Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 43

Tema: Pancerice na duge staze :)

  1. #11
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Pokušavam skontati gdje to aktivne čarape odvode znoj i ne uspijevam. Za garderobu znam, ali stopalo je oklopljeno plastikom.

    Po pitanju Vakuum Fita, vjerujem da je to super onima kojima ni jedna standardna pancerica ne paše. U protivnom je to bacanje para na nešto šta ne smiješ ostaviti kraj vrućeg radijatora.
    I za Soma položaj stopala vrijedi da je to super onima koji imaju problema sa koljenima. Ostalima neće značiti ništa.

  2. #12
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Pokušavam skontati gdje to aktivne čarape odvode znoj i ne uspijevam. Za garderobu znam, ali stopalo je oklopljeno plastikom.
    I mene je interesovalo - koz Air Ventilation kanale. Stopalo jeste oklopljeno plastikom ali ne i hermeticki zatvoreno.

    http://activesocks.com.au/index.php/...ing-socks.html

    "The socks' high merino content and air ventilation channels help keep your feet warm in cold weather and cool in hot weather. Nano-Dry™ fibres are quick-drying and highly resilient and resist perspiration, fungi and mould."

    http://www.skis.com/Ski-Socks-vs.-Co...efault,pg.html
    "Luckily, ski boot liners are designed to work in conjunction with ski socks to help move the moisture away from your foot. Ski socks are made from wool or synthetic fibers which wick moisture and dry quickly. So do your boot liners a favor and wear ski socks it will help keep your feet much drier. It is also extremely important to make sure that your ski boot liners aren't wet when you get ready to ski in the morning. If you're boot liners are wet to begin with cotton socks will absorb water back out of the liners making your feet damp."

    http://skiing.about.com/od/skiclothi...opskisocks.htm

  3. #13
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Pancerica je jedno, sva ostala "obuća" drugo...

  4. #14
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gevara Pogledati poruku
    Pancerica je jedno, sva ostala "obuća" drugo...
    Luckily, ski boot liners are designed to work in conjunction with ski socks to help move the moisture away from your foot

  5. #15
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Znoj se prosto receno odvodi u liner, jedan deo mozda prodje kroz liner ali se veci deo zadrzava sto i sami mozete da zakljucite kada skinete pancericu posle celodnevnog skijanja... I taj deo koji prodje, opet zavrsi u plastici ispod linera, nema gde da istece

  6. #16
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od macak011 Pogledati poruku
    ... to help move ...


    Noga je po tom pitanju u podređenijoj situaciji od ostatka... Naravno da se treba potruditi i obezbijediti joj neki minimum uslova, znači namjenska čarapa itd.
    Izmenio/la gevara; 03.03.2013 u 12:57. Razlog: Sporost :-)

  7. #17
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Znoj se prosto receno odvodi u liner, jedan deo mozda prodje kroz liner ali se veci deo zadrzava sto i sami mozete da zakljucite kada skinete pancericu posle celodnevnog skijanja... I taj deo koji prodje, opet zavrsi u plastici ispod linera, nema gde da istece
    Tako je, medjutim nisu svima hladne noge iako je liner vlazan. Stos je da koza ne bude vlazna. Sa druge strane, toplota stopala pomaze isparavanju vlage i napustanju vodene pare van iz cipele, nesto slicno "disanju" ski jakne: dakle vodena para napolje, pa ako se i kondenz stvori izmedju lajnera i plastike sa donje strane, neka te vode tu, samo da se ne vrati u lajner - a nece jer je tako i on napravljen, da "dise", a ne pusta vodu unutra, "one way ticket" za vodu..

    U slucaju nosenja pamucnih carapa unutar pancerice pravimo veliku gresku jer bukvalno dolazi do natapanja pamuka, identicna greska kao kod pamucne majice ispod ski jakne.. dakle, kombinacijom prirodnih materijala (merino), sintetickih aktivnih materijala (dry - plus, ovo, ono), mikro i nano kanala za ventilaciju stopala u carapama i primenom slicnih/istih materijala za lajner, dobijamo dobitnu kombinaciju odlicnog "menadzmenta" odnosno upravljanje znojenjem stopala i nogu uz pomoc primene savremenih aktivnih materijala. Dodatnom primenom preparata za smanjenje znojenja nogu (za one sa problemom hiperhidroze) se rapidno povecava "suvoca" stopala, uz eventualnu primenu grejaca pancerica bi trebalo da svaki problem vlaznih nogu bude manje ili vise uspesno resen.

  8. #18
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Opet sam kriv za ofovanje, admine prebacuj ovo tamo medj' aktivne smrdljive gace. Covek pit'o za pance, ja ode ka smrdljivim i ladnim nogama, carapama, gljivicama...

  9. #19
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    evo kako rade aktivne carape:

    "Moisture wicking socks are usually made of a blend of synthetic microfibers — such as spandex, nylon, and polyester — with special properties. The science of moisture wicking is rather straightforward. Sweat is 99% water, so we can understand the process by examining the molecular composition of water. Known as H20, water molecules have one oxygen atom joined to two hydrogen atoms. On a molecule of water, the two positively charged hydrogen atoms form on one side of the much larger and negatively charged oxygen atom, creating a polar molecule that is positively charged on one end and negatively charged on the other.

    Opposite charges attract, so water molecules like to stick to each other in a process known as cohesion. Wicking fibers are created with positive and negative charges on their surfaces to attract water molecules, creating capillary action and forcing the water molecules through the fabric to the other side. Many moisture wicking socks are also treated with chemicals that aid in the wicking process and, as a result, they have special care instructions. It is important to read the label before washing and drying these socks.

    Moisture wicking socks can also be used to control foot odor. During physical activity or simply throughout the day, drawing moisture away from the foot can help reduce the build-up of odor-causing bacteria. Many socks are also treated with odor-reducing chemicals or have copper fibers woven into them to help eliminate bacteria and reduce odor."

  10. #20
    Member
    Datum registracije
    10.02.2013
    Godina
    43
    Poruke
    60

    Podrazumevano

    Ja sam imao sličnih problema otkako sam se ponovo aktivirao prošle godine, doduše ne sa hladnoćom na nogama, već isključivo sa bolnim nogama, pogotovu u člancima, već drugog dana skijanja i to su takvi bolovi da moram duže pauze da pravim, a svega prvih par sati u danu mogu da skijam bez većeg naprezanja.
    Inače skijam od malih nogu, ali sam pravio dužu pauzu do prošle godine i isto mi se ponovilo i ove godine. U oba navrata sam imao 4 dana skijanja. Inače sam u solidnoj kondiciji i ne verujem da je do toga i mislim da su isključivi problem neudobne i neodgovarajuće pancerice... Mada celog života rentiram opremu i ne sećam se da sam ranije imao ovakvih problema, ali istina nisam ni skijao baš ovakvim intenzitetom i na ovakvim stazama ranije.
    Tako da sam kad sam se vratio pre nedelju dana uzeo konačno pancerice posle dužeg razgledanja i istraživanja na netu Već sam pisao na nekoj od tema vezano za pance o tome, izbor je pao na Rossignol Synergi Sensor 2 koje su mi ubedljivo najudobnije bile i sad jurim neki vikend da ih isprobam i na stazi Ja sam uzeo flex 90, ali ima i 110, pa uzmi u obzir, imaš u Planet bike-u, sa 25 posto popusta (+ za like na Face-u još 5 . Inače hteo sam da probam i od Fischera Soma Viron, ali nema brojeva više...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •