Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 18 od 18

Tema: BOOT FITTING, uslužni, SFRJ

  1. #11
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Pominjano je već na forumu da na Kopaoniku postoji osnovni boot fitting - širenje pancerice na potrebnim mestima. Ono što je fino je da možete da dođete do njih posle skijanja, objasnite gde vas "žulja" pancerica, oni obeleže mesto i urade to preko noći, sutra pre skijanja dođete po cipelu i odmah na stazu da testirate urađeno...

    Cena iz cenovnika je 1200din, servis se nalazi sa spoljnje strane Konaka (ulaz ispod Salaša, kod košarkaških terena).

    Ski servis Kopaonik Draške i Stanoje

    https://www.facebook.com/SkiservisKo...3614568671754/

  2. #12
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    Kupio ja nove pancerice Salomon Impact X pre mesec dana,probao sa ski carapama ,nosio pola sata,bile savrsene,drzale nogu kao salivene a opet nisu bile tesne!!!
    Stao na skije pre dva dana,posle pola sat a poceli bolovi u stopalu odozdo. Skidao cipele,odmarao nogu,vadio onaj fabricki ulozak iz linera,ne vredi...
    Imao sam slicnih problema sa drugim cipelama ali bol je sada dosla do granice izdrzljivosti.

    Ne vidim kako bi neki custom ulozak pomogao, ja imam nesto kao poluravne tabane,upravo tu je i bol najintenzivnija...
    Neka iskustva,resenja...?

    Inace,trenutno sam u Banskom i razmisljam o rentiranju cipela kako bih mogao da skijam

    Dakle,imam utisak da me nista iznutra ne pritiska a boli djavolski.
    Mozda mali,ali mali pritisak sa unutrasnje strane svoda stopala kad bas jako nagazim ali dal je moguce da je zbog toga majku mu???

  3. #13
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ninic Pogledati poruku
    Kupio ja nove pancerice Salomon Impact X pre mesec dana,probao sa ski carapama ,nosio pola sata,bile savrsene,drzale nogu kao salivene a opet nisu bile tesne!!!
    Stao na skije pre dva dana,posle pola sat a poceli bolovi u stopalu odozdo. Skidao cipele,odmarao nogu,vadio onaj fabricki ulozak iz linera,ne vredi...
    Imao sam slicnih problema sa drugim cipelama ali bol je sada dosla do granice izdrzljivosti.

    Ne vidim kako bi neki custom ulozak pomogao, ja imam nesto kao poluravne tabane,upravo tu je i bol najintenzivnija...
    Neka iskustva,resenja...?

    Inace,trenutno sam u Banskom i razmisljam o rentiranju cipela kako bih mogao da skijam

    Dakle,imam utisak da me nista iznutra ne pritiska a boli djavolski.
    Mozda mali,ali mali pritisak sa unutrasnje strane svoda stopala kad bas jako nagazim ali dal je moguce da je zbog toga majku mu???
    Ako imas poluravne tabane onda si trebao da napravis uloske. Vrlo moguce da ti je to problem.

    Max sport prodavnica ima u Banskom ali ne znam da li imaju servis. Oni rade sidas uloske i prosiruju pancerice:

    http://maxsport-bg.com/page/serviz

    Раздуване и пилене на ски обувки - 50лв

  4. #14
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Sad se setih. Posto imas salonom mozes da odradis kod njih i prilagodjavanje skopljek tj. plastike. Evo kako se radi:

    https://www.youtube.com/watch?v=ntWKbHL4AQQ

    Koliko vidim oni imaju
    ATOMIC Memory Fit процедура
    sto je ista procedura kao i ova gore. Ajde pa pisi sta si uradio i koje su cene.

  5. #15
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    Bio,pitao...Max sport u Banskom ima samo prodavnice i rentu,nema opremu za fiting.
    Postoji radnja u Pirin ulici koja radi sirenje pancerica i uloske po meri. Sirenje (vrucim vazduhom) 18€,Sidas ulosci sa uslugom fitovanja nesto vise od 60€.
    Razlog zasto nisam hteo da sirim moje cipele je taj sto za te pare imam i u Beosportu,s tim sto ovima u BS mogu da reklamiram ako ne valja. Gledao cene novih cipela,ovde katastrofa...ko polovan auto

  6. #16
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Sirenje vrucim vazduhom siri se unutrasnji ulozak a ne skoljka odnosno plastika. U principu bi trebalo i jedno i drugo da se odradi. I plus uloske da odradis po meri i onda su ti cipele prilagodjene tvojoj nozi. Ostaje jos i kantovanje da se odradi da bi bio kompletan tretman. Mislim da ulozak u beosportu je tu negde jer zavisi cena od samog uloska posto noje ista cena za razlicite tipove stopala.

  7. #17
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    Ja sam coveka razumeo da siri skoljku a ne liner. Ima napravu na koju se postave skoljke i koja uduvava vreo vazduh unutra 15 minuta. Onda ubace liner,stanes tako u cipelu,hladi se 15 minuta i to je to. Koliko vidim i Salomon "rerna" funkcionise na principu vruceg vazduha,logicno,ne treba plastiku direktno izlagati blizu grejaca...
    Kako god,videcemo kako ce to u Beosportu odraditi,javicu sigurno.

    A da,meni je zaista puno para 60€ za uloske. Pozdravljam kvalitet i sve ostalo al mnogo je (za mene).

  8. #18
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •