Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 21 do 27 od 27

Tema: Ski Amade - Ski Patrola

  1. #21
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    Planiram u januaru da posetim Šladming. Trebao bi mi apartman za porodicu( 5 članova), u Haus Ennstal-u, Schladmingu, Rohrmoos-u... Molio bih za preporuku.

  2. #22
    Member Extreme avatar
    Datum registracije
    03.12.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    59
    Poruke
    64

    Podrazumevano

    Ako govorimo o lokaciji, onda apartman u Schladmingu nema alternativu. Linije buseva odlično povezuju sa polaznim stanicama gondola. Veliki broj marketa i slično. Haus i Raiteralm su na suprotnim, obodnim zonama skijališta, i kao polazna skijaška tačka u znatno nepovoljnijem položaju.(uzgred, marketa ima vrlo malo ili ni malo). Cene apartmana u tim mestima nisu niže. Rohrmos je brdo iznad Schladminga, i može biti čupavo ako pada sneg zbog uspona ma koliko oni super čiste, ipak to je bolja opcija od Hausa i Raiteralma.

    Kada je reć o apartmanima, ja sam smeštaj našao preko njihovog sajta: schladming.at , gde se jasno sve sa slikama može videti. Vrlo su korektni. Pogledaj naravno i tiscover.com kao i booking, mada ovaj poslednji ima obično skuplji smeštaj.

    Uživajte!

  3. #23
    Junior Member
    Datum registracije
    06.11.2016
    Godina
    48
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Pozdrav svima.

    Vidim da se u ovoj temi već dugo ništa ne događa, a kako jedino o Hochkonig-u iz Ski amade regije nije ništa napisano, reko idem nešto napisati.

    Jučer sam bio prvi put i samo jedan dan ( subota Schladming ) pa ću napisati neke osnovne dojmove.

    Radi se o najsjevernijem skijalištu Ski amadea, a pristup je vrlo jednostavan. Silazak s autoputa ( smjer Salzburg ) je u mjestu Bischofshofen i nakon toga 15 km do prvog mjesta Muhlbach. Cesta nakon silaska s autoceste je planinska ali vrlo blagih uspona i bez serpentina, pa se vrlo brzo i ugodno stiže. Teško je bilo naći smještaj na jednu noć, ali na kraju smo uspjeli naći apartman za 120 EUR ( za troje ), sa saunom, a od dodatnih sadržaja bio je tu i pikado, stol za stolni tenis, puno igračaka za djecu itd... Udaljenost od gondole cca 3 km.

    Samo skijalište obuhvaća 5 mjesta, a krajnja su Muhlbach s jedne strane ( najbliži autocesti ) te Maria Alm s druge strane. Udaljenost cestom između dva navedena 24 km, a između njih se nalaze još Dienten, Hintertal i Hintermoos.

    Gornji vrhovi skijališta se nalaze na cca 1900 metara, bez skidanja skija se može doći od Muhlbacha do Marie Alma prateći narančastu rutu, a u povratku žutu -Konigstour ruta- koja povezuje sva navedena mjesta pa je uključenje na istu moguće iz svih. Za rutu u jednom smjeru je potrebno koristiti samo 5-6 žica. S obzirom na nadmorsku visinu sve staze su u šumi, a najveća prednost su dugačke i široke staze. Niti jedna staza nema manje od dva-tri kilometra ( osim par sa sidrima ), a one najduže idu i preko 5. Staze su uglavnom označene crvenom markacijom uz nekoliko lijepih i dugačkih plavih. Nekoliko crnih dijelova uglavnom samo predstavlja dijelove crvenih staza, ali i ti crne su prije malo jače crvene nego crne. Gužvi i čekanja na žicama nije bilo, uspjeli smo proći rutu u oba smjera bez problema ( cca 50 km u oba smjera ), uz dva stajanja na piće, a dalo se ubaciti i još pokoju stazu.

    Zaključak: Prekrasno skijalište, malo zavučeno od autoceste. Priroda prekrasna ( s jednog od vrhova Aber-Langeck Groslockner i Kitzsteinhorn su kao na dlanu ). Dugačke i široke staze ogroman plus. Infrastruktura vrlo dobra sa nekoliko gondola, ostalo brze i udobne sjedežnice, par sidara i samo jedan malo stariji i sporiji dvosjed.

    Ukoliko se nađete u blizini preporuka za probati. Čudo je taj Ski amadee u krugu pola sata od svakog nekoliko vrhunskih skijališta.

  4. #24
    Member
    Datum registracije
    06.01.2009
    Lokacija
    Aranđelovac
    Godina
    55
    Poruke
    86

    Podrazumevano

    Veliko hvala kolegi čiji mi je post od pre skoro dve godine pomogao da se odlučim da jednu decembarsku nedelju provedem na ovom sjajnom skijalištu.Sam prolazak pored šladminskih parkinga i pogled na njihovu popunjenost nagoveštavao je da smo doneli pravu odluku kada smo rešili da bežeći od gužve taj dan provedemo na Hochkoningu. Dodaću samo jedan link https://www.youtube.com/watch?v=TxhC3MFOFQc koji potkrepljuje celu priču i ne bih da kvarim dalje.

  5. #25
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Vreme dešavanja:
    - jutros oko 10h.
    Mesto:
    - EuroSPAR, renovirana prodavnica i otvorena pre 14dana, magistr.put HauserKaibling-Aich.
    Dešavanje:
    - kumovima obijen auto (KiaSportage), otvoren gepek i ukradena 2 kofera i 2 lap-topa. Skije i pancerice iz gepeka, kao i stvari sa sedišta, nisu odnete. Pasoši i pare bili kod njih.
    Brava gepeka jedva primetno oštećena.
    Prijavljeno policiji.
    Sumnjaju da je signal sa auto-ključa (fabricko daljinsko zakljucavanje) ometan u trenutku zakljucavanja auta…te da su na taj način kola obijena.
    Vreme zadržavanja u SPAR-u cca 20min koliko treba da se kupe Mozzart kugle.
    Kamera u blizini nema.

    Prenosim sveže informacije za sve vas (nas) koji smo bili i planiramo opet da idemo u te krajeve..oprez!

    Ja i dalje ne verujem…



  6. #26
    Junior Member
    Datum registracije
    05.10.2021
    Poruke
    17

    Podrazumevano

    Meni je ovo neverovatno. Ja tamo po kolima bez ikakve brige drzim sve i svasta. Cak drzim na sedistu jakne, opremu, pancerice iza zadnjeg sedista nekad, skije provucene kroz zadnje sediste iz gepeka... Apsolutno sam opusten po tom pitanju i ne gledam gde sta ostavljam i na koliko dugo. Prosto da covek ne poveruje.

  7. #27
    Senior Member Bratko avatar
    Datum registracije
    28.01.2010
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    49
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    SkiAmade u periodu 30.12.-03.01. je opravdao očekivanja.
    Sve dane su temperature bile u konstantom plusu, a 01.jan je išlo čak do 15-20 C.
    Za takve vremenske uslove i nmv (700-1900m) pripremljenost staza je na vrhunskom nivou!!!
    Veštačka podloga je na nekim mestima iznosila i celih 1m (merio sam štapom), pa im sezona zaista traje do polovine aprila.
    U korist tome idu i većinom severno orijentisane staze. Tako npr. stazu br.1 u Planai-u, gde se vozi noćni m-slalom, sunce ne ogreje do jula meseca.
    Ako bih rangirao brda, moj izbor je: 1. Planai, 2. Reiteralm, 3. HauserKaibling, 4. Horchwurzen.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •