Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 22

Tema: Čuvanje skija van sezone

  1. #11
    Senior Member
    Datum registracije
    22.10.2011
    Godina
    50
    Poruke
    122

    Podrazumevano

    a kad pođeš na spavanje izmenite po "laku noć"... lepo tebi, lepo njima... pa da
    Ja se plasio da sam jedini...

  2. #12
    Member
    Datum registracije
    16.02.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    75

    Unhappy

    Citirati Originalno postavljeno od hehehe Pogledati poruku
    A što se stidiš svojih skija?
    Lepo stoje uspravljene u nekom uglu spavaće sobe, nikog ne diraju, nikome ne smetaju, tu će pokupiti najmanje prašine a kad pođeš na spavanje izmenite po "laku noć"... lepo tebi, lepo njima... pa da
    Meni je lepo da ih gledam svaki dan, ali deca su mala, samo gledam kada će da im padnu na glavu. Zato moraju pod krevet iz mog vidokruga na žalost. Staviću kao da su okačene na zid samo ovog puta idu u horizontalni položaj. Moram, nemam drugog rešenja.

  3. #13
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Ja ih lepo spojim sa dve čičak trake, potpuno obmotam prozirnom folijom za domaćinstvo i pod krevet na bok. Tu nikome ne smetaju i spavaju letnji san

  4. #14
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano Kako čuvati ski opremu van sezone?

    Evo sta kazu na www.skijanje.com:

    http://www.skijanje.com/blog/ski-opr...n-sezone-.html

    Po njima treba vezove otpustiti do kraja tj. na minimum . I jopopo nikako u foliju .

  5. #15
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hehehe Pogledati poruku
    A što se stidiš svojih skija?
    Lepo stoje uspravljene u nekom uglu spavaće sobe, nikog ne diraju, nikome ne smetaju, tu će pokupiti najmanje prašine a kad pođeš na spavanje izmenite po "laku noć"... lepo tebi, lepo njima... pa da
    Bojim se da bi mi supruga bila odusevljena idejom. I ovako misli da nisam normalan zbog skijanja, samo jos skije da stavim u spavacu sobu i vrh
    Solden, Hochgurgl - Obergurgl, Serfaus - Fiss - Ladis, Ischgl, St.Anton - Lech - Zurs, Pitztal, Hintertux, Kitzsteinhorn, Pressena, Molltaler, Mayrhofen, Katschberg, Obertauern, Val Thorens, Meribel, Courchevel, Les Menuires, Cervinia, Val Touranche, Courmayer, Bormio, Livigno, Kronplatz, Folgarida - Marileva, Madonna di Campiglio, Passo Tonnale, St Moritz, La Thuile, La Rosserie, Arabba - Marmolada, Canazei, Corvara, Alta Badia, Val Gardena, Sella Ronda, Pohorje, Kop, Jahorina...

  6. #16
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    Evo sta kazu na www.skijanje.com:

    http://www.skijanje.com/blog/ski-opr...n-sezone-.html

    Po njima treba vezove otpustiti do kraja tj. na minimum . I jopopo nikako u foliju .
    Foliju obavezno izbjegavati, a otpuštanjem se ništa ne gubi, a ni de dobija. U stvari, gubi se ako su vezovi bili podešeni na uređaju za testiranje.

    Skije već dugi niz godina van sezone držim u ski sanduku koji kad nije na autu "visi" na zidu u dnevnoj sobi. Vezove poskidam ako su na "klik" i držim u kartonskoj kutiji.

  7. #17
    Ski legenda skiman avatar
    Datum registracije
    05.05.2007
    Lokacija
    Selnica ob Dravi, Ruše- slovenija
    Skije / Bord
    Fischer RC4 WC GS, Atomic SL 12 pb
    Godina
    57
    Poruke
    1.300

    Podrazumevano

    Skije moraju biti uvijek tu negdje...nikad se ne zna, kad ču na skijanje...Moeltall i Kaprun nista tako daleko...tako, da moraju biti na dohvat ruke, ispeglane, nabrušene....to je jedino, što me zanima...i da, da budu negdje na suhom...

  8. #18
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Ne slazem se da vezove treba ostaviti na zatecenom DIN podesavanju. Trebalo bi ih otpustiti na minimum jer se na taj nacin opruga relaksira od zatecene tenzije i produzuje njen zivot. E sad, to je old-school, kazu da sa vezovima novije generacije to nije potrebno - ne znam sta se to razlikuje u samim oprugama nekad i sad, ali ajde..

    U svakom slucaju, kad bismo imali Wintersteiger masinu za testiranje vezova i ako bi se pokazalo da skija kojoj NIJE vracen DIN setting na nulu na kraju sezone, pokazuje RAZLICITE vrednosti testa za ISTO DIN podesavanje na pocetku sledece sezone, ja se sa takvim vezovima ne bi vise skijao, hvala lepo! Medjutim, bez obzira na sve prethodno receno, ja svoje vezove ranije nisam vracao na nulu jer nisam imao pojma/svest o duzem zivotu opruge, pa im nikad nista nije falilo, niti sam primetio razliku ikada.. Svejedno, sad ih vratim, mozda im nesto znaci, "kao"...

    http://blog.skiheavenly.com/2010/05/...is-and-boards/

  9. #19
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Hmmm, ako ne planiram koristiti auto 15 dana, ne dižem ga na klocne da sačuvam opruge koje ga nose.

    Svaka opruga pod naponom vremenom popušta, ali su opruge vezova (kao i opruge auta) projektovane i napravljene da duuugi niz godina budu pod pritiskom bez primjetne deformacije. Naravno, ako je skala veza od 3 do 10, a držimo vez na 9,5, tada ima smisla eventualno razmišljati o opuštanju preko ljeta. U normalnim uslovima (podešenost do i oko sredine skale), to nije potrebno. Rizik je otići prvi dan sezone na skijanje i zaboraviti "vratiti vezove", te pasti bez razloga i eventualno povrijediti sebe ili druge. Ovo je stav jednog mog dobrog prijatelja koji je davno završio mašinstvo i radio u velikoj fabrici alatnih mašina (a bavi se i skijanjem).

  10. #20
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Apsolutno se slazem da u ovoj letnjoj manipulaciji vezovima daleko vece posledice moze imati vez na nultom podeoku - zaboravljen, nego ostavljen vez posle skijanja na istom podeoku... Licno radim to vracanje ali istovremeno vezbam sebe da uvek, pre svakog skijanja pogledam u skalu sve cetiri glave svakih skija koje obuvam...

    Dobra je analogija sa kolima i klocnama ali ima jos jedan kontraprimer: ko voli ili se bavi oruzjem/radi/bio-je-u-vojsci zna da se municija ne drzi dugo vremena u magacinima/okvirima jer se na taj nacin slabi opruga donosaca metaka (zato sto je stalno napeta ako je magacin pun i stoji danima tako), pa hoce oruzje da zakoci kad je preko potrebno...

    Opet, rizik je imati prazan magacin ili auto na klocnama kad hitno zatreba.. sve ima svoje. Doduse, skije mi nikad nisu hitno zatrebale...

    Hocu da kazem da nije lose pomoci oprugama i vratiti ih na nulu, a opet malo sta se stvarno dobija time - mozda ako neko zeli da ih koristi neostecene i 100 godina kasnije...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •