Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 16

Tema: Nordica Fire Arrow 74

  1. #1
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano Nordica Fire Arrow 74

    Karakteristike proizvoda
    Dužina: 172 cm
    Geometrija i radijus: 126/74/109 R14,5m
    Profil: full camber
    Vezovi: Nordica (Vist)
    Podešavanje vezova: 8

    Mesto i uslovi testiranja
    Mesto: Turracher, Gerlitzen, Katschberg
    Dužina testiranja: cca 10 dana
    Uslovi: Prva polovina januara u Koruškoj, uglavnom na Gerlitzenu sa izletima na Turracher i Katschberg. Na Gerlitzenu uređena tvrda staza koja omekša popodne, a na južnoj stazi popodne potpuno “pukne” sa hrpama “brašna”. Gornja trećina prirodni snijeg, a ostalo mješavina prirodnog i pravljenog. Na Turracheru i Katschbergu uređena staza bez većih oštećenja all day long.
    Lične ili demo skije: lične

    Lične informacije
    Starost: statitički 50 punih, duhom oko 28
    Visina i težina: 202 cm, 94 kg
    Prosečan broj dana po sezoni: 25+
    Godine skijanja: 36
    Veština (1-10): 8 ¼
    Način skijanja (power/finesse): finesse
    Poželjan teren: sve osim velikih grba

    Zaključak:
    Savršena allround skija visokih performansi za odlične rekreativce koji nisu diplomirali u teretani.
    Za:
    Sve. Ne probah u dubokom svježem snijegu.
    Protiv:
    Bez mane i falinke.

    Recenzija
    Skija koja u ruci i nije lagana, a osjećaj skijanja je kao da na nogama imate samo pancerice. Sve radi savršeno po bilo kakvoj podlozi, i u kratkim i u dugim zavojima, i pri malim i pri velikim brzinama. Noge se izuzetno malo umaraju. Nakon Head i.Magnuma i Fischer Progressor 900 Ti prelazak na Fire Arrow dođe kao odmor. Kad treba rubnik da drži, on drži izuzetno dobro, a kad treba da otkliže, otklizuje bez napora (za razliku od druga dva spomenuta modela). Neko će na račun mojih godina reći: „Prava skija za penzionera!“. I u pravu je, ali ne samo za penzionera. Primjetan je i „rebound“ pri bržem sitnijem vijuganju, ali ne onakav kakav je nekad imao Atomic SL9. Taman koliko treba.
    Ima ih kojima je i ovo bitno: skije baš dobro izgledaju. Ćerka je rekla čim ih je vidjela: „Ovo N je od Nataša“. Mislio sam da će se ona sa njima patiti s obzirom na njenu težinu i dužinu skije, ali kad ih je probala odmah se vidjelo da se super slažu. Vidim da će biti svađe kad krenemo zajedno na skijanje.
    A sad najveće otkriće: vosak upeglan u Fire Arrow drži i po deset dana gdje isti vosak peglan na dva para Fischer Motive 74 (od ćerke i supruge) ne izdrži ni tri dana u istim uslovima. I šef servisa na Gerlitzenu mi je potvrdio da su „Fischerove klizne podloge brže od drugih, ali brzo potroše vosak“. Kako mi peglanje i struganje voska na 5 pari skija nije baš najdraža rekreacija, počinjem razmišljati o zamjeni sinovog Progressora i dva Motiva ženskog dijela porodice.

    Sve u svemu, dugo sam sebi tražio idealne skije, ali je potraga uspješno završila. U kombinaciji sa Soul 7 spreman sam za bilo kakve uslove na stazi i van nje.

    Ovako izgleda lagana vožnja po Katschbergu na Fire Arrow 74 , a ovako kad me ćerka pokušava pratiti na Turracheru.

    katschi.jpg

  2. #2
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Super!!! I ja se mislim da menjam skije za sledeću sezonu i ove su mi upale u uži izbor, sada imam još razloga ZA!!!

    Samo jedno informativno pitanje, da li skijaš "starim stilom" pošto vidim da su ti skije dosta blizu i po senci bih zaključio a u poređenju sa Natašom kojoj je stav u visini ramena ("karving" stav)?

  3. #3
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Imaj u vidu da je skija iz prošle sezone, a za ovu sezon se ne pravi. Nećeš pogriješiti ako uzmeš 80 Ti. Vozio sam je kratko prije dvije sezone na testu na Moelltaleru. Izuzetno sličan osjećaj za feeling kao 74. Bočni profil identičan. Samo su dodali 6 mm širine po čitavoj dužini.

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    Samo jedno informativno pitanje, da li skijaš "starim stilom" pošto vidim da su ti skije dosta blizu i po senci bih zaključio a u poređenju sa Natašom kojoj je stav u visini ramena ("karving" stav)?
    Miješam. Kad želim usporiti, naravno da otklizujem repovima. Na blažim djelovima vozim na rubnicima bez otklizavanja. Blizina skija je vjerovatno ostala iz starih vremena, jer mi nije bilo prirodno držati "skije u širini kukova" kad sam to probavao po savjetu drugih.

  4. #4
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Kada si pomenuo 80 Ti, ja cu dodati da sam ove godine imao priliku da vozim obe skije u Paradiskiju. Moja mala prednost ide 80 Ti samo iz razloga jer daje mnogo vise sigurnosti kod izrovarenih staza i malo vecih brzina. Prednost 74e je u tome sto se mnogo brze i laske obara na kant, pomislite da pomerite kolena, ona je vec u zavoju, dok za 80 treba malo vise brzine da bi to odradila. Verovali ili ne, mene je 74 vise umorila po razrovarenim stazama nego 80 Ti, jer je verovatno vise prenosila vibracije na noge. Stevo, jako mi je drago da si zadovoljan i voleo bih da idemo zajedno na skijanje, da ponesem jos koji model da isprobamo Sledece skije koje bih voleo da probam 74 EDT, i Dobermana EDT ili SL Pro.

  5. #5
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    A recenzija za kameru?

    Jel moguće da L profil više nije u funkciji?

  6. #6
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    GoPro je moćna igračka. Kad radi. Uglavnom neće da radi.

    L profil koji je nekad davno na kacigi držao klasičnu Sony kameru odavno nije u funkciji. Moguće je da su ona dvojica amera koji su tada komentarisali kameru na kacigi u gondoli u 3 Doline osnivači firme GoPro.

  7. #7
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    @ stekan

    Je Nordica Fire Arrow 74 koju vozis ojacana sa titanijumom.
    KOja je odprilike bila cena

  8. #8
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    nije ojacana titanijumom, cela je u sendvic sistemu

  9. #9
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Zanimljivo bi mi zvucala 84ka EDT. Nesto malo sire od Progressora 900,za stazu koja nije bas pista,ali allaround skija mozda kandidat br 1.

  10. #10
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Prevelik radijus ima 84 EDT i mnogo je tvrda daska. Takodje joj je minus to sto se teze obara sa kanta na kant u odnosu na ovu dasku. Prednost svakako hupseri ali nije za dubok sneg zbog svoje tvrdoce i tezine, bez obzira na 84 struk...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •