Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 47

Tema: Nova žičara na Kopaoniku sa kosovske strane?

  1. #21
    baksuz ski dude avatar
    Datum registracije
    05.12.2005
    Lokacija
    NBG
    Skije / Bord
    Atomic GS (jbg ne znam koje)
    Godina
    32
    Poruke
    482

    Podrazumevano

    naprotiv meni je jako drago sto ce biti jos skijaskih staza i zicara ali graditi zicaru na trenu za koji se ne zna ciji je (nas politicki sigurno nije) ne znam da li bi se nesto moglo postici po pitanju turizma jer znam da bi tamo odlazili samo srbi sa kosova i siptari a nama od toga nema vajde
    ski rules


  2. #22

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ski dude
    naprotiv meni je jako drago sto ce biti jos skijaskih staza i zicara ali graditi zicaru na trenu za koji se ne zna ciji je (nas politicki sigurno nije) ne znam da li bi se nesto moglo postici po pitanju turizma jer znam da bi tamo odlazili samo srbi sa kosova i siptari a nama od toga nema vajde
    Fora je što ta žičara neće uopšte moći da se koristi... Jer je jedan kraj u budućoj državi Kosovo, a drugi kraj u državi Srbiji...

  3. #23
    Ski legenda Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Skije / Bord
    Salomon Crossmax 07
    Godina
    46
    Poruke
    407

    Podrazumevano

    E moji Srbi...

    Kao prvo kakvo god političko rešenje bilo Srbija nikad neće prihvatiti nezavisno Kosovo niti ima političara koji će to prihvatiti.

    Kao drugo jasno se zna od kojih para se žica gradi i čije će vlasništvo biti bez obzira na konačan status.

    Kao treće čak i da je to druga država, a na kojoj živi naš narod trebalo bi finansirati taj projekat čisto zbog tih ljudi tamo tj. naći način kako im pomoći. To se zove nacionalna politika. Taj deo teritorije sve do Kosovske Mitorovice je naseljen isključivo Srbima tako da treba zadržati narod na toj teritoriji, a ne terati ga.

    Kao četvrto postoji veliki broj država gde se ski centri prostiru na dve nezavisne države i funkcionišu odlično pa zašto ne bi ovde gde je granica ustvari administrativna granica.

    Kao peto ko zna gde će biti granica uopšte i da li će Kosovo biti nezavisno ili neće i da li će možda biti podele ili neko treće rešenje. U međuvremenu ti ljudi treba da žive od nečega, a turizam je idalan način.

    I kao šesto ako znam da će ljudima koji su na ivici egzistencije takav projekat da vrati bar malo nade u bolje sutra putovao bih svaki dan do skijališta ne od vikend naselja nego od Jošaničke Banje.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  4. #24

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Stevs
    E moji Srbi...
    Kao prvo kakvo god političko rešenje bilo Srbija nikad neće prihvatiti nezavisno Kosovo niti ima političara koji će to prihvatiti.
    A kao da se mi nešto pitamo o nezavisnosti kosova...

    Citirati Originalno postavljeno od Stevs
    Kao drugo jasno se zna od kojih para se žica gradi i čije će vlasništvo biti bez obzira na konačan status.
    Kakav je ovo argument?
    Jel mogu ja doći i u tvom dvorištu izgraditi kuću i reći, e ovo je sad moje i ja mogu da koristim kako hoću? Naravno da ne mogu, nema veze to ko je platio, u pitanju je teritorija druge suverene države na kojoj Srpska vlada, odnosno Srpski državljani neće moći polagati nikakva prava.

    Citirati Originalno postavljeno od Stevs
    Kao treće čak i da je to druga država, a na kojoj živi naš narod trebalo bi finansirati taj projekat čisto zbog tih ljudi tamo tj. naći način kako im pomoći. To se zove nacionalna politika. Taj deo teritorije sve do Kosovske Mitorovice je naseljen isključivo Srbima tako da treba zadržati narod na toj teritoriji, a ne terati ga.
    Odavno je prošao voz za bilo kakvu nacionalnu politiku... Sad šta možemo da uradimo je samo da spasemo šta se spasti može...

    Citirati Originalno postavljeno od Stevs
    Kao četvrto postoji veliki broj država gde se ski centri prostiru na dve nezavisne države i funkcionišu odlično pa zašto ne bi ovde gde je granica ustvari administrativna granica.
    Kao na primer?

    Nemoj samo da navodiš EU, ili USA/Canada pošto su to praktički iste države...

    Citirati Originalno postavljeno od Stevs
    Kao peto ko zna gde će biti granica uopšte i da li će Kosovo biti nezavisno ili neće i da li će možda biti podele ili neko treće rešenje. U međuvremenu ti ljudi treba da žive od nečega, a turizam je idalan način.
    Da se ne lažemo, svi znamo šta će biti sa Kosovom i to vrlo brzo.. A ako država želi da pomogne žiteljima tog sela, to može uraditi na mnogo bolji i praktičnij način, nego ovim pompeznim i bombastičnim potezima...

    Citirati Originalno postavljeno od Stevs
    I kao šesto ako znam da će ljudima koji su na ivici egzistencije takav projekat da vrati bar malo nade u bolje sutra putovao bih svaki dan do skijališta ne od vikend naselja nego od Jošaničke Banje.
    Plamenito od tebe, ali nažalost realnost je sasvim drugačija...

  5. #25
    Ski legenda Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Skije / Bord
    Salomon Crossmax 07
    Godina
    46
    Poruke
    407

    Podrazumevano

    Ne volim defetističke stavove. Ništa nije gotovo i za sve može da se nađe rešenje. Uostalom šta pregovaraju sa državom Srbijom ako je Kosovo već unapred nezavisno? Ne može neko u pregovorima da dobije sve, a neko ništa. Čemu onda pregovori.
    Što se tiče izgradnje i vlasništva, to je isto kao kada bi pitao čija je Merkatorova zgrada na teritoriji grada Beograda. To je opština Leposavić i žica će da bude na njenoj teritoriji i ona će da odobri izgradnju i ubiraće prihod od te žice prosta stvar. Nema tu neke državne politike.
    Realnost je da tim ljudim treba pomoći i realnost je da oni mogu samo da sanjaju "lagodan" život kakav mi imamo posebno mi koji idemo na skijanje. Sad ja treba da brinem da li će neko svaki dan da se vozi 2km na skijanje, a ljudi nemaju od čega da prežive. Mislim neukusno je uopšte porediti te stvari.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  6. #26
    Ski legenda Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Skije / Bord
    Salomon Crossmax 07
    Godina
    46
    Poruke
    407

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dvukovic
    Odavno je prošao voz za bilo kakvu nacionalnu politiku... Sad šta možemo da uradimo je samo da spasemo šta se spasti može...
    A šta je izgradnja žice nego spašavanje onoga što se može spasti tj. spasavanje i ono malo naroda što je dole ostalo da ne pobegne glavom bez obzira.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  7. #27

    Podrazumevano

    Gledaj, da uprostim.

    FastForward jedno 1 god, taman kad se izgradi žičara:
    Polazna tačka te žičare se nalazi u državi Kosovo. Krajnja tačka te žičare se nalazi u državi Srbiji.

    Bez kontrole dokumenata (lična karta, pasoš, pasoš+viza) se ne može preći iz jedne države u drugu. Dakle ta žičara može da funkcioniše samo ako se na ulasku na žičaru kontroliše pasoš, a na silasku opet kontroliše pasoš, što je malo verovatno.

    Ovo što se sada radi je samo ubiranje jeftinih političkih poena na račun Kosova, i ta žičara je samo jedna skupa parola "Kosovo je Srpsko"... jedini problem što će ta parola da nas košta preko 7 miliona evra...

  8. #28

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Stevs
    A šta je izgradnja žice nego spašavanje onoga što se može spasti tj. spasavanje i ono malo naroda što je dole ostalo da ne pobegne glavom bez obzira.
    A šta će nekome žica koja ne funkcioniše?!?

    Nego ajde da gledamo onu najnemogućniju situaciju, a koja je najbolja po nas... Da pretpostavimo da nekako Kosovo ostane u Srbiji, izgradi se ta žičara, i sve to funkcioniše.

    I šta onda? Kao ti ljudi će moći da žive od turizma. Kog turizma? Pa ti ljudi nemaju da se prehrane, a kamoli da grade apartmane za smeštaj turista. Znaš ko će profitirati? Biznismeni iz Novog Pazara koji imaju keša da naprave apartmane, a ne prezivaju se na "ić"...

    Kažeš, pa dobro, mora neko da radi i u tim apartmanima, zaposliće lokalno stanovništvo. Da zaposliće ih ali za neke bedne plate, sa kojima će opet sastavljati kraj sa krajem.

    Da je cilj onoga ko gradi tu žičaru da pomogne ljudima, on ne bi gradio žičaru već bi dao povoljne kredite privrednicima koji bi onda u tom kraju zaposlili nekoliko hiljada ljudi, ili bi se na kraju krajeva za te pare obezbedio krov nad glavom tim ljudima u Srbiji, i omogućeno da koliko toliko normalno žive...

  9. #29
    Ski legenda Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Skije / Bord
    Salomon Crossmax 07
    Godina
    46
    Poruke
    407

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dvukovic
    Gledaj, da uprostim.

    FastForward jedno 1 god, taman kad se izgradi žičara:
    Polazna tačka te žičare se nalazi u državi Kosovo. Krajnja tačka te žičare se nalazi u državi Srbiji.

    Bez kontrole dokumenata (lična karta, pasoš, pasoš+viza) se ne može preći iz jedne države u drugu. Dakle ta žičara može da funkcioniše samo ako se na ulasku na žičaru kontroliše pasoš, a na silasku opet kontroliše pasoš, što je malo verovatno.

    Ovo što se sada radi je samo ubiranje jeftinih političkih poena na račun Kosova, i ta žičara je samo jedna skupa parola "Kosovo je Srpsko"... jedini problem što će ta parola da nas košta preko 7 miliona evra...
    Čak i da sve bude kako ti kažeš vizionarski tu žicu će rabiti Srbi i oni će imati korist od nje pa taman uopšte ne skijali na drugoj strani planine. Vidi da razjasnimo kakvo god bilo rešenje za Kosovo ja bih gradio žicu jer time zadržavaš dole ljude (nacionalna politika), a oni će pre da pobegnu od nemaštine nego što će Albanci da ih isteraju.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  10. #30

    Podrazumevano

    Onaj moj vizionarski slučaj (da Kosovo ostane u Srbiji) je ravno šansi da dok ja pišem ovu poruku meteorit udari u našu planetu i uništi celokupnu civilizaciju...

    Botom line - Ako žica bude napralvjena, niko je neće koristitii, džaba bačene pare radi političkog marketinga. I to je to.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •