dize ta tehnologija dual radijusa pa me pored toga kakva je skija generalno zanima da li se moze naci nesto slicnog kvaliteta, a da je znacajno jeftinije jer nema tog dual radijusa? To jest, da li ta tehnika ima poente.
    Progressor 10+ se ne proizvodi od pretprošle sezone, tako da ćeš teško naći nove. S obzirom da sam probao Progresore 900, 800 i 700, Progressor 900 (tj. 9+) je prejaka skija za moj ukus (teška pri malim brzinama), pa vjerujem da ni 10+ nije ništa pitomiji model. Orjentacije radi, imam 35 godina skijanja u nogama, od čega poslednjih 12 sezona po cca 30 dana u sezoni.
    Dual radijus je marketinška fora jer ni jedna skija nema bočni luk u obliku jednog čistog radijusa, već je to kriva linija sačinjena od više radijusa (nekad je na Elanovim skijama pisalo "parabolic"). I Scott za svoje skije u katalogu sitnim slovima piše da imaju dual radijus, ali to nisu digli na sva zvona kao Fischer. Generalno: ne obraćaj pažnju na reklamirane "tehnologije".

    I nemoj se opterećivati markom skija, već traži pravi model. I Fischer, i Atomic, i Head i Salomon, svi oni imaju modele koji su namijenjeni vrlo vrlo niskom nivou znanja skijanja (mnogi bi rekli: "vrlo loše skije"). Kod Fischera su to modeli Viron Trend, Viron Pulse, RX Fire....

  6. #16
    Junior Member
    Datum registracije
    11.09.2013
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Progressor 10+ se ne proizvodi od pretprošle sezone, tako da ćeš teško naći nove. S obzirom da sam probao Progresore 900, 800 i 700, Progressor 900 (tj. 9+) je prejaka skija za moj ukus (teška pri malim brzinama), pa vjerujem da ni 10+ nije ništa pitomiji model. Orjentacije radi, imam 35 godina skijanja u nogama, od čega poslednjih 12 sezona po cca 30 dana u sezoni.
    Dual radijus je marketinška fora jer ni jedna skija nema bočni luk u obliku jednog čistog radijusa, već je to kriva linija sačinjena od više radijusa (nekad je na Elanovim skijama pisalo "parabolic"). I Scott za svoje skije u katalogu sitnim slovima piše da imaju dual radijus, ali to nisu digli na sva zvona kao Fischer. Generalno: ne obraćaj pažnju na reklamirane "tehnologije".

    I nemoj se opterećivati markom skija, već traži pravi model. I Fischer, i Atomic, i Head i Salomon, svi oni imaju modele koji su namijenjeni vrlo vrlo niskom nivou znanja skijanja (mnogi bi rekli: "vrlo loše skije"). Kod Fischera su to modeli Viron Trend, Viron Pulse, RX Fire....
    Zahvaljujem!

  7. #17

  8. #18
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grimani Pogledati poruku
    Ajoj..skije skoro pa za na vodu (kod nas se zovu PLOHI)....kod nas ne dolazi u obzir...možda, ako bi bio iz Bovca. ili Bohinja.....ako si iz Maribora, bezveze da imaš takve skije....jer je prilika da ih iskoristiš možda 2-3 dana na godinu....Inače za Kanadu i USA verovatno zakon skije.....

  9. #19
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od skiman Pogledati poruku
    Ajoj..skije skoro pa za na vodu (kod nas se zovu PLOHI)....kod nas ne dolazi u obzir...možda, ako bi bio iz Bovca. ili Bohinja.....ako si iz Maribora, bezveze da imaš takve skije....jer je prilika da ih iskoristiš možda 2-3 dana na godinu....Inače za Kanadu i USA verovatno zakon skije.....
    U decembru sam u Bovcu

  10. #20
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grimani Pogledati poruku
    U decembru sam u Bovcu

    Može biti, da si u Bovcu....al na Kaninu sigurno ne...osim sa italijanske strane, ili na noge....

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •