Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 43

Tema: Pancerice na duge staze :)

  1. #1
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano Pancerice na duge staze :)

    Preda mnom je vrlo kompleksan problem pa vas molim da mi pomognete svojim savetima, narocito one koji imaju nekih iskustava tog tipa

    Da zadovoljim formu i kazem da skijam sve staze bez problema, skije su Fischer RC4 Supperrace SC, 85 kg, 184 cm. Uzimao sam zadnjih dva para pancerica u oba navrata bukvalno na nevidjeno i na brzinu. Jedne sam cak uzeo preko neta i omasio broj, sve ono sto inace ne bi trebalo da se radi. Jednostavno, nisam zadovoljan nijednima. Nemam para za razbacivanje ali hocu da ovo pitanje resim na najbolji moguci nacin, ne bas jednom za svagda, ali jednom za narednih 5-6-7 godina svakako. Hocu da dam koliko moram da dam da bi imao savrsenu cipelu i da i ja jednom u svom zivotu osetim taj feeling da me nista ne boli, da mi nogama nije hladno (a to mi je poseban problem), da ne moram da se otkopcavam posle zice itd. Znam da nije jeftino ali jednom se zlu mora stati na put

    Idem za nedelju dana u St Anton i Ischgl, bas u apartman koji je wlad preporucio, dakle dobra regija sto se svega tice a pretpostavljam da ima i nekih dobrih boot fittera koji bi mi pomogli (ako neko ima iskustva iz te regije tim bolje). Realno, ako negde ima u Austriji onda je to tu...znam da je Strolz odatle ali toliko bogat nisam

    Trenutno vozim Atomic cipelu od 90 flexa, hocu da je menjam za neku sa malo jacim flexom, 100 - 110. Šta su dileme? Malo sam čitao po stranim forumima i sada znam još manje. Prva ideja koja i sada ima prednost jeste Fischer Vacuum Fit 110 cipela, to je 500e i ispod toga tesko. Druga je Salomon X MAX 100. Prvo je pitanje što se tiče jačine flexa kod ovih proizvođača, koji je tvrđi - ne bih ni da preteram. Ka Fischeru me vuče SOMA tehnologija i naravno, to što je moguće opet je za godinu-dve-tri korigovati. Za Salomon opet neka tradicija ovog proizvođača. Razlika je negde nekih 120-130 evra pa me zanima šta bi vi uradili. Ne svrbi me lova naravno ali to sam izdvojio i ne zanima me da prodjem jeftinije a losije. Hocu perfektno resenje kojim cu i prakticno i u svojoj glavi biti apsolutno zadovoljan i miran, znajuci da sam sve uradio kako treba i da bolju situaciju nisam mogao da zamislim. Ovo su slatke muke ali daj da ne pogresim na zadnjem koraku

    Veliki problem koji me muči jesu hladne noge tokom skijanja. Vidim po Amerikama da ljudi pricaju bajke o tim Intuition uloscima koji se medjutim u Evropi nude samo u Verbieru odnosno u nekim flamanskim zemljama, to otpada. Znam takodje da su i Sidas ulosci skoro pa perfektni...i da ti lajneri imaju mnogo bolje termo karakteristike od standardnih koji dolaze uz cipelu. Jeste mi to sve pomalo neverovatno ali tako sami ljudi koji su kupili navedene cipele kazu - da su bili prinudjeni da kupuju te dodatne uloske a svi znamo da i ta varijanta sa penom nije ispod 200 evra. Neki boot fitter je kao savrseno resenje rekao Vacuum Fit i Intuition ulozak - a to kosta 700evra!

    Tako da sam ja sve u svemu sad u nekoj sumanutoj dilemi, do pre nedelju dana sam znao da ce to biti Vacuum Fit a sada gledam i tu alternativu. Nisam pametan... Uzmite u obzir regiju u koju idem, preporucite ako znate nekog dobrog majstora koji ce me dovesti u red kako valja, naravno, ako znate i neku radnju sa dobrim cenama tim bolje. Hvala unapred svima na savetima

  2. #2
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Kao prvo, ako ti je budžet prioritet zašto ograničavaš izbor na dva proizvođača? Kakva tradicija i renome, biraj šta je trenutno dobro, šta valja i šta ti leži.

    Drugo, ta fama oko hladnih nogu, ne znam ikoga ko ima cipele novije generacije da se žali na hladnoću, jedino ako ne skija stalno po dubokom snegu na ultra minusu ili ima lošu cirkulaciju

    I ja sam razmišljao slično kao ti pa odoh onako u sred proleća u prodavnicu (u Austriji) da vidim šta preostalo od sezone, uđem u cipelu a ona kao gips da imam na nozi, ne mrda uopšte, udobna i savršena. A cena jedva 200 evra!!! Jeste da sam proveo 2 sata ali vredelo je.

    E sad jedino ako nemaš neobičan ili nestandardan oblik stopala ali ako imaš vremena i strpljenja probaj standardne modele visokog fleksa.

  3. #3
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Nema greske sta god da izaberes, danas vise ne postoji los proizvodjac panci - svi su vrh.

    Ako su ti noge stalno hladne, menjaj carape: full sintetika ili merino kompresione carape pa nece biti problema - eventualno grejaci i ulosci, povremeno ih palis i cao-zdravo.
    carape:
    http://www.activeforever.com/p-25431...ort-socks.aspx

    http://www.trails.com/list_24774_best-ski-socks.html

    pance:
    Moja je zelja je da probam Full Tilt pance. Do tada, Fischer je majka, ali to je samo moje misljenje i tako trenutno voli moja noga...

    http://fulltiltboots.com/ski-boots/first-chair-1213

    http://www.fischersports.com/en/Alpi...cuum-RANGER-12

  4. #4
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    @ jopopo

    Dobro, ima tu proizvodjaca koje ne volim ili nemam sjajna iskustva i jednom kada covek pogresi sa proizvodom nekog brenda onda se tesko vraca. Ako cemo iskreno, oba pomenuta modela jesu u trendu sada, flex mi odgovara...
    Ne vozim staru cipelu pa da mi je hladno, novijeg datuma je pa mi je opet hladno - neznam, mozda mi je hladno ako mi je velika. Strah me je da predjem na neki flex veci od 100 ili 110, nisam to vozio, nemam iskustva, nisam expert nivo da bi bas mogao da budem skroz siguran

    @macak011

    Za tebe mi je potpuno bilo jasno da ces se javiti za Fischer

    Imam normalnu, dobru i kvalitetnu carapu, ne vidim da tu moze biti problem.

  5. #5
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Sa vecim flexom ces samo dobiti sigurnost i bolji odaziv na manje pomeraje kolena... Tako da nemas nikakvog razloga da se plasis Ne uzimas 130 flex pa da se plasis da ce te noge odvaljivati, 100-110 je sasvim ok flex, i ja planiram da ga kupim. Mozda bi mogao da odes ovde kod nas i probas Dalbello Viron 10 recimo ili Nordica Transfire R1. Ja recimo nemam mnogo siroku nogu pa bih voleo da probam i neki Lange model... Eto od mene neki predlozi koji nisu navedeni gore mada ja opet recimo Salomon nikako ne bih uzeo...

  6. #6
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    e bas to: sta je "normalna i dobra kvalitetna carapa"? Treba ti kvalitetnija aktivna carapa, koja kao sto aktivni ves pomaze isusivanju znoja sa tela, odvodi vlagu sa stopala. Pored toga vazna je kompresija, da poveca protok krvi kroz misicne partije stopala, a neke posebne carape imaju specijalne materijale ugradjene u vlakna za jos efektnije odvodjenje vlage... Sa druge strane, ako planiras kompaktniju cipelu, potrebna ti je tanja carapa, pa ces na taj nacin bolje "da osetis cipelu" pri skijanju. Pogledaj linkove za carape, a evo ti jos jedan - definitivno su carape razlog! Znam, nemam bas slican problem ali je neka neprijatna hladnoca promenom carapa ladno nestala - dobio sam na poklon salomon ski carape, pa se zainteresovao sta i kako...

    https://www.eurosock.com/ski.html
    https://www.eurosock.com/ski/ski-compression.html
    https://www.eurosock.com/exclusive-materials


    pance: kazu da full tilt i da uopste taj pristup konstrukciji uloska i pancerice najbolje izoluje stopalo od hladnoce, kao ronilacko odelo..
    "WARM
    Unlike conventional liners, our 100% foam construction is air tight with reduced seams to retain body heat like a wetsuit."

  7. #7
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Ma imam x-bionic carapu, tesko da ima firme koja je na tom planu vise napredovala, dzabe

  8. #8
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od average Pogledati poruku
    Ma imam x-bionic carapu, tesko da ima firme koja je na tom planu vise napredovala, dzabe
    Jel imas problem sa pojacanim znojenjem nogu, hiperhidroza? Onda neka krema ili gel, da zatvoris znojne zlezde, sa vecom koncetracijom aluminijum-hlorida..
    http://www.stop-znojenje.com/aluminijum-hlorid.html

    Jedino ako ti cirkulacija nije problem? OndaK rakijica na izlazu sa zice

  9. #9
    Ski legenda
    Datum registracije
    08.03.2010
    Godina
    51
    Poruke
    218

    Podrazumevano

    Kako mislis da iz zaledjene noge izadje znoj?

    Znam ja da je radza lek ali mi ne prija

  10. #10
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Pa ja mislim da se noga prvo oznoji, pa se znoj oladi, zar ne?

    Skijas bez rakije, ko bicikl bez sedista ili skija bez veza (da ne kazem "skije bez veze")..

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •