Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 43

Tema: Pancerice na duge staze :)

  1. #21
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ja generalno nemam problem sa hladnim nogama ali nemam neke kvalitetne carape tako da mislim da to dosta ima veze i sa cirkulacijom mada se slazem da ima veze i sa mokrim carapama. Lose carape em skupljaju vodu em posle se usmrde ali covek lepo napisa da ima kvalitetne carape pa mi onda samo mozemo da mu pomognemo oko nekog izbora cipela. Ja licno mislim da je 500e bacanje para ako mozes i ovako da nadjes normalnu pancu, sem ako nemas nesto posebno kljakave noge pa da ti ni jedna panca ne odgovara Ako vec zelis d auzmes te uloske koji greju nogu, onda ces za 500 evra da uznes normalnu pancu i njih, mislim da je preterivanje da das 700 evra za to... To je neko moje misljenje a opet ide ona stara stvar oko panci a to je probaj, probaj, probaj i samo probaj Sto vise modela probas i provedes u njima vreme, to ces bolje znati...

  2. #22
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Jedno je probati u radnji, drugo na stazi, trece je kvalitet lajnera

    Pre tri godine uzeo sam Nordica Enforcer 100 cipelu sa onim cupavim uloskom unutra koji bi trebalo da bude topliji od prosecnog. Majko mila koliko sam se nasmrzavao i pre nego sto bi noga stigla da se oznoji. OK, ostavim tu cipelu klincu, nije smak sveta. Uzmem pomenuti Atomic Hawx ali preveliki, na nevidjeno

    E sad hocu da kupim jednom za svagda i da znam da bolje od toga nisam mogao sebi da ucinim. Da odem kod nekog baje koji ce da je napravi kako treba. Znam da ovde nemamo para na zapadu, ali je isto tako jasno da se ovde cipeli ne poklanja paznje kao na zapadu. Citajuci strane, nemacke i americke forume, dolazim do zakljucka da svi koji vole skijanje na nacin na koji ga mi ovde na ovom forumu volimo, fitting cipele smatraju obaveznim. Znam da je nezahvalno da trazim savet ako neko nije probao pomenute cipele...a neke druge ga sasvim dobro sluze

  3. #23
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Ja nisam probao niti imam potrebe da dajem 500 evra na fitting cipele kada me i ove od 200 sluze sasvim dobro. Niti vozimo trke niti kod nas imaju gde da se voze tako da tu razliku nemamo gde da izmerimo... Ja licno imam Atomic Hawx 85 i meni je super pancerica, samo sto ja sad hocu da uzmem tvrdju ali nikad nisam imao nikakav problem sa njom. Ja mislim da bi ti pre nego sto odes da kupis pancerice, trebao da posetis lekara da vidis zasto ti se noge toliko smrzavaju a ne da za to samo vidis krivca u pancerici Jer mozda problem uopste nije u pancerici pa i sve 3 para vunenih carapa da navuces....

  4. #24
    Member
    Datum registracije
    10.02.2013
    Godina
    43
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    Slažem se, tu ne može biti problem u pancericama (kada je hladnoća u pitanju), a da dam 500 + 200 eur za pancerice, pa to jedino da ne znam šta ću sa parama ili da mi trebaju za trke, a i onda bi se sponzori već umešali... Nego meni rekoše ovi iz Fischera kada sam za Sretenje testirao skije da vacum fit pance mogu kod njih da se prave po nozi i da ako bi se radilo u predsezoni moglo bi dosta jeftinije da se prodje, da ispadnu nekih 300 eur...

  5. #25
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Pa ja nisam rekao da zelim da dam 500 + 200 evra, toliko Strolz kosta. Pitao sam za ili - ili

  6. #26
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Average, kada smo bili u selu koje pominješ (ako ćete se smestiti u isti apartman, znaj da dole imaš u istoj kući pristojan restoran a možeš i piće da popiješ) brat je gledao cipele (i na kraju uzeo neke Head 130 flex, race cipele imaju po pravilu tanak liner pa su hladne, odma je kupio i one grejače, hemijske "nalepnice") pa mogu da ti preporučim Intersport u St Antonu i Ischglu, oni (IS) rade Fischer Vacuum cipele, fitting, footbedove itd..

    Obrati pažnju da race deo Vacuum cipela idu do 29.5 ali imaš onaj jedan allmountain model flexa 110 (taman idealan) koji ide do 31.5 u Ischglu tada nisu imali taj model, počinjali godišnji odmori pa su rasprodali sve a u St Antonu je stajao baš u izlogu broj 31.5 pa pretpostavljam da imaju sve...

    Mislim da ako imaš 500eur da opušteno možeš da odeš na ovaj model, pa probaš kako ide što se tiče hladnoće, probaš foot warmere da li su dovoljni i to je to .

    Važno: kada ti se uradi Vaccum fit ne možeš da koristiš cipelu 2 dana.

    Offtopic: toplo preporučujem da se jedan dan parkirate u Fiss-u i odskijate taj centar koliko stignete! Na izlazu iz Fissa (prema Serfausu) imate parking odma uz gondolu.

  7. #27
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Wlad, ti me jedini razumes ovde

    Hvala na korisnim informacijama, eto, nista od toga nisam znao u vezi apartmana. Pisao sam u temi od Ischglu dole, pitao ima li neki skipass za sve centre ali shvatih da nema. Ideja je dva dana Ischgl, dva dana Fiss - Serfaus, jedan dan St Anton, jedan dan Lech - Zurs

    Evo ceo dan guglam, neke Jennewein sportske radnje u St Antonu na stranim forumima potenciraju kao najbolje pa cu da vidim sta i kako. Razmisljao sam da mozda ipak to uradim u Koali u Sloveniji koji mi je usput jer imaju bolje cene - s druge strane, kapiram da je opet bolje sto si na skjijalistu ako nesto treba da se dotera i to je uracunato u cenu

    Nemam veliku nogu, treba mi broj 27.5 pa se uklapam kako god ali nisam znao da ne moze dva dana da se koristi VacuumFit cipela nakon izrade, dobra informacija da ipak nosim moju cipelu. U principu, imam ThermIC grejace i sa njima prezivljavam ali svakako da me ta skalamerija nervira, zato i pitam. Jer u toj varijanti vadim napravljeni footbed da bi stavio ovaj sa grejacima a to nije to, da ne pricam da treba busiti novi liner da bi ga montirao, itd.

    Niko da mi kaze odgovor na pitanje sta bi vi uradili na konkretno postavljeno pitanje: Cipela + Liner ili Vacuum Fit. To je osnovno pitanje koje me mucci

  8. #28
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ja ne vidim razlog zašto bi odma uzimao drugi liner, vacuumfituješ cipelu pa probaš, ako je led onda se zezaš sa linerima

  9. #29
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Pravo zboris

  10. #30
    i-a, i-a...
    Datum registracije
    03.02.2006
    Lokacija
    Banjaluka
    Skije / Bord
    Atomic Nomad Blackeye
    Godina
    43
    Poruke
    796

    Podrazumevano

    Moj Dalbello je dosao sa Intuition linerima, ali ne znam da li jos uvijek imaju tu opciju na boljim modelima.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •