Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 47

Tema: Nova žičara na Kopaoniku sa kosovske strane?

  1. #11
    ski još
    Datum registracije
    10.08.2006
    Lokacija
    Bgd
    Skije / Bord
    Atomic s9
    Godina
    63
    Poruke
    375

    Podrazumevano

    Naravno!
    Pa to je jos uvek nasa Srbija. Drugu nemamo. Treba pokazati sta smo sve spremni da uradimo, kada to nismo pre. A poeni za buducnost, pa bice ih i u vikend naselju Treska jednog dana.
    Poz.

  2. #12
    Ski legenda Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Skije / Bord
    Salomon Crossmax 07
    Godina
    46
    Poruke
    407

    Podrazumevano

    Koliko sam shvatio četvorosed će služiti za izvlačenje skijaša sa južne strane planine jer se sa te strane što je i normalno sneg slabije zadržava i lošijeg je kvaliteta. Apsolutno poržavam gradnju žice jer se time pomaže ljudima koji nemaju nikakve prihode, a turistički centar im je bukvalno ispred nosa.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  3. #13
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Stevs
    Koliko sam shvatio četvorosed će služiti za izvlačenje skijaša sa južne strane planine jer se sa te strane što je i normalno sneg slabije zadržava i lošijeg je kvaliteta. Apsolutno poržavam gradnju žice jer se time pomaže ljudima koji nemaju nikakve prihode, a turistički centar im je bukvalno ispred nosa.
    Radi se i staza duga oko 5 km,ustvari nezvanicno sa te jugo zapadne strane ima super uslova za stazu dugu 5 km,i koordinacioni centar insistira na gradnji staze ma koliko mogla da iznese dana pod snegom,podrzavam inicijativu i konkretne akcije na tom delu Kopa!

  4. #14
    Ski legenda Stevs avatar
    Datum registracije
    28.02.2004
    Lokacija
    Erdoglija, Kragujevac
    Skije / Bord
    Salomon Crossmax 07
    Godina
    46
    Poruke
    407

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pop67
    Radi se i staza duga oko 5 km,ustvari nezvanicno sa te jugo zapadne strane ima super uslova za stazu dugu 5 km,i koordinacioni centar insistira na gradnji staze ma koliko mogla da iznese dana pod snegom,podrzavam inicijativu i konkretne akcije na tom delu Kopa!
    Ipak mislim da će ta staza biti osuđena na vrlo mali broj snežnih dana. Levak na Beloj Reci je vrlo slično okrenut, negde je na 1400-1500 m/nv, a znamo kako se tamo zadržava sneg :( Ono što me raduje je aktiviranje predela za nove žice izeđu Nebeskih Stolica i Krčmara koji može da bude jako jako atraktvian.

    Malo sam se potrudio pa nacrtao kako bi to po dostupnim informacijama izgledalo...
    Priložene slike Priložene slike
    Izmenio/la Stevs; 15.09.2006 u 23:26.
    Kopaonik - sve informacije na jednom mestu - http://www.infokop.net

  5. #15

    Podrazumevano

    Sve je to super, te političke fore "Kosovo je naše" i sl. Ali da li je neko nekad zimovao u tom Belom Brdu?

    Na jednoj strani imamo gomilu vikedica u vikend naselju, i sigurno nekoliko hiljada skijaša u svakom trenutku, i tamo se ne postavlja žičara, a sa druge strane imamo selo u kom ima 2.5 kuće i čija jedina prednost je što će trenutno gdin. Selja Ilić ubrati neki politički poen postavivši žičaru na 'Srpsku' teritoriju...

    A kad treba da se kenja o divljoj gradnji na kopu, i urbanizaciji centra tu su svima puna usta... A kad treba da se napravi nešto da se gradnja vikendica prenese tamo gde joj je i mesto (u vikend naselje) tu nikom ništa..

  6. #16
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Stevs
    Ipak mislim da će ta staza biti osuđena na vrlo mali broj snežnih dana. Levak na Beloj Reci je vrlo slično okrenut, negde je na 1400-1500 m/nv, a znamo kako se tamo zadržava sneg :( Ono što me raduje je aktiviranje predela za nove žice izeđu Nebeskih Stolica i Krčmara koji može da bude jako jako atraktvian.

    Malo sam se potrudio pa nacrtao kako bi to po dostupnim informacijama izgledalo...
    100% si u pravu Stevs,staza je ili ce biti osudjena na mali broj ski dana,ali je za respekt duzina i mogucnost off skijanja ma koliko trajalo,a zasto se zica pravi,ja ne zelim da komentarisem osim da ako mogu pomognem na neki nacin da oni ljudi sa Kosova koji nemaju za zivot pocnu bar u zimskom periodu da zaradjuju i zive kao ljudi!
    Stevs ovo si super nacrtao!

  7. #17

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pop67
    100% si u pravu Stevs,staza je ili ce biti osudjena na mali broj ski dana,ali je za respekt duzina i mogucnost off skijanja ma koliko trajalo,a zasto se zica pravi,ja ne zelim da komentarisem osim da ako mogu pomognem na neki nacin da oni ljudi sa Kosova koji nemaju za zivot pocnu bar u zimskom periodu da zaradjuju i zive kao ljudi!

    Upitno je šta je tu bolje, al to već duboko zalazi u politiku... To ti je kao situacija kad imaš jedno zdravo i jedno retardirano dete... A onda napraviš debila i od zdravog jer si svu pažnju posvetio tom retardiranom kom ni ne može da bude bolje... Al opet kaže, politika...

  8. #18
    baksuz ski dude avatar
    Datum registracije
    05.12.2005
    Lokacija
    NBG
    Skije / Bord
    Atomic GS (jbg ne znam koje)
    Godina
    32
    Poruke
    482

    Podrazumevano

    i onda dodje socialno i uzme ti dete pa kad ti ostane ovo jedno shvatis da si ga totalno zapostavio i pokusavas da ga vratis na stari put sto nije nimalo lako jer je postalo propalitet,jbg opet politika
    ski rules


  9. #19
    Junior Member
    Datum registracije
    24.10.2005
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    Da li ste vas dvojica, nekada uzivotu, podelili sendvic, pivo, cokoladu sa nekim? Da li ste uvek gledali samo vi da budete siti. Imas pedeset zicara po uzoj Srbiji i na Kopu a vas boli jedna sto se gradi na Kosovu!?!?

    Strasno sta se ovde pise!!!

  10. #20

    Podrazumevano

    Mislim da ovde nije mesto emocijama i politici.

    Ta žićara će biti jako skupa (> 7 miliona evra), za te pare se mogu izgraditi 4-5 novih manjih žičara tipa Karaman Greben ili neka kombinacija jedne duže i par kraćih.

    Baciti te pare na žičaru, koja će najverovatnije i pre kraja svoje izgradnje ostati na terotoriji druge države je apsolutna glupost. Šta mislite, kad Kosovo postane nezavisno, a nije pitanje da li će, nego samo kad će, da li u narednih nekoliko meseci, ili 1-2 godine, mislite da će se moći koristiti ta žičara? Halo? To će biti druga država za koju će nam trebati pasoš da pređemo, a verovatno i viza (kao i za Albaniju uostalom), tako da je apsurdno zanositi se nekim jeftinom političkom propagandom koju prosipaju Selja Ilić i kompanija...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •