Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 30

Tema: Sta doneti iz USofA

  1. #1
    Junior Member reiser avatar
    Datum registracije
    21.12.2012
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    34
    Poruke
    28

    Podrazumevano Sta doneti iz USofA

    Pre svega pozdrav svim clanovima citam forum vec par meseci i naucio sam dosta toga. Imam 23 godina, 175cm, 75g, zadnji put sam skijao pre dobrih 10tak godina i sada opet imam zelju i mogucnosti da stanem na iste Zadnji put kada sam stao na skije, carving jos nije postojao, tako da se dosta toga promenilo u medjuvremenu.

    Evo sta sam do sada sakupio od informacija i opreme koja mi treba, pa ako neko ima jos nesto da doda/ispravi, bilo bi mi drago da me edukuje

    Aktivni ves i rukavice sam vec kupio (oznaceno sa + u donjoj listi), ovo ostalo nemam.

    E sada, poenta cele price je da idem u USA pocetkom aprila, prvih par dana u Washingtonu, zatim blizu Milwaukee-ja. Tako da bih iskoristio tu priliku da kupim opremu koja mi nedostaje, posto je tamo verujem dosta povoljnija, a i izbor je neuporedivo veci. Budzet mi je prilicno fleksibilan, ali recimo negde do 600e, bez skija. Spreman sam da dam i malo vise ako time dobijam znacajno na kvalitetu.

    - PANCERICE
    Da je noga fixirana stalno (da se peta ne odvaja od pancerice nikako)
    Meki flex (60-70)
    Duzina stopala u cm = broj pancerice

    - SKIJE / VEZOVI
    Visina izmedju brade i ociju

    - STAPOVI
    Naopacke stap uhvatis ispod krplje i lakat treba da je pod 90 stepeni

    - NAOCARE
    Svetle/zute/narandzaste (S1/S2?)
    100% UV protection
    Dupla stakla
    Bez rupica na staklima (?)
    Kupiti pre kacige - ne odgovaraju svake naocare kacigi

    - KACIGA
    Da zadovoljava sigurnosni standard - CE EN 1077 i ASTM: F 2040
    Zadnja ivica da ne dodiruje vrat
    Brojevi na kacigama se izrazavaju u cm - obim glave
    Tezina - sto laksa

    - JAKNA
    Breathability >= 10.000
    Water Resistance >= 10.000

    - PANTALONE
    Breathability >= 10.000
    Water Resistance >= 10.000

    - FLIS
    ?

    - KAPA
    ?

    + RUKAVICE
    Icepeak

    - SKI CARAPE
    ?

    + AKTIVNI VES
    Brugi

  2. #2
    Junior Member reiser avatar
    Datum registracije
    21.12.2012
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    34
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    Btw, ovo gore sto sam pisao pod svakom kategorijom nisu nikakvi neki moji zahtevi ili bilo sta slicno, nego su neke smernice kakva oprema treba da bude i na sta da gledam, koje sam saznao citajuci ovaj forum.

  3. #3
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Ja bih dodao jos par stvari

    podkapa ili balaklava, u proseku koristim jednom nedeljno a ako je nemas a treba, nije prijatno.

    Neck Gaiter, zao mi je, ne znam prevod, ali ga uvek nosim a mozes da pogledas i nesto od Buff-a (polar serija), ovo uglavnom nosim umesto kape. I jedno i drugo proizvode razni proizvodjaci, linkovi su samo za primer.

    Inace pre nego sto odes, proveri gde su outlet prodavnice sa skijaskom ili "outdoor" opremom, pretpostavljam da ce u ovo doba godine biti solidan izbor stvari. Moje americko iskustvo je ograniceno na Floridu, gde skijanje nije bas najpopularniji sport, i znam da sam svuda vidjao Oakley prodavnice gde mozes da nadjes dobre naocare i pristojne jakne i pantalone, uglavnom upola cene.

  4. #4
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od reiser Pogledati poruku
    Budzet mi je prilicno fleksibilan, ali recimo negde do 600e, bez skija. Spreman sam da dam i malo vise ako time dobijam znacajno na kvalitetu.

    - PANCERICE Da je noga fixirana stalno (da se peta ne odvaja od pancerice nikako)
    Meki flex (60-70)
    Koncentrisi se, usredsredi svu svoju paznju na ovaj artikal; sve ostalo je ''chek'', moze da bude dobro a i ne mora, moze da se kupi i ne mora, ukljucujuci tu i same skije, ali ako ti pamet i junacka sreca podare dobru pancericu, onda si ''king of the hill'' i kupio si naj esencijalniji rekvizit za bavljenje ovim sportom.
    sve ostalo kupuj usput, svake gace i jakna ce da posluze vise manj, brile isto, skije takodje, ma sve ce da posluzi na skijanju, ali ako pancerica ne bude odgovarala doci ce ti da se skines go, i cipele i skije bacis u kanjon kolorada i predjes na snowboard.
    sve ces morati da probas sam, ima puno sajtova sa trikovima i savjetima oko probavanja i kupovine cipela, sve to dobro dobro protabiri i utuvi; probavaj cipele dugo, dugo i hodaj, skaci i sjedi u njima dok te obezbjedjenje ne istjera iz prodavnice.(znam da je u americi musterija kralj, ali sve ima svoje granice )

    sve citaj i samo ce ti se kasti na sta da obratis paznju. ja imam samo 2 savjeta:
    1. ako je cipela udobna u radnji i ako istovremeno kopce bez problema zatezez (skoro) do maksimuma, racunaj da ti ta cipela ne odgovara; poslje dan dva skijanja liner se rasiri i omeksati i znaci imas presiroku/preveliku cipelu i onda imas veliki problem (naravno cipela kod koje pri probavanju dodirujes prstima skoljku, ili u skoljci bez linera stopalo dodiruje bilo koji dio cipele, naravno nije oke, al to znas bez da ti se objasnjava), na to dobro obrati paznju pri izboru, ne zali vremena i truda (a na kraju krajeva ni novaca, imas fin budjet za americke cijene sa popustom , ali nemoj trositi na jaknu, gace i donji ves, a stediti na cipeli!!) posto se ti vidim planiras opremati od glave do pete potrosices godisnji odmor u zemlji Ameriki na shopping. barem 50% planiranog vremena potrosi na biranje pancerica, a ostalo kupuj usput, batali bavljenje sa ''breathability'' 10.000 necega i o termogacama coolmax ovaj onaj...pancerice br1 !

    2. s obzirom na tvoju tezinu, visinu, mladost, elan i ipak odredjeno iskustvo sa skijanjem (ako si skijo do prije desetak godina onda si pocinjao kao klinac i nisi pocetnik?) nema smisla da kupujes cipelu flexa 60-70. poslje sedam dana skijanja ces da shvatis da je to pre mekano i da ti treba nesto sto bolje drzi tijelo/nogu u zavoju.

    ganjaj cipele do flexa 100 (svaka marka ima svoj flex, znaci flex nije standard, ali racunaj da ce cipele od flexa +/-90 kod skoro svakog proizvodjaca da zadovolji tvoje potrebe, samo naravno da obavezno bude zadovoljen gore navedenim savjet br 1. tj da si prvo izabrao model koji formom lezi tvojoj nozi.

    ima tu jos 101 stvar na koju se treba obratiti paznja, ali to vec pronadji sam.

    sretno s nabavkom
    Izmenio/la Sapa; 20.03.2013 u 12:18.

  5. #5
    Junior Member reiser avatar
    Datum registracije
    21.12.2012
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    34
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    @Misk0, hvala, svakako cu pogledati i podkapu i to cudo za vrat.

    @Sapa
    Znaci da trazim malo tvrdji flex. Btw, tesko da cu pancerice moci da donesem iz USA, zbog njihovog gabarita i tezine, ali sto ne kupim tamo, kupicu ovde, tako da mi svakako koriste saveti oko bilo cega. Mislim da je najbolje da nadjem nekog iskusnog prodavca koji ce mi pomoci u odabiru pancerica, jer ne bih da se za*ebem, a sigurno ce neko sa praksom bolje znati kako i sta, nego neko ko se edukovao po "internetima" i nije stao 10 godina na skije

  6. #6
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Dobar prodavac znaci puno, ali samo ti mozes da probas cipelu i samo ti znas kako lezi na nozi. inace ne mislim samo na forume za informaciju imas dovoljno sajtova o ''bootifittingu'' na kojima imas izuzetno korisne savjete, u sustini se svi svode na isto, meni licno su koristili u proslosti (inace godinama muku mucim sa pancericama, i na zalost promjenio sam ih previse u proteklih 10 godina, tako da znam o cemu govorim).
    A flex u tvom slucaju obavezno veci od 60-70.

  7. #7
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Ja bi u Ju Es of Ej prvo pogledao Full Tilt pance, a onda sve ostalo..

    http://fulltiltboots.com/support/contact-us

    A ako planiras da se skijas samo po Masincu na Kopu ili eventualno i Krstu, onda je flex 60 oke

    Minimum minimuma ti je 80 za tebe...kad si vec tamo baci oko na HEAD skije, SCOTT opremu...?

  8. #8
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Setih se jos jedne bitne stvari, proveri koliko prtljaga mozes da nosis, koliko torbi i koliko kg po torbi i koliko kosta za sportsku opremu, cisto da ako nadjes skije povoljno ne platis jos stotinak evra za visag prtljaga. Lufthansa je do skoro imala da mozes skije da nosis za dzabe pa su promenili da ti ih samo racunaju kao normalan prtljag, na primer ako imas pravo na 2 torbe mozes 1 kofer i skije. Ne znam da li ovo jos uvek vazi a razlicite kompanije, razlicita pravila.



    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    Ja bi u Ju Es of Ej prvo pogledao Full Tilt pance, a onda sve ostalo..

    http://fulltiltboots.com/support/contact-us

    A ako planiras da se skijas samo po Masincu na Kopu ili eventualno i Krstu, onda je flex 60 oke

    Minimum minimuma ti je 80 za tebe...kad si vec tamo baci oko na HEAD skije, SCOTT opremu...?
    FullTilt i Head?

    Nisi vise u ljubavi sa Fischer-om

    btw, gledo sam full tilt za cerku, sad pregovaram sa zenom

  9. #9
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Jesam, jesam, kako nisam - nosao me jedan SC sad za vikend.. Racunam hed I FT mu dodju domaci za ju es of ej, na neki nacin..

  10. #10
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misk0 Pogledati poruku
    btw, gledo sam full tilt za cerku, sad pregovaram sa zenom
    Uh, pa ovo je super, kod nas u ovom fazonu bilo u ponudi samo ROCES valjda, samo sam njih spazio.

    Javljaj posto su, interesuje i nas, veca varijanta..

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •