Rezultati 1 do 5 od 5

Tema: Dorfgastein

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    08.11.2011
    Godina
    39
    Poruke
    16

    Podrazumevano Dorfgastein

    Rezervisao sam apartman za novu godinu u Dorfgasteinu pa me interesuju iskustva ljudi koji su bili tamo i ako neko može da mi kaže kojim putem najbolje otići do tamo i koliko kostaju putarine?

  2. #2
    Junior Member
    Datum registracije
    13.12.2011
    Godina
    37
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    Evo ovako...
    Bili smo u Bad Hofgasteinu u feb 2011, i najvise skijali u Dorfgasteinu. Naime u BG i BHG je bila nezamisliva guzva (zbog zimskog raspusta), a moja zena je pritom ucila da vozi bord tako da nismo mogli lepo da uzivamo. Dorf je bio relativno prazan u to vreme tako da smo se tu navozali lepo. BG i BHG su povezani stazama, dok je dofr izolovan ali ski busevi idu na svakih 10ak minuta tako da nije problem stici. U sportgastein nismo isli iz ociglednih razloga.
    Sam dorf je po meni super zamisljen, ima gondola koja penje na vrh, pa onda 4-5 staza do sredine gde se sve spajaju, pa onda jos 4-5 koje se pred kraj spajaju u jednu i vode nazad do gondole. Naravno ima i zicara na "brdu" ali je moj savet da vrtite gondolu jer je spust od (po slobodnoj proceni) 8-10km i oko 1200m visinske razlike. Ima i plava staza koja je pola ski put pola prava staza pa nije problem ni pocetnicima da se spustaju. Idite i u ostala mesta u dolini, ali ako je guzva mislim da je bolji dorf.
    Takodje, zell am see i hinterglemm su u blizini pa ako ne smeta malo voznje obavezna poseta, mislim da ski pass vazi za celu ski amade regiju.
    Da dodam sto se tice skijanja ovo su moja iskustva iz perioda velike guzve, ne znam kako ce vama biti, mada s obzirom na novu godinu mislim da ce biti slicno...
    Sto se provoda tice u dorfu smo bili samo u jednom apres skiju pored gondole, ali celo selo deluje dosta malo pa ne znam dal ima nekih kafica i slicnog. U BHG ima neka picerija koju drze nasi ljudi, nama bilo interesantno sto su nam nasli da gledamo evroligu a bogami ni klopa nije bila losa.

    Sto se puta tice preporucujem da idete duzim putem ali bez auto voza, duze je 50km ali nema cekanja voza, a i taj auto voz je koliko se secam u nekoj pripizdini i penje se nekim serpentinama pa je bolje to izbeci.
    Znaci jedna ruta HR-SLO-Karavanke pa iskljucenje Spital pa magistralom do Malnitz-a pa autovoz koji vozi kroz brdo direkt u Gastein dolinu. Oko 750km
    Druga, HR-SLO- iskljucenje kod Bischopshofen-a pa magistralom (boljom) do Dorfa. Oko 800km.

    Putarine (otprilike) - HR 16-17e nesto su dizali zadnjih godinu dana, a savet je da platite karticom jer nema vracanja kuna i lipa. SLO 15e za 7 dana, 30e za mesec, ako je skijanje sub-sub ulazi u osmi dan pa onda bolje uzeti ovu za mesec, manje nalepnica na staklu. Kazna je 300e ako nemate vinjetu tako da je obavezno uzmite. Dalje, Karavanke tunel 6-7e i austrijska vinjeta 10 dana 8e. Ovo je isto za oba pravca. Pravac 1, auto voz oko 15e? cini mi se i to je to. Pravac 2, 10e jedna putarina za set tunela, i mozda 6-7e za jos neke tunele, ali za te druge nisam siguran da li se iskljucuje pre njih...

    Toliko ako treba jos nesto ili je nesto nejasno tu sam...

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    08.11.2011
    Godina
    39
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Super, hvala na detaljnom opisu. Prosle godine smo bili u Saalbach-Hinterglemm ali nisam znao da ski pass vredi za celu regiju, a nije ni bilo potrebe ici negde drugde jer ni ovde nismo uspeli da iskijamo sve staze.

    Hvala jos jednom!

  4. #4
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Po meni je Dorfgaštajn sa Grossarltal-om, što se staza i skijanja tiče, bolji od BG i BHG duplo. Nemoj se prevariti pa ići tamo tražiti hljeba preko pogače, skijaj u Dorfgaštajnu i nećeš požaliti, bolje staze, bolje žice, bolja povezanost istih.
    Ja sam išao na voz, povratna karta je 30EUR a u jednom smjeru 17EUR. Pošto plaćaš Tauern tunele 10EUR i ideš dužim putem na kraju su obe varijante cjenovno iste ali ako ideš na voz put je kraći bar 1 sat ( ako isplaniraš svoj put pa ne čekaš voz baš puni sat).

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    08.11.2011
    Godina
    39
    Poruke
    16

    Podrazumevano

    Sigurno cu biti onda u dorfu najvise ako je skijanje najbolje. Sa sobom vodim početnika tako da će nam trebati duge plave staze. A sto se puta tice sad razmisljam da taj prvi dan puta iskoristim da odem na Kaprun i iskijam tamo to popodne i onda odem u dorf smestim se i sutradan uzmem ski pass za 6 dana i skijam tu. Tako da ću najverovatnije ići onim dužim putem bez autovoza. Sve u svemu hvala vam na savetima.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •