Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 22

Tema: Čuvanje skija van sezone

  1. #1
    Member
    Datum registracije
    16.02.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    75

    Podrazumevano Čuvanje skija van sezone

    Posle kupovine novih skija postavlja se i logično pitanje kako ih čuvati van sezone. Stare i nove skije sam odneo na servis gde su voskirane i vezovi vraćeni na nulu.
    Moje dileme su sledeće.
    1. Kupovinom novih skija pored starih postojećih imam manje prostora za čuvanje, pa sam mislio da napravim nosač za skije kao u ski servisima, gde bi skije bile vertikalno obešene. Nešto slično ovome samo bi to sve bilo od drveta.

    a) Da lil postavljenjem skija u ovaj položaj duže vremena da vise može doći do njihove deformacije (naročito vrhova)?
    b) Da li postavljanjem skija u ovaj položaj (jedna na drugu) može doći do rdjanja kantni obzirom da ide metal na metal. I da li u tom slučaju staviti neki kartonski odbojnik izmedju njih (tek toliko da ne naležu kantne jedna na drugu)?
    c) Koliko je uopšte pametno svaki put na kraju sezone vraćati vez na nulu?

  2. #2
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ja u ostavi imam ovakav nosač (tip), napravio sam ga ručno za 4 para skija, sve vise već godinama u takvom položaju .

    a) ne;
    b) pre postavljanja na nosač moraš skije da povežeš vezicama, prave vezice su duže, prvo idu gume između skija (postaviš po 2 veze, gore i dole, tačno na mestima gde se dodiruju rubovi - tako da se _ne_ dodiruju skije međusobno) pa oko njih i onda se lepe;
    c) nema potrebe, ne dobija se ništa time;

  3. #3
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Pod c je bilo vec objasnjenja, time mozes pre da potrosis navoj nego sto ces ostetiti opruge jer su opruge napravljene da budu pod nekim naporom i nece se vremenom nista menjati... Ne vracaj na 0.

    Pod b se slazem sa Wladom, ako nemas te vezice, one kostaju mozda 200 din a korisna su stvar jako i kad ides na skijanje recimo autobusom a nemas torbu za skije

  4. #4
    Member
    Datum registracije
    16.02.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    75

    Podrazumevano

    Hvala na savetima.
    Sad sam baš gledao u stanu kako da to izvedem malo mi je komplikovano zbog kačenja. Da li je dobar položaj za skije ako bi skije bile postavljene vrhovima na sličan nosač kao onaj gore samo što skije ne bi visile nego bi bile oslonjene repom na parket?

  5. #5
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Ne vidim onda potrebu za navedenim nosačem...
    Isti bi dobro poslužio ako bi se fiksirao na višlju tačku, a tako bi skije manje zauzimale aktivni prostor. A one to inače ne "rade" .

  6. #6
    Member
    Datum registracije
    16.02.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    75

    Cool

    Citirati Originalno postavljeno od gevara Pogledati poruku
    Ne vidim onda potrebu za navedenim nosačem...
    Isti bi dobro poslužio ako bi se fiksirao na višlju tačku, a tako bi skije manje zauzimale aktivni prostor. A one to inače ne "rade" .
    Ma, u pravu si. Nije to dobro rešenje. U stanu sam a nakupilo se skija /tri para/. Merio sam prostor i odustao sam od svih visećih i vertikalnih varijanti, na kraju mi ostaje jedino da skije smestim ispod kreveta. Napraviću box horizontalno, na točkiće, pa puf ispod kreveta . Jedino ovako, nadam se rešavam problem nedostatka prostora za skije.

  7. #7
    Member
    Datum registracije
    14.12.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    79

    Podrazumevano

    secas li se iz vojske kako su puske slagane u sanducima, (posto pravis box) napravis 2 dascice sa odgovarajucim prorezim na suprotnim stranama box-a, u koje smestis po jednu skiju tako da se ne dodiruju i resio si problem

  8. #8
    Ustajanjeeeeeeeeeeeeeeeee hehehe avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Kragujevac
    Skije / Bord
    Fischer AMC76
    Godina
    61
    Poruke
    807

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Peja01 Pogledati poruku
    .... na kraju mi ostaje jedino da skije smestim ispod kreveta....
    A što se stidiš svojih skija?
    Lepo stoje uspravljene u nekom uglu spavaće sobe, nikog ne diraju, nikome ne smetaju, tu će pokupiti najmanje prašine a kad pođeš na spavanje izmenite po "laku noć"... lepo tebi, lepo njima... pa da

  9. #9
    Member
    Datum registracije
    14.12.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    79

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hehehe Pogledati poruku
    A što se stidiš svojih skija?
    Lepo stoje uspravljene u nekom uglu spavaće sobe, nikog ne diraju, nikome ne smetaju, tu će pokupiti najmanje prašine a kad pođeš na spavanje izmenite po "laku noć"... lepo tebi, lepo njima... pa da
    stavi na box poklopac i nema prasine, a onda posto su pod krevetom ima svaku noc da sanja kako skija do sledece sezone...

  10. #10
    Member
    Datum registracije
    14.12.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    79

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od hehehe Pogledati poruku
    A što se stidiš svojih skija?
    Lepo stoje uspravljene u nekom uglu spavaće sobe, nikog ne diraju, nikome ne smetaju, tu će pokupiti najmanje prašine a kad pođeš na spavanje izmenite po "laku noć"... lepo tebi, lepo njima... pa da
    stavi na box poklopac i nema prasine, a onda posto su pod krevetom ima svaku noc da sanja kako skija do sledece sezone...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •